Як перенести великий обсяг даних між комп’ютерами

Кожному з нас періодично доводиться переносити інформацію з комп’ютера на комп’ютер. Передача пари фотографій не викликає питань у користувачів – для цього більшість з них вміє використовувати флешки, месенджери, соціальні мережі та ін. Якщо ж обсяг переданих даних обчислюється гігабайтами, то тут виникає природне запитання про спосіб передачі. Давайте спробуємо розібратися з ним докладніше.

хмари

Для передачі файлів можна швидко і просто скористатися хмарним сховищем. Серед безкоштовних сервісів для зберігання даних цілком можна знайти той, обсяг якого нас влаштовує. Однак при цьому способі швидкість передачі істотно залежить від ширини інтернет-каналу, до того ж файлові операції з «хмарою» доведеться робити двічі – спочатку завантажувати туди файли, потім вивантажувати.

Віддалений доступ до комп’ютера

Якщо ви користувалися програмами для віддаленого доступу до комп’ютера, то напевно помітили в деяких з них можливість передачі файлів. Наприклад, ця можливість відмінно реалізована в TeamViewer, де для цієї мети існує спеціальний менеджер файлів.

Операції прийому-передачі інформації в TeamViewer використовують менше апаратних можливостей, ніж «хмари», однак тут також є залежність від швидкості вашого Інтернет.

P2P-мережі

Переважна більшість користувачів використовує торрент-мережі тільки для скачування медіафайлів. Але ж за допомогою p2p-мережі можна дуже швидко передати файли безпосередньо, минаючи проміжний сервер.

Для передачі даних між двома комп’ютерами необхідно мати клієнтську програму для торрентів. Далі все дуже просто – на комп’ютері, з якого потрібно передати інформацію, створюється роздача, зі створенням торрент-файлу. Одержувачу необхідно передати цей торрент-файл, який він відкриє в своєму клієнтові, після чого почнеться передача даних. Процес дуже схожий на те, як ви це робили в Мережі.

Локальна мережа

Один з найбільш зручних і швидких способів передачі великого обсягу даних – за допомогою локальної мережі. Організувати її дуже просто, ми вже розглядали раніше це питання.

Використання вінчестера

І наостанок класичний спосіб, який також дасть найвищу швидкість передачі даних. Для цього потрібно тимчасово витягнути жорсткий диск з одного комп’ютера і підключити його до іншого, що, правда, без певних навичок буде зробити складно, і недосвідченим користувачам для цієї мети буде краще скористатися перехідником SATA-USB.

замість післямови

Ми з вами розглянули кілька способів, за допомогою яких можна відносно швидко і просто перенести великий обсяг інформації з одного комп’ютера на інший. А як ви переносите дані між своїми комп’ютерами?

Ссылка на основную публикацию