Як перевернути екран в Windows 10

Поворот екрану в Windows – функція, якої вже сто років в обід. Вона корисна в дуже багатьох сценаріях. Наприклад, багато моніторів комплектуються поворотним шарніром, що дозволяє змінити звичну пейзажну орієнтацію на портретну, що вигідно окремим видам користувачів. Ця стаття, наприклад, була написана на моніторі в портретній орієнтації. Поворот екрану також є невід’ємною частиною базового набору можливостей планшетів і гібридних ноутбуків. Фільм зручно дивитися в звичній пейзажної орієнтації (її ще називають альбомної), а почитати новини на wp-seven або книжку в Microsoft Edge куди більш зручно в портретній орієнтації. На ноутбуки та планшети ставлять датчики повороту, що відповідають за автоматичну зміну орієнтації. На жаль, в монітори такі фічі поки що не завезли, тому користувачеві доводиться займатися цим вручну. Якщо вам раптом знадобилося змінити орієнтацію екрана або ви виявили у себе на комп’ютері перевернутий догори ногами робочий стіл, ця стаття розповість вам, як перевернути екран в Windows 10 і повернути все на звичне йому місце.

Швидкий доступ для перевертання екрану на Windows 10

Робиться це декількома способами і вкрай просто. Почніть з гарячих клавіш: затисніть кнопки Ctrl + Alt + стрілки вгору / вниз або вліво / вправо. На переважній більшості комп’ютерів цього достатньо для швидкого повороту екрану в Windows 10, але в деяких випадках ця комбінація клавіш з якоїсь причини не спрацьовує. Наприклад, на моєму комп’ютері вона не працює від слова взагалі. Пояснення цьому феномену немає, але є альтернативний спосіб (навіть кілька).

Як повернути екран в Windows 10 через параметри

На робочому столі натисніть праву кнопку миші і виберіть параметри екрану. Як варіант, можна натиснути Win + I і перейти в розділ Система – Дисплей.

Знизу під параметром, що відповідає за здатність дисплея розташований параметр орієнтація. З цього меню, що випадає виберіть потрібний вам пункт. Екран можна повернути в портретну орієнтацію направо або наліво, а також привернути його на 180 градусів (альбомна перевернута). Підтвердіть внесені вами зміни.

Повернути все назад в звичну пейзажну орієнтацію можна точно так же. У списку оберіть параметр Альбомна і збережіть зміни. На операційних системах до Windows 10 принцип такий самий – все робиться з розділу Панелі управління, який викликається з контекстного меню на робочому столі або всередині самої Панелі управління.

Як повернути орієнтацію екрана в настройках відеокарти

Розглянемо це на прикладі відеокарти Nvidia і AMD, але на комп’ютерах з інтегрованою графікою Intel принцип буде точно такий же, лише з оглядкою на інтерфейси панелі управління графікою Intel.

Якщо у вас відеокарта Nvidia:

  1. Клацніть на робочому столі правою кнопкою миші і виберіть Панель управління Nvidia.
  2. Перейдіть на вкладку Дисплей – Поворот дисплея.
  3. Якщо до відеокарти підключено кілька моніторів, виберіть потрібний вам і потім клацніть бажану орієнтацію, або скористайтеся кнопками зі стрілками для повороту дисплея. Збережіть зміни.

На відкритих AMD все набагато простіше. На сучасних драйвери немає вбудованої опції для повороту екрану з налаштувань Radeon. Перейдіть в розділ дисплей і клацніть Розмістити дисплеї. Після цього вас перекинуть на вбудовані в Windows Параметри. Розробники AMD вважали за краще не дублювати зайвий раз існуючі в системі настройки, що цілком логічно.

Ссылка на основную публикацию