Як оновити драйвера на виндовс 10: основні способи

Так як операційна система Windows 10 вважається ще відносно нової, хоч і вийшла вже близько року назад, проблеми з нею до сих пір періодично виникають. Причому найчастіше користувачі скаржаться на проблеми з драйверами: деякі елементи обладнання просто не працюють. Вся справа в тому, що при установці «десятки» система найчастіше ставить свої драйвера, які підтримують не всі функції обладнання, внаслідок чого ті перестають функціонувати.
Якщо ви намагалися усунути проблему, але нічого не допомогло, ідеальний варіант – оновити драйвер або ж перевстановити його. Або ж є більш кардинальне рішення – відкат до Windows 7. Власне, про те, як оновити драйвера на виндовс 10, і піде мова в даному матеріалі.

За допомогою стандартних інструментів

Для початку я розповім, як оновити драйвера на «десятці», використовуючи стандартні інструменти системи. Отже, ось що від вас вимагається:

  1. Відкрийте пусковий меню, після чого в пошуку введіть «Диспетчер пристроїв» і знайдіть його в списку результатів.
  2. Далі виберіть категорію, відповідну драйверу, розгорніть її і натисніть на ім’я пристрою.
  3. Клацніть по ньому правою мишачої кнопкою, в контекстному меню клікніть на рядок «Оновити драйвер» – «Автоматичний пошук оновлених драйверів».
  4. Дочекайтеся, поки Windows знайде потрібні драйвера. Якщо з якоїсь причини це не відбудеться, спробуйте удачу на офіційному сайті виробника.

У разі якщо вищеописаний спосіб не допоможе, я раджу перевстановити драйвер. Для цього відкрийте «Диспетчер пристроїв», щоб перейти до імені пристрою клацанням мишки, і видаліть його. Потім перезавантажте систему, щоб після включення вона зайнялася пошуками віддаленого драйвера. Цілком ймовірно, що це допоможе вам вирішити проблему.

За допомогою сторонніх програм

Оновити драйвера на комп’ютері можна з використанням спеціальних утиліт, спеціально для цього створених. Нижче я перерахую кілька з тих, які імпонують мені найбільше.

  1. Driver Pack Solution – програма, яка вміє шукати драйвера навіть без підключення до Мережі. Є можливість поновлення як вручну, так і в автоматичному режимі. Крім того, при бажанні можна оновлюватися з використанням ISO-образу.
  2. Driver Booster. Звертаю увагу, що існують дві версії цієї утиліти: платна і безкоштовна. Правда, у безкоштовній дуже обмежена швидкість скачування, а драйвера можна оновлювати лише по одному, але ніяк не всі відразу.

Що ж, я сподіваюся, що ви змогли почерпнути щось новеньке для себе, і тепер питання з оновленням драйверів не є для вас проблемою. У будь-якому випадку, якщо проблема не зникне, ви зможете відкотитися до попередньої ОС, про що можна прочитати в одному з моїх попередніх матеріалів.

Ссылка на основную публикацию