Як перевірити на віруси свій комп’ютер?

Привіт, друзі! У цій статті ми продовжимо боротися з шкідливим кодом. Нещодавно, (півроку тому) ми розглянули відмінну утиліту. Як ви вже знаєте, жоден антивірус не може дати вам 100% гарантії безпеки. А ось використання декількох антивірусних рішень, від різних компаній, (бажано великих) істотно підвищує ваш рівень безпеки. Тут ми розглянемо аналоги Dr.Web Cureit, це Kaspersky Virus Removal Tool і Microsoft Safety Scanner від всесвітньо відомих компаній.

Ви дізнаєтеся як ще можна перевірити на віруси свій комп’ютер. Після прочитання цієї статті у вас будуть три повноцінних антивірусних рішення від різних компаній, використання яких, не залишить практично жодного шансу вірусам в вашому комп’ютері. Як завжди найцікавіше в відео в кінці статті.

Якщо ж комп’ютер не вантажиться, то допоможе Windows Defender Offline.

Вступ

Коли ви чуєте про використання кількох антивірусних рішень, це ні в якому разі не означає установку більш одного антивіруса на ваш комп’ютер. Це означає, що необхідно встановити один, будь-якої антивірус і періодично перевіряти лечащими утилітами від інших виробників. Бажано в безпечному режимі. Кожен антивірус вимагає для забезпечення своєї роботи деякі ресурси комп’ютера. Якщо їх два, то ресурсів потрібно в два рази більше. Це перша причина, по якій не варто встановлювати відразу два антивірусних рішення.

Друга полягає в тому, що дуже часто різні антивіруси не можуть подружиться на одному комп’ютері. Це призводить до збоїв в роботі операційної системи з усіма витікаючими наслідками. Так що не треба!

Перевірку за все комп’ютера на віруси краще проводити в безпечному режимі. При завантаженні в цьому режимі більшість програм, драйверів і служб система Windows не запускається. Отже можна провести більш ретельну перевірку.

Зайти в безпечний режим просто. При завантаженні комп’ютера необхідно натискати клавішу F8 поки не вийде віконце з вибором варіантів завантаження, в якому і буде можливість вибрати необхідний режим

На нових комп’ютерах при натисканні клавіші F8 в момент завантаження операційної системи, може з’являтися вікно з вибором пристроїв, з яких можна зробити завантаження. Вибираєте жорсткий диск (SSD або HDD) вашого комп’ютера і продовжуєте натискати F8. Слідом висвітиться потрібне вікно з вибором варіантів завантаження. Вибираєте простий Безпечний режим.

При перевірці комп’ютера в безпечному режимі штатний антивірус краще вимкнути (якщо він завантажується). Це виключить виникнення конфліктів.

Microsoft Safety Scanner. Перевірка на віруси від корпорації Microsoft

Компанія Microsoft розробила свій власний антивірус – Microsoft Security Essentials. Даний продукт є безкоштовним і досить потужним засобом забезпечення безпеки. Повна підтримка російської мови і мінімальні налаштування забезпечують простоту і надійність в експлуатації. Якщо ви використовуєте цей антивірус, то утиліта Microsoft Safety Scanner вам не потрібна. Краще використовувати альтернативу.

До речі, в Windows 8 за замовчуванням встановлений Захисник Windows, що володіє таким же функціоналом як і Microsoft Security Essentials. Так що штатний антивірус в останній версії Windows можна не встановлювати. Якщо ви використовуєте антивірусне рішення іншої компанії, то Microsoft Safety Scanner відмінно доповнить його.

Завантажити Microsoft Safety Scanner можна з офіційного сайту

Заходьте і натискаєте на кнопку

З’являється спливаюче віконце в якому необхідно вибрати розрядність вашої операційної системи

Розрядність вашої операційної системи можна дізнатися викликавши контекстне меню (натиснувши праву кнопку миші) на пункті Комп’ютер головного меню Пуск Windows і вибравши пункт властивості. Так само можна зайти в Панель управління > Система і безпека > система

Натискаєте на розрядність відповідну вашій системі і чекаєте повного завантаження файлу msert.exe [~ 77 МБ].

Запускаєте долучення. Необхідно прийняти ліцензійну угоду. Встановлюємо відповідний прапорець і натискаємо далі >

У наступному вікні нас попереджають, що дане рішення не замінює повноцінний штатний антивірус (як і Microsoft Malicious Software Removal Tool). Останній повинен бути встановлений обов’язково. натискаєте далі >

У наступному віконці вибираєте тип перевірки. рекомендується вибрати Повну перевірку на віруси. натискаєте далі >

Запуститься перевірка комп’ютера на віруси

Дочекайтеся результату перевірки і подивіться, що було зроблено програмою

натискаєте кнопку Готово і закриваєте утиліту.

Після використання програму Microsoft Safety Scanner можна видаляти, При необхідності скачаєте свіжу версію з оновленими базами заново.

Kaspersky Virus Removal Tool – утиліта для перевірки на віруси від вітчизняного виробника

Касперський просто не може не мати в своєму арсеналі аналога Dr.Web Cureit від свого прямого конкурента. Дана утиліта називається Kaspersky Virus Removal Tool. Завантажити останню версію можна і потрібно з сайту виробника

Переходьте за посиланням, вибираєте мову і натискаєте кнопку Завантажити

Розмір завантаження ~ 150 МБ. Спробував запустити даний файл на Windows 8 64-біта, у мене нічого не вийшло. Ймовірно платформа поки не підтримується. На Windows 7 64-біта утиліта заробила без проблем.

Запускаємо викачаний файл. Як зазвичай відкривається вікно з ліцензійною угодою. ставимо прапорець Я згоден з ліцензійною угодою і натискаємо кнопку Приступити до роботи

Відразу переходимо на вкладку Налаштування, де в розділі Область перевірки вибираємо все крім оптичного приводу

В розділі дії можна призначити виконання певних дій до знайденим шкідливим файлу. Краще залишити за замовчуванням – Запитувати при виявленні, так як може видалити що то зайве. Рівень безпеки залишаємо за замовчуванням

Переходимо на вкладку автоматична перевірка. натискаємо запустити перевірку

Повна перевірка, швидше за все, займе кілька годин

По завершенню перевірки дивіться на результат і застосовуєте відповідні дії до знайденим шкідливим об’єктам

Які дії застосовую я до виявлених об’єктів. Якщо об’єкт мені відомий і потрібен, то пропускаю. Якщо об’єкт невідомий, питаю у Google і перевіряю на віруси онлайн. Якщо багато антивірусні рішення на нього лаються -удаляю.

Після перевірки програму так само можна видаляти. Під час наступної перевірки завантажуйте свіжу версію.

висновок

у статті Як перевірити на віруси свій комп’ютер ми розглянули потужні аналоги безкоштовної лечащей утиліті Dr.Web Cureit! Це Kaspersky Virus Removal Tool і Microsoft Safety Scanner. Всі утиліти попереджають користувачів про те, що необхідно мати встановлений, штатний, антивірус з автоматичним оновленням баз. Даними ж програмами варто користуватися один раз в два або три місяці. При цьому при кожній перевірці необхідно завантажувати утиліти заново, так як в них немає можливості оновлення.

Дії при виявленні вірусу в комп’ютері. Тут все просто. Якщо ви знаєте, що це ваша програма або будь-якої ваш файл – не видаляти. Якщо ви не знаєте що це за об’єкт – питаєте у Гугла, перевіряєте онлайн і приймаєте рішення.

Так само рекомендується перевіряти завантажені файли (особливо програми) на віруси за допомогою онлайн-сервісів. Як це зробити можна прочитати тут. Зараз багато компаній зробили відмінні сервіси по перевірці всього комп’ютера онлайн. Дана перевірка поверхнева, зате займає мінімум часу. Це відмінний індикатор стану вашого комп’ютера.

Останнім часом почастішали випадки зараження троянськими програмами. Одним з таких є winlocker – блокуючий всю операційну систему і вимагає за розблокування з користувача грошей. Як з ним боротися можна прочитати тут.

Відео Як перевірити на віруси комп’ютер за допомогою Kaspersky Virus Removal ToolБезпека це не мета. Це процес! Нехай він для вас буде приємним!

Дякую за те, що поділилися статтею в соціальних мережах. Всього Вам Доброго!

З повагою, Антон Дяченко

Ссылка на основную публикацию