Як перепрошити Wi-Fi роутер? Короткий посібник

Прошивка роутера – це дійсно страшні слова для багатьох користувачів, які зіткнулися з необхідністю даного дії вперше. На всіх Wi-Fi маршрутизатори встановлено певному програмному забезпеченню, завдяки якому пристрій функціонує належним чином, тобто підключається до мережі провайдера, виробляє роздачу Wi-Fi сигналу тощо. Ви можете запитати: а навіщо взагалі виконувати оновлення прошивки?

Зазвичай, користувачі вдаються до перепрошивки свого Wi-Fi маршрутизатора просто з тієї причини, що його виробник випустив нову версію прошивки. Як правило, нова версіях ПО містить в собі численні поліпшення, нововведення і виправлення всіляких помилок або проблем, які спостерігалися на попередніх версіях прошивки. Простіше кажучи, оновити прошивку Wi-Fi роутера – це як оновити операційну систему.

Крім іншого, користувачам часом доводиться вдаватися до перепрошивки маршрутизатора через те, що той став вести себе вкрай нестабільно, наприклад, обривати мовлення Wi-Fi сигналу або і зовсім закривати доступ до Інтернету на деяких пристроях. Перейшовши на іншу версію прошивки, навіть на старішу, можна позбутися від цих проблем з роутером. Ще одна причина, по якій потрібно прошивати роутер, – це наслідки минулого, не найвдалішою спроби перепрошити пристрій, але такі випадки вимагають окремого розгляду.

У цьому матеріалі ми розглянемо з вами загальний процес оновлення прошивки роутера на прикладі моделі Netis wf2419e. Варто зауважити, що на кожному роутере оновлення прошивки виглядає практично ідентично, так що ви можете застосовувати нижчевикладених інформацію і до інших роутера. Ви переконаєтеся, що прошивка Wi-Fi маршрутизатора – це вкрай простий і, що не менш важливо, швидкий процес, який займає від сили хвилин п’ять-десять.

Короткий посібник з оновлення прошивки Wi-Fi роутера

Отже, з чого б нам з вами почати … Давайте почнемо наше керівництво з того, що ви як слід ознайомитеся зі своїм маршрутизатором: огляньте його поверхню, запишіть деяку інформацію, також не забудь подивитися на поверхню коробки. Наприклад, на роутерах компанії TP-Link вказується версія апаратного забезпечення, яка грає роль при перепрошивки. Ознайомилися? Ок, тоді давайте подивимося, що ж вам потрібно зробити.

Важливі моменти під час прошивки

Оновлення прошивки – процес простий і швидкий, як ми вже неодноразово вказали, але він все ж вимагає від користувача певної підготовки і додаткових дій. Перш за все, вам потрібно зрозуміти наступне: прошивка роутера проводиться тільки при його підключенні до комп’ютера за допомогою LAN-кабелю! Вірно, можна здійснити прошивку пристрою і по Wi-Fi, але це вкрай ненадійний метод, який може зробити з роутера буквально цегла. Так що якщо задумали оновлювати прошивку – тільки комп’ютер і тільки кабель!

Ще один важливий момент – ви повинні використовувати прошивку, відповідну виключно для вашого маршрутизатора. Якщо ви спробуєте встановити на нього прошивку від іншого пристрою, то ви, напевно, виведіть його з ладу. В крайньому випадку, вам буде потрібно проводити вкрай нудну процедуру по відновленню працездатності роутера, яка навіть не забезпечить вам позитивного результату.

Далі – вимкніть під час процесу перепрошивки від роутера кабель свого провайдера. Звичайно, перепрошивка може вдало завершитися і при підключеному кабелі, але безліч власників повідомляють, що це призвело до вкрай неприємних наслідків, який інколи не вдається виправити.

Ось, в принципі, і все, що вам потрібно знати про застереження при оновленні прошивки для маршрутизатора. Давайте тепер подивимося безпосередньо на сам процес. Як вже було зазначено раніше, приклад оновлення прошивки ми будемо розглядати на бюджетній моделі Netis WF2419. Отже, перше, що вам потрібно зробити – це завантажити на свій комп’ютер коректну для роутера прошивку. У разі Netis – досить просто завантажити останню версію для WF2419.

Процес прошивки Wi-Fi роутера на прикладі Netis WF2419

Отже, давайте по порядку – зайдіть на і перейдіть на сторінку Підтримки. Далі перейдіть в розділ завантажень і виберіть потрібну модель роутера. У нашому випадку – це Netis WF2419, який знаходиться в розділі однодіапазонні Wi-Fi роутерів.

замітка: для цієї моделі роутера і його її родичів вибирати версію апаратного забезпечення потреби немає, але на інших це може бути обов’язковою процедурою перед вибором прошивки. Щоб визначити версію апаратного забезпечення, встановленого на вашому роутере, вам потрібно, як правило, просто подивитися на нижню частину корпусу самого пристрою.

Опустіться трохи нижче на сторінці – і ви побачите список всіх випущених розробником версій прошивок для Netis WF2419. Поряд з кожною прошивкою можна почитати, щоб було виправлено або додано в нову версію. В даному випадку, вибирати версію ПО нам не доведеться. Просто натисніть на значок завантаження, після чого на вашому комп’ютері виявиться архівний файл. Наприклад, остання на даний момент прошивка – V2.2.36123. Як тільки ви її скачаєте, вам потрібно витягнути з архіву файл під назвою netis(WF2419) -V2.2.36123.bin(Це файл прошивки).

Тепер найголовніше – відключаємо від Wi-Fi роутера кабель провайдера і підключаємо його до комп’ютера за допомогою мережевого кабелю. Далі відкриваємо для користувача панель управління (адреса – 192.168.1.1) і переходимо в просунуті налаштування Wi-Fi маршрутизатора. Тепер відкриваємо вкладку система і натискаємо на подвкладку Оновлення програмного забезпечення. Все, що залишилося зробити – це натиснути на кнопку Огляд, вибрати прошивку, завантажену раніше, і клікнути на кнопку Оновити. Далі в панелі управління з’явиться смужка прогресії установки нової прошивки. По закінченню перепрошивки роутера виникне повідомлення про успішне завершення оновлення ПЗ.

Завантажили прошивку – натиснули пару кнопок. Багато користувачів думають, що перепрошивка роутера – це якийсь сверхусложненний процес, що вимагає неймовірно глибоких знань у сфері мережевих технологій. Однак, даний процес спрощений і автоматизований до такої міри, що з ним впорається навіть «чайник». Ви все ще відчуваєте себе некомфортно? Ок, давайте тоді подивимося на цей процес на іншому роутере – TP-Link TL-WR841N.

Процес прошивки Wi-Fi роурера на прикладі TP-Link TL-WR841N

Прошивка TP-Link TL-WR841N – і будь-якого іншого роутера – нічим не відрізняється від прошивки Netis WF2419. Єдина відмінність, з яким вам доведеться зіткнутися, – це звірка з апаратним забезпеченням роутера. Знову таки, як ми вже говорили, переверніть свій роутер і подивіться на доступну інформацію на його нижній частині (дні). Наприклад, версія ПО нашого TL-WR841N відповідає V10. Все, що залишилося зробити – це перейти на офіційний сайт TP-Link і завантажити на свій комп’ютер потрібну прошивку.

Пройдемо на. Дивимося на список Wi-Fi маршрутизаторів – вибираємо TL-WR841N. Зверніть увагу на спадаюче меню з вибором апаратного забезпечення для роутера; модель роутера в наших руках має апаратне забезпечення десятої версії. Отже, вибираємо зі спадаючого меню V10 і натискаємо на кнопку Прошивка. На даний момент, останньою версією прошивки є TL-WR841N_V10_151216_RU.

Як і у випадку з Wi-Fi роутером від компанії Netis, завантажуємо на свій комп’ютер архів, а потім витягуємо з нього файл з розширенням .BIN. Потім відкриваємо панель управління TL-WR841N (адреса – http://192.168.0.1) і входимо під своїми даними (на новому роутере – це admin / admin). Знайдемо і відкрийте вкладку Системні інструменти. Далі відкриємо подвкладку Оновлення вбудованого ПЗ. Тут робимо точно також: натискаємо на кнопку виберіть файл, вибираємо завантажену прошивку і натискаємо на кнопку оновити.

Готово. Як і у випадку з попереднім роутером, для оновлення прошивки потрібно, якщо так можна висловитися, підібрати потрібні інструменти і натиснути парочку кнопок. Такий же порядок дій застосовується і у випадку з іншими роутерами. Ми ще раз настійно рекомендуємо вам не викидати з своїх голів важливі моменти, описані в самому початку матеріалу, а саме: підбір коректної прошивки, відключення кабелю провайдера з WAN-порту перед перепрошивкой, не намагатися оновити ПЗ через Wi-Fi. Ну і, зрозуміло, не вимикайте живлення від Wi-Fi маршрутизатора під час оновлення прошивки, інакше ви, швидше за все, втратите пристрою.

Ссылка на основную публикацию