Як оновити Windows 10 до Creators Update без проблем

17 жовтня компанія Microsoft дала старт новій версії Windows 10. Ми розповімо, як без проблем встановити оновлення Fall Creators Update і правильно реагувати на помилки.

Підготовка вирішує все. Надайте собі добру послугу і створіть резервну копію всієї системи, перш ніж зважитися на останнє оновлення. Для цього ви можете скористатися або вбудованої в Windows функцією архівування, або, що ще простіше, такими утилітами, як Macrium Reflect. Збережіть образ вашої актуальною системи на зовнішньому диску. Якщо при установці Fall Creators Update щось піде не за планом, ви завжди зможете повернути собі функціонуючу Windows.

Перевірка Windows і виявлення проблем

Торкатися до Fall Creators Update варто лише в тому випадку, коли ваша система не створює вам серйозних проблем. При появі «синіх екранів смерті» і інших помилок керуйтеся наступним правилом: всі проблеми повинні бути вирішені до установки оновлення.

Для запуску перевірки системи викличте вікно «Виконати» натисканням на клавіші «Win + R». Тепер введіть команду «perfmon / report». Інше візьме на себе Windows. В результаті ви дізнаєтеся, де саме в системі таяться проблеми. Перегляньте звіт і через Диспетчер пристроїв поновіть драйвери.

Коротка системна команда перевіряє статус стану Windows і повідомляє про наявність проблем

Рекомендуємо також негайно розпрощатися з утилітами, якими ви вже не користуєтеся, а решта програми необхідно оновити до останньої версії. Ми знаємо, що більшість користувачів рідко перезавантажує комп’ютер, але зараз прийшов той самий час.

звільняємо простір

Розмір завантажувального файлу з Fall Creators Update в залежності від версії становить від 2,5 до 5 Гбайт. Однак це не все місце, яке слід звільнити. Тільки маючи в наявності не менше 20 вільних гігабайт, ви можете бути впевнені в успіху підприємства.

 

Вирішити цю складну задачу допоможе інструмент «Очищення диска». Важливо: також скористайтеся функцією «Очистити системні файли» – в цьому випадку утиліта займеться і залишками від колишніх установок Windows, але не виділяйте опцію «Точки відновлення», інакше залишитеся без можливості відкотитися назад. Такий спосіб дозволяє звільнити досить простору: на нашому тестовому комп’ютері нам вдалося очистити 30 Гбайт.

Якщо видалення тимчасових файлів виявилося недостатньо, доведеться видаляти інформацію іншим чином. Ми рекомендуємо почати з папки «Завантаження», а також музичних, фото- і відеоколекції, які прекрасно розмістяться на зовнішніх носіях або сусідньому диску.

готуємо драйвери

Більшість ускладнень з установкою великих оновлень Windows крутяться навколо проблем з драйверами. Це може не тільки спровокувати такі дрібні неприємності, як відсутність деяких деталей в налаштуванні звуку, але і перешкодити повноцінній роботі всієї системи, наприклад, через пошкоджений драйвера мережевої карти або несумісності драйверів відеокарти.

Які мінімальні запобіжні заходи слід вжити?

Перш за все, тримати напоготові другий комп’ютер, щоб при необхідності через нього завантажити додаткові драйвери і утиліти. Можна також зайти на сайт виробника вашого ПК або ноутбука, щоб перевірити наявність драйверів для Fall Creators Update і завантажити їх.

Установка Fall Creators Update

Тепер ви готові до Fall Creators Update. Існує три варіанти установки цього оновлення. Найпростіше свіжу «десятку» отримати через службу Windows. Проблема полягає в тому, що на даний момент існує 500 мільйонів пристроїв з Windows 10, на які може бути встановлено Fall Creators Update, що означає величезний попит в перші тижні.

Компанія Microsoft, намагаючись врегулювати цей процес, подає оновлення на свої сервери по частинах. Багато користувачів скаржаться на те, що Центр оновлення не подає ознак життя навіть через дні і тижні, не відображаючи ніякого Fall Creators Update. Однак це не помилка, а усвідомлене рішення корпорації.

Гарантований результат пропонує Помічник з оновлення Windows 10, доступний для скачування на сторінці Microsoft. Він перевіряє систему на сумісність, завантажує Fall Creators Update і встановлює його.

Бажають отримати більше можливостей можуть скористатися програмою Media Creation Tool. Вона дозволяє оновити ОС, однак ви можете також завантажити Fall Creators Update цілком у вигляді ISO-файла. Він необхідний для чистої установки системи, а при необхідності утиліта запише його на DVD або створить завантажувальний USB-накопичувач з останньою версією Windows 10.

Усунення проблем з оновленням

Windows обожнює вступати в конфлікти з системними утилітами. Постраждати від неї можуть як антивіруси сторонніх розробників, так і інструменти для шифрування – втім, як і всі, що глибоко впроваджується в Windows.

Що ж робити?

Негайно видаляти всі ці утиліти? Якщо ви хочете перестрахуватися, то так. У будь-якому випадку обов’язково позбудьтеся від інструментів шифрування жорстких дисків. При спеціальних випадках, таких як системи з подвійним завантаженням Windows і Linux, слід виходити з того, що Fall Creators Update не прийме подібну конфігурацію.

До екзотичних конфігурацій Microsoft зараховує папки користувача. Перед оновленням їх доведеться скопіювати на диск «С». Іноді навіть найдрібніші нюанси можуть перешкодити оновленню.

Ссылка на основную публикацию