Як оновити драйвера відеокарти на виндовс 10 – інструкція

Привіт мої шановні читачі!

Напевно, майже всі ви вже оновили свою операційну систему до десятої версії? Вона дійсно зроблена відмінно, радує око інтерфейсом, а її програмна частина набагато краще, ніж у попередніх дистрибутивів. Але в новій ОС я задався питанням – як оновити драйвера відеокарти на виндовс 10? Саме це питання я і хочу детально розглянути в цій статті, а також відкрити вам кілька фішок, які дозволять прискорити процес пошуку і установки потрібного ПО!

Передмова

Ви, швидше за все, задавалися питанням «а чому не можна взяти драйвер на відеокарту від Вісти або Віндовс 7?». Справа в тому, що переустанавлівая операційну систему на ноутбуці, завжди треба ставити програмне забезпечення саме для тієї ОС, яку ви тільки що поставили. Це пов’язано з тим, що розробники завжди випускають софт нової версії під свіжий дистрибутив операційки.

Старий драйвер може і встановиться, але ось проблем він вам принесе багато. Наприклад, така інсталяція здатна викликати «синій екран» при запуску ігор. Тому ПО завжди потрібно качати «свіже» і з довірених джерел.

процес установки

Спочатку вам потрібно визначити, як саме називається відеокарта. Пощастить, якщо в дистрибутиві вже є кілька паків з дровами, але буває, що дуже «розумні» доморощені програмісти їх вирізують, для економії місця. Для того, щоб дізнатися дані про девайсі, потрібної увійти в диспетчер пристроїв. Для цього, натисніть на кнопку ПУСК НЕ лівою кнопкою миші, а правою. У вас відкриється ось таке вікно.

Вибирайте диспетчер, як показано на малюнку. У вас відкриється ось такий інтерфейс.

Припустимо, у вас відеокарта від nvidia. Отже, в диспетчері ви шукайте її в списку. Якщо її немає, то теж не проблема. Це всього лише означає, що ваша операційна система не визначила тип пристрою. Виправити це можна так. Качаєте ось звідси програмку GPU-Z.  Запускаєте її, і у вкладці Graphic Card бачите назву вашого девайса – nvidia geforce.

Так, з цим визначилися, назва карти знаємо. Тепер йдемо на сайт виробника. Тиснемо кнопку «драйвери“, як показано на малюнку. Вона знаходиться у верхній частині сторінки.

Далі, як показано на зображенні, вбиваєте дані своєї карти.

Вам буде запропоновано кілька версій драйверів. Качаєте під розрядність своєї операційної системи, а далі просто встановлюєте. Потім перезавантажуєте комп’ютер.

До речі, якщо у вас відеокарта від AMD, то драйвера можна качати по цьому посиланню.

Пошук інших драйверів

Уявімо, що на вашому ноутбуці Lenovo дрова на девайси, що відповідають за відео вже стоять. Але ж багато інших комплектуючих, яким потрібно оновити ПЗ. Ви ж не хочете, щоб ваш ноут гальмував в іграх?

Для того, щоб не втрачати багато часу, раджу вам завантажити програму Driver Booster Free. Виділю відразу кілька її переваг.

  1. По-перше, вона безкоштовна.
  2. По-друге, вона економить багато часу, вам не доведеться по всій мережі шукати якийсь драйвер.
  3. По-третє, вона качає ПО з перевірених джерел.

Завантаживши і встановивши її, ви побачите ось таке вікно.

Натискаєте кнопку сканування, і як тільки воно завершиться, у вас з’явиться список девайсів, яким потрібно оновити драйвер.

Зробити це можна прямо в цій софтина. Потім ви просто перезавантажувати свій ноутбук і все готово. Працює даний продукт з усіма відомими виробниками заліза, включаючи Intel. Безкоштовно надається полегшена версія програмного забезпечення, яка вам підійде як не можна краще.

Спосіб поновлення збірками

Ви, звичайно, можете оновлювати дрова вручну. Однак, це займає багато часу. Доводиться йти то на один сайт, то на інший сайт, шукати, качати. Але є альтернативний спосіб. Всі ми з вами знайомі з трекера, на яких завжди є роздачі потрібного софта. Так ось, на багатьох з них є складання з потрібним вам ПО для вашого ноутбука, записані на образ ISO. За великим рахунком вам просто знадобиться встановити клієнт для скачування торрентів. А також програма для читання образів дисків.

Всі збірки надаються безкоштовно. Вам просто потрібно їх знайти. До речі, більшість з них лунає на зарубіжних сайтах, тому, знання англійської мови, хоч і базового рівня, вам стане в нагоді. Через торрент не завжди вдається знайти те, що потрібно, однак, якщо ви зможете знайти збірку під конкретний ПК, вважайте, що вам пощастило.

Чому важливо оновлювати драйвера?

Давайте уявимо з вами, що вирішили ви оновити ноутбук не тільки для роботи, ну і щоб пограти в майнкрафт. Будь-яка гра зачіпає відеокарту, а серйозні ігри нового покоління будуть буквально вичавлювати з девайса все соки. Якщо драйвер буде старої версії, то графіка буде гальмувати так, що нормально відпочити за грою не вдасться. А якщо мову вести про масштабні MMORPG, які прогружаются всю геодату (внутрішній світ) на багато кілометрів вперед, то гра може просто не запуститися.

Тому важливо завжди стежити за оновленнями не тільки самої операційної системи, але і за програмним забезпеченням, що стосуються комплектуючих вашого ноутбука.

висновок

На завершення статті хочу дати вам ще одна порада. Не знімайте драйвера, після того як ви їх завантажили і встановили. Збережіть їх на флешці або зовнішньому вінчестері. Будете зносити операційну систему – не доведеться заново їх шукати і скачувати. А для перевірки нових версій потрібного ПО користуйтеся програмою, яку я описав вище. Вона проста в управлінні і швидко працює. На цьому я з вами прощаюся! До речі, за сьогоднішньою темі нарив для вас корисне відео.

Бажаю вам швидкого пошуку і установки всього необхідного для вашого ПК! Підписуйтесь на мій блог і діліться цією статтею з друзями і знайомими в соціальних мережах. Адже їм теж знадобиться коли-небудь міняти драйвера.

Ссылка на основную публикацию