Як перевірити файл на віруси онлайн?

Привіт, друзі! У попередній статті ви вже дізналися!. Цей варіант дуже зручний тому що не вимагає установки антивірусного ПО. Це рекомендується робити навіть якщо у вас встановлений антивірус Dr, Web, так як можуть його пошкодити і він виявиться неспроможним. Якщо у вас взагалі немає антивіруса, необхідно його терміново встановити або користуватися Dr.Web Cureit або аналогами якомога частіше. Бувають випадки що ваш основний антивірус або той же Cureit виявив підозрілий об’єкт і перемістив його в карантин. Чи не відомо шкідливий цей об’єкт чи ні. Виникає питання, як перевірити файл на віруси? Для цього випадку з’явилися онлайн-сервіси які допоможуть вам перевірити файл відразу декількома антивірусними програмами. В кінці статті ви знайдете відео в якому показується як це зробити.

Список популярних онлайн-сервісів для перевірки файлів на віруси

Наведемо список найпопулярніших онлайн-сервісів

Так само ви можете перевірити файли онлайн антивірусом Dr.Web

Що необхідно знати при роботі з цими сервісами?

Ці онлайн сервіси хоч і перевіряють ваш файл на предмет шкідливого коду більшістю популярних антивірусів, але жоден з них не дасть вам 100% гарантію безпеки.

Всі завантажені вами файли передаються фірмам виробникам антивірусних програм з метою підвищення ефективності останніх. Якщо ви не бажаєте що б ваші файли були доступні, не користуйтеся вище наведеними сервісами. Всі конфіденційні дані рекомендується перевіряти встановленим в комп’ютер антивірусними засобами.

Якщо ви згодні з політикою цих сервісів, пропоную розглянути один з них в роботі.

Як працюють сервіси перевірки файлів на віруси?

Розповімо на прикладі найбільш поширеного з усіх – VirusTotal.

(На момент редагування статті 29.04.2013 сервіс ВірусТотал практично повністю був переведений на російську мову, так що користуватися ним стало ще зручніше)

Переходьте на сайт 

Зверніть увагу на обмеження за розміром файлу – 64 МБ.

натискаєте кнопку виберіть файл і у вікні, провідника вибираєте необхідний файл на вашому комп’ютері.

Після натискаєте кнопку Перевірити!

Сервіс визначає хеш-суми вашого файлу і по ним здійснює пошук у своїй базі перевірених файлів. [Хеш-сума файлу це як відбиток пальця у людини. З її допомогою можна ідентифікувати з імовірністю в 100% шуканий файл. На сьогоднішній день це напевно найкращий метод пошуку широко використовуваний в Magnet-посилання. Більше інформації про хеш-сумі і як її обчислити можна прочитати в статті Контрольна сума.]

Якщо такий же файл вже хтось раніше перевіряв на віруси, ви побачите спливаюче віконце наступного виду.

У цьому віконці ви дізнаєтеся дату і час коли був проаналізований файл. У рядку Показник виявлення – ви можете подивитися скільки антивірусів перевіряли цей файл і скільки з них визнали його шкідливим. У моєму випадку це співвідношення дорівнює 0/46 – що свідчить про практично нешкідливому файлі. (100% гарантії вам ніхто не дасть)

Для перегляду звіту необхідно натиснути Показати останній аналіз. Ви можете побачити хеш-суми за якими ідентифікували ваш файл, розмір файлу, його тип і іншу інформацію. Нижче наведено таблицю з результатами аналізу. Ви можете подивитися які саме антивіруси шукали шкідливий код в перевіряється файлі.

У Windows 8 за замовчуванням встановлений антивірус від Microsoft який так само присутній в списку і адекватно реагує на підсунутий майже шкідливий файл

Якщо ви бачите, що остання перевірка була відносно давно, місяць або більше, рекомендується зробити аналіз заново натиснувши кнопку повторити аналіз

При повторному аналізі наш малюнок залишився ніяк не пов’язаний з шкідливим кодом. Жодні з 46 представлених антивірусів нічого не знайшов.

Якщо до вас потрапляють підозрілі файли надійшов поштою з незнайомої людини або ви їх завантажуєте з інтернету, задумайтеся на хвилинку і запитайте у Google про нього. У будь-якому випадку запуск таких файлів може бути небезпечним для вашого комп’ютера.

Так само за допомогою сервісу VirusTotal ви зможете перевірити будь-яку адресу в інтернеті на предмет несанкціонованих дій в сторону вашого комп’ютера. Для цього необхідно на головній сторінці натиснути. Потім ввести адресу сайту і натиснути Перевірити!

 Перевірка здійснюється 37 різними компаніями, і ви виходить практично об’єктивний результат. Як бачите 2 антивіруса вважають сайт який ви зараз читаєте шкідливим. Справа в тому що сайт був зламаний і заражений. Після очищення можливо залишилися якісь хвости. В цілому можу вас запевнити – все відмінно!

 + і – такої перевірки файлів на віруси

Позитивні сторони такої перевірки файлів на віруси:

  • Не потрібно установка антивірусного ПО в комп’ютер
  • Перевірка здійснюється відразу декількома антивірусами, що дає максимально об’єктивну інформацію про фото
  • Перевірка здійснюється антивірусами з актуальними базами
  • Аналіз файлів допомагає антивірусним кампаніям стає більш ефективними

Негативна сторона одна. У разі виявлення шкідливого коду в вашому файлі дані сервіси не зможуть вам допомогти знешкодити небезпечні об’єкти на вашому комп’ютері. Якщо вам необхідно перевірити і знешкодити комп’ютер на віруси прочитайте будь ласка статтю Як перевірити на віруси свій комп’ютер? або Як очистити комп’ютер від вірусів ?. Якщо ж комп’ютер не вантажиться, то можна використовувати Windows Defender Offline.

висновок

У статті ви дізналися що можна перевірити файл на віруси онлайн. Чи не вдаючись до встановлення будь-якого антивірусного ПО. Але, не варто нехтувати установкою останнього. Встановлений і оновлений антивірус, не обов’язково платний (безкоштовних аналогів відмінних за якістю досить. Наприклад bkb Microsoft Security Essentials) в більшості випадків, запобіжить зараження вашого комп’ютера і вбереже ваші дані від втрати.

Відео в якому покажу роботу сервісу VirusTotal

Дякую, що поділилися статтею в соціальних мережах. Всього Вам Доброго!

З повагою, Антон Дяченко

Ссылка на основную публикацию