Як отримати доступ до дисків з файловою системою HFS + в середовищі Windows

Починаючи від ядра і закінчуючи призначеним для користувача інтерфейсом, все в операційній системі macOS має суттєві відмінності від Windows. Навіть до апаратного забезпечення macOS висуває особливі вимоги, що сильно ускладнює установку цієї системи на комп’ютер не від Apple. А ще в маках використовується інша файлова система – HFS або HFS +.

Втім, є у цих настільки різних ОС і щось спільне, наприклад, і Mac, і Windows можуть читати диски з файловою системою NTFS, але якщо підключити до комп’ютера з Windows диск з HFS або HFS +, то система його просто не побачить. Звичайно, ніщо не заважає вам конвертувати файлову систему носія в NTFS, але що якщо HFS-диск потрібно залишити з вихідної файлової системою? Є принаймні три способи отримати доступ до диска HFS або HFS + з-під Windows.

Установка спеціальних драйверів

Спосіб досить ефективний, оскільки дозволяє не тільки читати, але і записувати дані. Після установки такого драйвера ви зможете працювати з HFS-диском в Windows точно так же, як і іншими розділами і дисками NTFS і FAT32. Найбільш популярним драйвером є Paragon HFS + for Windows. Працює з дисками MBR і GPT, підтримує передачу даних за різними інтерфейсами, в тому числі SATA і USB, сумісний з Windows 10.

Ще більш потужним і функціональним є драйвер MacDrive. Включаючи в себе всі можливості Paragon HFS + for Windows, MacDrive також дозволяє працювати з резервними копіями Time Machine, віртуальними машинами, підтримує монтування дисків Mac в режимі Target Disk Mode. Також MacDrive має вбудований менеджер зі зручним графічним інтерфейсом для роботи з операційною системою Mac-дисками. Обидва ці інструменту платні. Вартість ліцензії Paragon HFS + for Windows складає 12 доларів (Trial 10 днів), а MacDrive – 50 доларів (Trial 5 днів).

Paragon HFS +:

MacDrive:

Файлові менеджери з підтримкою HFS

Крім драйверів, що забезпечують підтримку HFS на рівні системи, для роботи з дисками HFS можна використовувати спеціальні файлові менеджери, наприклад, HFSExplorer або TransMac. Вони не настільки зручні і функціональні як драйвера, проте, доступ до HFS-дискам забезпечують, а це найголовніше. HFSExplorer відображає вміст Mac-дисків у вигляді дерева об’єктів, які можна переглядати і копіювати на диски NTFS. Запис HFSExplorer не підтримується, зате утиліта абсолютно безкоштовна.

TransMac, на відміну від HFSExplorer, є платною, але зате і більш функціональною. Утилітою підтримується читання і запис, форматування розділів на HFS-дисках, конвертація DMG-образів в ISO, а також запис ISO і DMG-образів на CD / DVD / Blu-Ray диски. Вміст дисків макінтош в цій програмі також представлено у вигляді дерева.

HFSExplorer:

TransMac:

Використання LiveCD на базі Linux

Ну і третій спосіб отримати доступ до невидимих ​​в Провіднику HFS-дискам – це завантаження ПК з LiveCD на базі Linux. Це може бути інсталяційний диск Ubuntu, Mint або ж Dr.Web LiveDisk, не має значення, головне, що, завантажившись з нього, ви зможете переглядати всі розділи і диски на вашому ПК, в тому числі диски з файловою системою HFS і HFS +, а також копіювати наявні на них файли в інше розташування.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию