Як перевернути відео зняте на телефон на комп’ютері і зберегти його

Дуже часто, при зйомці відеороликів за допомогою смартфона, ми забуваємо про те, як його потрібно правильно тримати для того, щоб кліп був знятий правильно і тримаємо так, як нам зручно. У підсумку ми отримуємо запис, яка при перегляді повернута на 90 градусів в якусь сторону.

Сучасні смартфони вміють самі перевертати запис при перегляді в правильну сторону, але комп’ютерні плеєри цього самі робити не вміють і дуже часто такі відеоролики стає незручно дивитися і багато користувачів вважають такі записи зіпсованими і втрачають до них інтерес.

Але на щастя, деякі комп’ютерні плеєри вміють перевертати відео на різні кути огляду, якщо їх про це ввічливо попросити, а спеціальні редактори можуть не тільки його перевернути, але і зберегти його в правильному вигляді.
Також, існує багато онлайн сервісів, за допомогою яких можна перевернути запис і потім його зберегти.
У цій статті ви знайдете огляд найбільш зручних, на мій погляд і простих у використанні програм і дізнаєтеся, як перевернути відео зняте на телефон на комп’ютері для того, щоб просто подивитися знятий ролик і як його після перетворення зберегти.

Як перевернути відео зняте на телефон в плеєрі для того, щоб його тільки подивитися.

Якщо ви зняли ролик, який при перегляді перевернуть, то його обов’язково потрібно виправляти, досить просто перевернути його при перегляді, після якого його можна буде видалити або просто забути про нього.
Щоб просто подивитися перевернутий кліп, досить для цього використовувати плеєр, який вміє змінювати положення екрану під різними кутами. Таких програм насправді дуже багато, я приведу приклад тільки двох з них, якими постійно користуюся і які дуже популярні у користувачів комп’ютерів.

Програвач Media Player Classic.

Один з найбільш зручних для швидкої ротації кадру, це плеєр Media Player Classic. З його допомогою можна вертіти кліп в різні боки і по горизонталі і по вертикалі і при цьому не відриватися від перегляду знятого матеріалу, так як всі обертання відбуваються тільки за допомогою гарячих клавіш цієї програми.

Завантажити програму Media Player Classic ви можете за посиланням в кінці.

Щоб змінити положення кліпу у вікні плеєра, відкрийте його для перегляду, потім можете поставити його на паузу, а можете продовжувати переглядати.
Після цього потрібно натиснути на клавішу Alt і утримуючи її, натиснути на цифровій клавіатурі, що знаходиться праворуч і також утримувати клавішу 1 або 3 і ви побачите, як зображення почне перевертатися.

Як тільки картинка на екрані прийме потрібно становище, потрібно відпустити клавіші і продовжити перегляд кліпу.

Щоб побачити поєднання всіх клавіш, за допомогою яких можна обертати картинку на екрані, потрібно зайти в налаштування програми.

Це можна зробити:

  1. Натиснувши на клавішу “О”;
  2. Перейти по шляху: “Вид – Налаштування”;

Тут потрібно в правому вікні перейти в розділ “Програвач” і відкрити пункт “Клавіші”, а в лівому вікні знайти команди “Перевернути кадр по …”.
Ви побачите ті комбінації клавіш, які в даний момент встановлено для цих команд. При бажанні ви їх можете змінити на свій розсуд.
Для цього клацніть мишкою по потрібної вам комбінації в графі “Клавіші” і змініть її на свій варіант.

Програвач GomPlayer.

Дуже популярний і зручний програвач від корейських розробників GomPlayer теж може перевернути неправильно знятий кліп і зробити це дуже просто.

Для цього відкрийте свій запис за допомогою плеєра GomPlayer і натисніть на іконку шестерінки в лівому верхньому кутку вікна програми.

Відкриється вікно з настройками програми, перейдіть у вкладку “Відео” і в лівій частині вікні виберіть розділ теж “Відео”.
Тепер перейдіть в розділ основного вікна “Управління відео” і виберіть у меню пункт “Повернути” і в списку, що розкрився вкажіть потрібний вам градус повороту і ваш фільм відразу змінить кут свого огляду.

Тепер ви можете нормально дивитися свої записи і при завантаженні нових, вони будуть автоматично перевертатися в потрібному напрямку, що дуже зручно при перегляді кількох кліпів за допомогою плейлиста.
Як тільки ви подивіться свої відеозаписи, змініть установки повороту кадру на початкове положення, щоб при відкритті “правильного” фільму, він відтворювався в нормальному положенні.

Завантажити плеєр GomPlayer ви можете за посиланням в кінці.

Крім вищеописаних програвачів, перевернути відео зняте на телефон можна і за допомогою інших програм, наприклад за допомогою KMPlayer і VLC Media Player.
Так що, перш ніж встановлювати програму спеціально, щоб розгорнути ваші записи, спочатку подивіться чи не має даної функції плеєр, яким ви постійно користуєтеся.

Як швидко перевернути і потім зберегти відео.

Якщо вам потрібно не тільки подивитися відзнятий матеріал, але і перетворивши його зберегти, тоді вам потрібно звернутися за допомогою до відео-редакторам. Так як для того, щоб перевернуту запис зберегти, її потрібно заново перекодувати, а це простим плеєрів не під силу.

Будь-яка серйозна програма для редагування відео має в своєму арсеналі інструменти для його перевороту, так що якщо ви користуєтеся, наприклад такими редакторами, як Sony Vegas або Corel VideoStudio, тоді ви з легкістю зможете перевернути свій фільм і потім його зберегти.
Але якщо ви не використовуєте для роботи такі додатки, тоді їх встановлювати тільки для того, щоб змінити пару кліпів, сенсу немає ніякого, тим більше, що багато хто з них платні і займають багато місця на жорсткому диску.

Набагато зручніше буде встановити програму, яка спеціально створена для того, щоб змінити розташування кадру на екрані з наступним його збереженням, а не встановлювати додаток, у якого 90% його можливостей вам просто не потрібні.

Програма-конвертер FreeVideoFlipAndRotate.

FreeVideoFlipAndRotate – це безкоштовний додаток, яке створено для того, щоб швидко змінити формат відеозапису і його орієнтацію з можливістю збереження зміненого варіанту.
У цієї програми є і платна версія, але безкоштовної вистачить для того, щоб зробити стандартний набір операцій.

Додаток FreeVideoFlipAndRotate можна скачати за посиланням в кінці.

Відкрити файл для редагування в програмі FreeVideoFlipAndRotate можна чотирма способами.

  1. Пройти по меню “Файл – Додати файл”;
  2. Натиснути на клавішу “О”, щоб відкрити вікно додавання файлу в програму;
  3. Перетягнути файл у вікно програми;
  4. Натиснути на посилання “Додати файл” в центральному вікні програми;

Після додавання файлу ви побачите два зображення, ліве показує положення оригіналу, а праве буде показувати стан кадру після редагування.

Для повороту кадру потрібно використовувати спеціальні кнопки із зображенням стрілок. Якщо навести на кнопку курсором мишки, то ви побачите підказку, в якому напрямку буде перевернуть ваш кадр.
Натисніть на потрібну кнопку і переверніть свій запис так, як вам потрібно.
Кнопка “Конвертувати в …” потрібна для зміни формату вихідного відео.

Якщо перейти по меню “Налаштування – Швидкий доступ”, то ви побачите повний список усіх поєднань клавіш, які використовуються в цій програмі.

Так як для того, щоб зберегти файл після перетворення, його потрібно конвертувати, значить вам потрібно вибрати формат, в якому він буде збережений.

Програма FreeVideoFlipAndRotate може конвертувати файл в формати avi, mp4, gif, mkv.
До речі, цю програму можна використовувати і просто для конвертації одного формату в інший, не змінюючи положення кадру при перегляді.
Коли встановите всі налаштування, так як вам потрібно, натисніть на кнопку “Зберегти”.

У наступному вікні, після вибору формату для файлу, потрібно вибрати його дозвіл і бітрейт, для чого потрібно розкрити спеціальне вікно “Конвертація”.
Якщо ви не хочете змінювати дозвіл файлу, тоді вибирайте самий верхній пункт, де не вказані, ні дозвіл, ні бітрейт, інакше ваш файл може мати неправильні пропорції і буде спотворений.

Як тільки ви зробите все приготування, натисніть на кнопку “Continue”, щоб зберегти новий файл.

Якщо перейти за пунктом “Опції – Опції”, то відкриється вікно, де ви можете ввести ключ активації для придбання повної версії програми і вказати папку для збереження вихідних файлів.
За замовчуванням файли будуть зберігатися в папці користувача, а якщо поставити галочку в пункті “Зберігати в вихідної папці”, то файл буде збережений в тій же папці, в якій знаходиться оригінал.
Якщо прибрати галочку з пункту “Звук”, то вихідний файл буде збережений без звуку.

Програма WWVideoRotator.

Наступна програма, за допомогою якої можна перевернути відео, це програма WWVideoRotator. Вона має більш скромні можливості по конвертації файлів, але зі своїм основним завданням, вона справляється відмінно.
Додаток WWVideoRotator розуміє файли з розширенням тільки avi, mpg, mov, mod і 3gp. Конвертація відбувається в той же формат, який має первинний файл, тільки файли в форматі 3gp будуть перекодовані в формат mov.

Щоб завантажити файл в програму, натисніть на іконку із зображенням папки в розділі “Вибрати файл” і виберіть його на комп’ютері.
Для обертання файлу в розділі “Повернути відео” знаходяться всього дві кнопки за допомогою яких можна обертати файл, як за годинниковою стрілкою, так і проти. Натисніть на потрібну вам кнопку і добийтеся правильного розташування кадру на екрані.
Якщо за першим кадром вам важко зрозуміти в який бік потрібно обертати файл і як його правильно встановити, за допомогою повзунка нижче і пересуньте його до потрібного кадру.

Щоб зберегти файл, натисніть на іконку із зображенням дискети в розділі “Зберегти повернене відео” і вибравши каталог для збереження вашого файлу, збережіть його.

Як бачите, це дуже проста програма з мінімумом налаштувань, але для простого перевороту вашого фільму більше і не потрібно.
Ця програма поширюється інсталяційний файл, але вона прекрасно працює і без установкі.Еслі її встановити на одному комп’ютері, а потім скопіювати на інший комп’ютер, то встановлювати заново вже не потрібно, вона буде працювати і так.

Повну версію і портативну версію цієї програми ви можете завантажити за посиланням в кінці.

Кіностудія Windows Live.

Додаток Кіностудія Windows Live є оновленою версією програми Windows Movie Maker від Microsoft і може встановлюватися разом з ОС Windows.

Перевірити, чи встановлена ​​вас програма Кіностудія можна дуже просто, відкрийте рядок пошуку і введіть в неї слово кіно і якщо Windows знайде вам програму, значить вона встановлена, якщо немає, значить її потрібно буде встановити.

Це безкоштовний додаток можна скачати з сайту Microsoft абсолютно спокійно за посиланням в кінці.

Зайдіть на сайт Microsoft, скачайте і встановіть цю програму.
Основне завдання програми Кіностудія, це редагування файлів з метою створення власного фільму. Але в даному випадку нас цікавить тільки переворот кадру і зробити це з її допомогою дуже просто.

Відкрийте програму і додайте в неї свій файл. Це можна зробити, натиснувши на кнопку “Додати відео і фотографії” в верхньому меню програми на вкладці “Головна” або просто перетягнути його в спеціальне вікно.

Коли файл завантажиться, в правій частині вікна програми ви побачите перший кадр вашого кліпу, а в правій окремі кадри вашого файлу.
Нижче кадру в правій частині вікна знаходиться повзунок, за допомогою якого ви зможете “перекрутити” свій файл на показ іншого кадру, якщо вас чимось не влаштує перший.
Щоб перетворити запис, скористайтеся для цього спеціальними кнопками в тому ж меню. З їх допомогою можна розгорнути файл на 90 градусів вправо і вліво.

Результат повороту ви відразу побачите у вікні програми, якщо він вас влаштовує, потрібно просто зберегти ваш новий файл.

Щоб зберегти файл, потрібно відкрити меню програми і перейти по пункту “Зберегти фільм”, виділивши параметри для вашого фільму і зберегти його.
Це ж вікно з параметрами ви можете відкрити, якщо натиснете на кнопку із зображеннями моніторів в правій частині верхнього меню.

Як перевернути відео зняте на телефон за допомогою онлайн конвертера.

У мережі багато сайтів, які пропонують користувачам редагувати свої ролики онлайн, особисто я для себе відзначив лише один з них, знаходиться він за адресою:

Цей ресурс дозволяє конвертувати файли абсолютно різних форматів, що може стане в нагоді багатьом користувачам комп’ютерів.
Перевернути відео зняте на телефон на комп’ютері за допомогою цього сайту можна дуже швидко і не потрібно встановлювати ніяких програм на комп’ютер.

Для того, щоб повернути відео файл, нам потрібно вибрати кнопку “Відео-конвертер”.

Для початку роботи, відразу виберіть формат файлу, в який будете конвертувати свій файл.

Потім в новому вікні натисніть вгорі на кнопку “Огляд” і виберіть свій файл на комп’ютері.
Після цього внизу вікна в пункті “Rotate video” вкажіть на скільки градусів вам потрібно перевернути свій файл і натисніть на кнопку “Перетворити”.

На сайті online-convert.com файли можна завантажити з комп’ютера, по посиланню або з хмарного сховища Dropbox і Google Drive.

Ссылка на основную публикацию