Як перевірити антивірус? .

Як перевірити антивірус?

Отже,

  • антивірус поставили
  • фаерволл встановлений
  • плагіни безпеки в браузері працюють
  • оновлення Windows також в нормі

Влаштували, вобщем, кругову оборону. Але, я думаю, кожен з нас замислювався про надійність встановленого ПО і ступеня захищеності. Наскільки добре працює встановлена ​​захист і як перевірити антивірус і інші програми, покликані зберегти ваші дані і систему?

Ні, повноти картини не буде. Для тестування вірусів і антивірусних програм вже збираються серйозні хлопці з серйозним обладнанням: ще б пак – мова йде про гаманцях сотень тисяч користувачів. Але на швидку руку скористатися моїми порадами можна.

Зараз я запропоную вам деякі з інструментів, які допоможуть створити певне уявлення про рівень безпеки вашої Windows.

Як перевірити антивірус?

Ні, вірус ми качати не будемо. Якщо хто не знав, один з «офіційних» способів перевірки це EICAR тест (І-АЙ-КАР тест). Це не вірус – просто рядок коду в текстовому файлі, яка виведе на екран напис «EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!» Під час запуску в DOS. Однак антивіруси розпізнають цей файл як вірус і реагують на нього як на зловреда.

Цей файл можна використовувати для тестування антивірусного сканера в режимі реального часу. Він покликаний одночасно змусити антивірус реагувати на нові, незнайомі ще загрози.

Використання файлу не гарантує 100% захищеності. Це не означає, що антивірус належним чином зреагує на інші загрози. Вірусів з кожним днем ​​все більше – цей інструмент доведе лише, що встановлене в системі ПЗ не є відверта підробка. EICAR файл можна завантажити на сайті виробника, проте його можна скласти і самому. Відкрийте Блокнот і внесіть туди наступний код:

І збережіть його з розширенням .exe. При спробі запустити тест мій антивірус забив на сполох:

Я поклав цей уже готовий вірус в архів, звідси ви його можете завантажити. Скільки пролежить, не знаю:

завантажити

Як перевірити брандмауер (фаєрволл)?

Якщо ви виходите в мережу через роутер, вбудована трансляція мережевих адрес, він же протокол NAT, сам по собі дуже непогано справляється з функціями фаєрволла, захищаючи від проникнення інших комп’ютерів з мережі. А щоб переконатися в тому, що система захищена від посягань ззовні – за допомогою роутера або встановленого брандмауера – можна скористатися наступним тестом під назвою the ShieldsUP! Test. Інтернет сервіс сканує порти на вашу IP адресу, визначаючи які з них відкриті в поточному сеансі (тобто потенційно відкриті для атаки). Ось цей ресурс:

https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2

Натисніть на сторінці з наведених вашим IP адресою на будь-яку з двох кнопок Proceed (Продовжити), і на наступній сторінці натисніть на помаранчеву кнопку:

За натисканні кнопки сторінка перезавантажиться. Я побачив повідомлення про успішне проходження тесту. А ось червоні написи з попередженнями вас повинні насторожити.

Як налаштувати плагіни безпеки браузера?

Модулі браузера сьогодні нерідко є основним об’єктом нападу шкідливого ПЗ. Зазвичай це плагіни для відтворення Java, Flash і PDF-файлів. Ось цю частину статті можна поповнювати нескінченно. Ваше завдання стежити, щоб плагіни регулярно оновлювалися. Наприклад, сайт перевірки плагінів від Mozilla. Він раніше дружив не тільки з Firefox, але і іншими популярними браузерами. Однак останнім часом вони уперся і тепер працюють лише з «рідним» браузером. Вобщем, плагін для перевірки плагінів. Що стосується розширень для мови Java – то просто позбудьтеся від них. Останнім часом додатки, написані на цій мові, не відповідають вимогам елементарної безпеки. Моя вам порада.

Успіхів.

Ссылка на основную публикацию