Як перенести Windows 10 на інший диск HDD або SSD

В процесі експлуатації новітньої на сьогоднішній день Десятки від Майкрософт, у власника системи може виникнути бажання перенести Windows 10 на інший диск. Це може бути як HDD, так і SSD – по суті, аналог якоїсь особливо великої флешки.

Причин такого рішення може бути кілька і, природно, їх бажано знати перед тим, як вивчити методику вирішення поставленого завдання.

Існує кілька основних причин, чому власник Віндовс 10 зважується на цей крок:

 1. Перенесення системи Windows 10 на HDD диск зазвичай здійснюється в тому випадку, коли у користувача є два жорстких накопичувача. Один – з досить обмеженим обсягом вільного простору. У такому випадку саме на нього виконується копіювання операційки, додатково звільняючи місце на другому вінчестері.
 2. Перенесення Windows 10 на SSD обумовлюється тим фактом, що швидкість роботи такого накопичувача значно перевищує аналогічний показник для стандартного жорсткого диска. Це дуже важливий фактор, наприклад, при постійному завантаженні оновлень, яка прискорюється іноді в десятки разів. Крім того, подібний тип носія характеризується обмеженим числом можливої ​​перезапису. Логічно використовувати його в цілях, коли подібна процедура буде виконувати мінімальне число раз.

Крім того, деякі користувачі, після завершення подібної процедури, які не позбавляються від самого початку встановленої операційної системи – в такому випадку у користувача під рукою завжди є можливість використання дубля, якщо з використовуваної ОС щось несподівано сталося.

список програм

Природно, що необхідно мати під рукою сам носій, на який буде здійснена операція перенесення, а також одна з спецпрограм, що дозволяє здійснити задумане. Слід зазначити, що подібне ПО є досить вузько. Тобто, є програми, що працюють тільки з SSD. Наприклад, AOMEI Backupper або Acronis True Image. А є інструменти, призначені для стандартних вінчестерів. Зазвичай вони розробляються під конкретні торговельні марки:

 • Seagate DiscWizard;
 • Samsung Data Migration.

У деяких випадках людина змушена буде купувати ліцензію, в інших – має можливість здійснити задумане абсолютно безкоштовно.

 

Процес перенесення Windows 10 на диск HDD або SSD

Хоча існує величезний асортимент ПО, що дозволяє перенести Windows 10 на інший жорсткий диск або SSD, проте, принцип їх роботи абсолютно ідентичний. Тому можна розглянути методику на прикладі однієї з них. Наприклад, на Acronis True Image.

Спочатку необхідно підготувати до запису накопичувач:

 1. Виконати під’єднання пристрою, згідно з інструкцією від виробника.
 2. Включити ПК. Якщо для планованої операції використовується SSD, то буде потрібно спочатку зайти в БІОС і включити спецрежим AHCI. Зберегти нові настройки, перезапустити ПК.
 3. Після включення Десятки перейти через кнопочку «Пуск» в меню управління дисками.
 4. Новий пристрій буде виділено чорним кольором.
 5. Натиснути по ньому правою кнопкою миші – вибрати варіант створення нового томи.
 6. Бажано встановити максимально можливий обсяг створюваного тому і задати букву, яка буде йому відповідати.
 7. Завершує операцію процедура форматування.

Додатковий диск готовий до здійснення задуманої мети. Запускається потрібна для цього програма.

Далі такі кроки, які необхідно повторити користувачеві:

 1. Перейти в розділ інструментів, де вибрати пункт, який відповідає за клонування.
 2. Рекомендується зупинитися на варіанті ручного перенесення, так як це дозволить виключити під час копіювання розміщення на другому носії абсолютно не потрібної інформації.
 3. Далі два простих дії: вказується місце, куди буде здійснюватися клонування і сам джерело для цієї процедури.
 4. Відзначаються галочкою папки, файли і ті томи, які не вимагають перенесення.


Здійснювати безпосередній перенесення Windows 10 на інший жорсткий диск або флешку ми будемо за допомогою програми Acronis True Image.

Вибираємо ручний режим.

Вибираємо вихідний диск.

Натискаємо на цільової диск (на який будемо копіювати).

Виключаємо непотрібні файли.

Завершення клонування.

Після цього програма протягом деякого часу займається аналізом даних. По завершенню цього процесу залишається тільки запустити ПО на виконання поставленого завдання, яке також виконується за кілька десятків хвилин.

Після завершення роботи утиліти потрібно виконати перезапуск комп’ютера, зайти ще раз в BIOS, поміняти пріоритетність використовуваних пристроїв (на диск, куди було здійснено перенесення ОС), зберегти зміни і запустити Десятку вже з нового місця.

Ссылка на основную публикацию