Як оплатити податок на майно фізичних осіб через держпослуги?

Привіт, друзі! Як Ви зазвичай платите свої податки? Можна платити як зазвичай йти з документами в банк. А якщо немає часу, чи ні квитанції, то можна оплачувати і через Інтернет, перебуваючи на роботі, в дорозі. Не важливо, чи прийшла Вам на руки квитанція чи ні можна завжди бути в курсі своїх податкових справ, використовуючи комп’ютер або смартфон.

Як оплатити податок на майно фізичних осіб через держпослуги, якщо немає квитанції?

Портал держпослуг для оплати податків на мій погляд зручне місце. Підтверджена обліковий запис надає Вам можливість підключатися до різних державних сервісів за єдиною облікового запису. Якщо раніше доводилося реєструватися на кожному сервісі окремо, то зараз Ви використовуючи учетку від держпослуг, можете оплачувати свої податки навіть через провідні банки України.

Спочатку потрібно пройти реєстрацію на порталі. Як пройти реєстрацію, можна докладніше прочитати тут. Тільки не забудьте підтвердити свою обліковий запис! Після цього тиснемо на кнопку Детальніше

Потім нам пропонують перейти на сайт ФНС за посиланням:

На сайті держпослуги безпосередньо оплачувати можна поки тільки податкову заборгованість. Ваші податкові нарахування перетворюються в заборгованість після першого грудня в разі несплати до цієї дати.

Натиснувши кнопку Оплатити ми потрапляємо в форму, в яку при необхідності додаємо відсутню інформацію:

Сайт держпослуг надає можливість оплачувати заборгованість з податку на майно по банківській карті:

За допомогою мобільного телефону:

Якщо у Вас завалялися гроші на електронних гаманцях, то можна перевести гроші і з них:

Підтримується поки електронний гаманець WebMoney. Це не дуже зручно, сподіваюся, що в списку в майбутньому з’явиться Яндекс, Ківі і інші наші сервіси. Мені зручніше за все платити з рахунку банківської карти. Все що потрібно, це заповнити форму з реквізитами Вашої банківської картки:

Система автоматично сформує платіж, і оплата відбудеться після відправки Вам коду по СМС, який Ви повинні будете підтвердити. Інформація передається по захищених каналах зв’язку, ризик мінімальний.

Щоб знизити ризик шахрайських дій, ніколи не повідомляйте стороннім особам (в тому числі банківським працівникам) код CVC своєї банківської картки!

З заборгованістю по податках розібралися, як бути з платіжками? Якщо заборгованості у Вас ще не утворилося, переходимо на сайт ФНС по посиланню nalog.ru. Заводити зайву учетку на ФНС тепер не потрібно натискаємо на Вхід / реєстрація за допомогою облікового запису порталу держпослуг:

При першому вході сайт ФНС запитує у Вас дозвіл на використання всіх даних Вашого облікового запісі- з цим потрібно погодитися:

Після цього ми вже на сайті ФНС можемо шукати свої податки на майно. Після переходу на сайт ФНС потрібно буде погодитися з їх нормативним документом, і станеться автоматична реєстрація.

З цього моменту розсилка податкових повідомлень, вимог та інших документів для користувачів Особистого кабінету платника податків (після реєстрації) здійснюється в електронному вигляді, без дублювання надсилання поштою на паперовому носії, за винятком передбачених законодавством випадків.

Держава більше не буде витрачати на вас бюджетні гроші для покупки паперу і конвертів для відправки Вам повідомлення по звичайній пошті. А далі все просто, ми бачимо суму податку в електронному вигляді.

Потрібно перевірити деталі платежу:

Вибрати банківську карту для оплати:

Далі, все як із заборгованістю заповнюємо форму з реквізитами своєї банківської картки та оплачуємо потрібні суми.

Чи можна платити податок на майно через Інтернет за іншу людину?

Специфіка податку на майно (будинок, квартира, інша нерухомість) така, що дуже часто власність розділена по часткам і податок нараховується всім членам сім’ї. Як правило суми податку невеликі. Багато хто хоче заплатити за себе і за інших. А потім виявляють, що у їхніх близьких утворилися борги і пені за начебто сплачений податок.

Федеральна Податкова служба прямо говорить, що оплата чужих податків заборонена законом. Зроблено це для того, щоб закрити сірі схеми при угодах з майном, в загальному, є причини забороняти так робити. Багато з нас звикли оплачувати податки за своїх і роблять це неправильно. Банки приймають до оплати такі платіжки за, тому що сума податку маленька. Людина платить податки від свого імені за членів своєї сім’ї, в результаті платіж або залишається не з’ясованим, або йде тільки на одну людину.

Що веде часто до конфліктів і розборок між тими ж членами сім’ї. Платити за іншу людину технічно можливо, якщо у Вас є на руках квитанція про оплату або її ідентифікаційний номер. Швидко це можна зробити, маючи на руках смартфон. Можна користуватися і комп’ютером

Як оплатити податок на майно фізичних осіб за індексом, штрихкоду документа?

Зазвичай індексом називає унікальний ідентифікаційний номер квитанції. Якщо податкова друкує на квитанціях QR коди, можна використовувати і його. Зайшовши в держпослуги наприклад в телефоні:

можна потім ввести ідентифікаційний номер квитанції або (відсканувати QR код):

Після чого можна буде спробувати його оплатити. Платіж пройде тим способом, який ви вибрали. І платіж буде проведено від імені платника податків, а не від імені фізичної особи, яка здійснила платіж. Такий спосіб не гарантує того, що платіж буде визнаний. Занадто багато буває в податковій випадків гроші можуть надійти на спеціальний рахунок в податковій і так і не дійти до адресата.

Потім їх можна буде повернути, але доведеться здійснювати масу додаткових дій писати заяви, чекати, знову платити і так далі. Такі випадки бували і ризик того, що платіж не визнають залишається, так як оплата чужих податків офіційно заборонена законом. Найбезпечніший спосіб все ж це кожному платити свої податки за себе. Зі свого особистого рахунку або карти.

Так в разі помилки гроші можна буде повернути без особливих проблем, це буде вважатися надмірно сплачених податком, а він підлягає поверненню за загальними правилами за заявою. Чеки і квитанції для цього зберігати не обов’язково, їх копії зберігаються на порталі, де Ви оплачуєте податки.

Ссылка на основную публикацию