Як оновити Віндовс Віста до Віндовс 7

Фахівці з Microsoft постаралися спростити процедуру поновлення Windows Vista до сьомої версії. У той час як користувачам Windows ХР потрібно чиста інсталяція Windows 7, щоб перейти на більш сучасну систему.

Незважаючи на всі недоліки методу переходу на іншу ОС методом оновлення, вона для багатьох користувачів більш краща, тому що зберігаються особисті файли і деякі програми, вже встановлені в ПК.

Оновлення Вісти до Сімки

Багато вже при придбанні ПК або ноутбука мають встановлену в них Windows, за яку фактично теж заплачено, так як в цих випадках ціна автоматично включається в загальну вартість обладнання. Тому доцільно задатися питанням, як оновити Вісту до Windows 7 хоч умовно, але безкоштовно.

У всесвітній павутині часто трапляються статті про те, що Microsoft є вигідною можливістю безоплатного переходу на більш сучасну ОС.

Однак в реальності не все так гладко, як це виглядає спочатку. Безкоштовний додаток «Windows 7 Upgrade Program» на офіційному сайті доступна для наступних модифікацій:

 • Home Premium;
 • Ultimate;
 • Business.

Якщо в ПК користувача коштує версія Windows Vista Starter Edition, то перехід на «Сімку» йому буде коштувати реальних грошей.

Більш детальна інформація про те, яку модифікацію можливо оновити, представлена ​​в табличній формі на ресурсі розробника операційної системи.

Щасливі користувачі, які потрапляють на перетину в таблиці, позначені зеленим кольором, мають можливість переходу на «Сімку» максимально безболісно.

Решту чекає або втрата особистих документів і інстальованих додатків в ПК, або нудне попереднє копіювання і резервування всієї інформації в комп’ютері на інший диск або флешку.

Також необхідно враховувати і ще один важливий нюанс. У випадках, коли в ПК працює 32-бітна модифікація Вісти, перехід можливий лише на Сімку аналогічної битности. Те ж саме стосується власників 64-розрядних модифікацій.

Тому при бажанні користувача перейти на систему з іншого розрядністю, буде потрібно звичайна інсталяція ОС, звичайно, ще й сам ПК повинен відповідати вимогам нової встановлюється Windows.

процедура оновлення

Перед тим як приступити безпосередньо до процесу, слід переконатися у відповідності характеристик і ресурсів використовуваного ПК заявленим вимогам Windows 7.

Здійснити це можна двома способами:

 1. самостійно порівняти показники технічних характеристик, наведених на ресурсі розробника системи,
 2. з використанням спеціальної утиліти «Радник», яку потрібно завантажити з сайту Microsoft (вона безкоштовна).

Другий спосіб більш кращий, тому що дозволяє виключити можливі людські помилки під час аналізу сумісності.

Після інсталяції і запуску радника в комп’ютері, вона в автоматичному режимі зробить моніторинг даних про відповідність всіх параметрів.

Головна умова для успішного виконання цього завдання – це наявність онлайн підключення до інтернету, щоб додаток мало можливість повноцінно визначити сумісність системи і устаткування.

У разі невідповідності деяких параметрів, наприклад, пам’яті, це можна виправити, здійснивши невеликі вкладення, тобто купивши і встановивши більш ємкий вінчестер і т.п.

Переконавшись в тому, що для переходу на Windows 7 нічого не перешкоджає, потрібно виконати такі послідовні кроки:

 1. Вставити в ПК знімний завантажувальний носій з Windows 7 і запустити з нього файл «Setup»;
 2. Далі клацнути «Продовжити»;
 3. Клікнути «Встановити»;
 4. Чи погодиться з умовами розробника;
 5. Клацнути «Далі»;
 6. Клікнути «Оновлення»;
 7. Власна утиліта дистрибутива системи на знімному носії здійснить контрольний моніторинг відповідності компонентів ПК і програмного забезпечення по відношенню до Windows 7. У разі адекватного виконання користувачем попередніх заходів з аналізу сумісності, на цьому етапі складнощів вже не виникне. Може просто з’явиться попередження про неможливість перенесення деяких встановлених в ПК утиліт і т.п .;
 8. Далі комп’ютер може виконати перезапуск системи;
 9. З’явиться меню інсталяції ОС. Скільки годин займе процес установки буде залежати від конкретного ПК і кількості даних в ньому;
 10. Дочекатися завершення процедури (комп’ютер під час цього процесу буде кілька разів перезавантажуватися);
 11. Вказати ліцензійний код, якщо він є у користувача, а при відсутності цей етап пропустити;
 12. Вказати параметри, що дозволяють оновлювати ОС в автоматичному режимі. Встановити точну дату. Ввести параметри мережі;
 13. Потім система може завантажити і інсталювати пакети апгрейт при наявності з’єднання з інтернетом;
 14. На робочому столі і в меню швидкого запуску звичні для користувача іконки зникнуть, тому їх потрібно знову самостійно встановити виходячи з власних уподобань. Це ж стосується і малюнка робочого столу;
 15. У висновку ще треба через «Диспетчер пристроїв» подивитися коректність установки підключеного обладнання. Послідовно запускати в ПК програми, деякі з них зажадають перевстановлення.

Завершивши роботу, рекомендується відкрити меню «Windows Update» і зробити установку автоматично невстановлених оновлень в ручному режимі.

Ссылка на основную публикацию