Як перевірити швидкість інтернету на комп’ютері – Техніка та інтернет

Якщо ви не знаєте, як збільшити швидкість інтернету, то почитайте один з ранніх випусків на порталі. У сьогоднішній статті я хотів би продовжити цю тему, але трохи в іншому ключі. Одне з дій, які ви будете виконувати при поліпшенні якості з’єднання це перевірка швидкості інтернету. Як перевірити швидкість інтернету на комп’ютері, які сервіси ми будемо використовувати, як правильно виконувати перевірку Про все це і не тільки, читайте нижче!

Як перевірити швидкість інтернету на комп’ютері 

Всі ви повинні розуміти, коли провайдери пишуть про швидкість інтернету 100 Мбіт / с, не варто розраховувати на такі показники. За фактом ви отримуєте 50 Мбіт / с або того менше. Сперечатися на цю тему з компанією або операторами просто нерозумно, так що навіть не починайте.

Засоби Windows

На операційних системах Windows 7, 8,10 перевірити швидкість з’єднання можна вбудованими засобами.

  1. У правому нижньому кутку знайдіть панель задач і натисніть правою кнопкою миші на значок з’єднання з інтернетом (як правило, це антенки (на виндовс 7), а на 10 винде літачок), потім виберіть Центр управління мережами і загальним доступом.
  2. Зробіть клік по посиланню з’єднання з інтернетом. Зрозуміло, на всіх ОС все виглядає по-різному. На Windows 7 так: На Windows 10 так:
  3. Після пройдених кроків з’явиться вікно, в якому ви зможете побачити, яку швидкість інтернету надає провайдер. Як на скріншоті нижче: 100 Мбіт / с, це приблизно 12 Мбайт / c. Така швидкість закачування буває тільки при скачуванні важких програм (по кілька Гб). Доходить до 10 Мбайт в секунду, більше не пам’ятаю.  

Онлайн-сервіси для перевірки швидкості

Вище ви прочитали інструкцію, як знайти показник максимально можливої ​​швидкості з’єднання. А ось для того, щоб з високою точністю визначити швидкість інтернету, потрібно скористатися інтернет-сервісами. На спеціальних сайтах ми будемо проводити тест завантаження, буде визначатися час, і відповідно, автоматично вираховується швидкість.

Ось список найбільш популярних майданчиків перевірки:

  • Speedtest.net
  • SPEED.IO
  • Geschwindigkeit.de
  • Яндекс.Інтернетометр
  • pr-cy.ru

Speedtest.net

Думаю, це найпопулярніший сервіс для тестової перевірки швидкості.

Рекомендації, яким краще слідувати: перш ніж проводити тест відключіть всі програми, які споживають трафік, закрийте всі вкладки, призупините завантаження, не грайте в ігри, не дивіться відео і т.д.

Speedtest.net найпопулярніший сервіс вимірювання швидкості з’єднання з інтернетом (на думку великої кількості незалежних рейтингів). Що від вас вимагається зробити? Для початку зайдіть на сайт, як він називається написано вище. Після того, як перейшли на нього, натисніть на кнопку Begin Test.

Потім, трохи почекавши, сервіс видасть результат. Серед наданих даних будуть такі показники, як швидкість завантаження і пінг. У моєму випадку швидкість завантаження становить 93,88 Mbps, що означає 93 Мбіт / с (93 мегабіт в секунду, приблизно, 11 мегабайт в секунду). Виходячи з цього, можна зробити висновок, що провайдери мене не обманюють.

Показник пинга також відповідає нормі. Чим вище пінг, тим гірше. Якщо у вас високий пінг, то програма або гра буде гальмувати. Тобто ви посилаєте сигнал (натискаєте на якусь кнопку), а відповідь приходить довго або система зависає.

Пінг залежить від маси нюансів: віддаленість сервера, завантаженість каналу

SPEED.IO

Чим привабливий цей сервіс перевірки швидкості інтернету? Вважаю, що він простий в роботі, досить натиснути на одну кнопку для проведення тесту, програма сайту відобразить реальні показники, процес тестування проходить на ваших очах і ви можете бачити, як спідометр демонструє швидкість скачування і віддачі файлу. Досить оповідань, натискаємо Start Speedtest.

Результати сильно відрізняються від зроблених в Speedtest.net. Тут вони набагато гірше. Але не варто панікувати, оскільки сервіси абсолютно різні в плані локації. Цей сайт належить немає РФ, тому результати цілком можуть бути неточними, проте, далеко не факт, що Speedtest.net ідеально точний у своїх тестах.

Geschwindigkeit.de

Німецький сервіс перевірки швидкості інтернет-з’єднання. Вважається якісним сайтом. Щоб протестувати вашу зв’язок, необхідно перейти за посиланням Geschwindigkeit.de. Далі ви потрапляєте на сайт і натискаєте на блакитну кнопку Test starten.

Процес тестування проходить таким чином: Зачекайте 15 секунд, або більше, якщо у вас низька швидкість з’єднання. Потім відобразяться результати:

Яндекс.Інтернетометр

Крутий сервіс Яндекс.Інтернетометр. Раз від Яндекса, то, безперечно, високий рівень точності. Зайдіть на офіційну сторінку сервісу і натисніть на жовту кнопку Виміряти. 

Зачекайте результатів і дивіться, що вийшло. Результати в порівнянні з іншими сервісами привабливі. Сподіваюся тут вони найбільш точні.   

pr-cy.ru

Відомий сервіс аналізу сайтів http://pr-cy.ru. Він дозволить вам виміряти швидкість інтернету. Посилання на сторінку тесту: http://pr-cy.ru/speed_test_internet/

Натисніть на зелену кнопку: Почати тест швидкості інтернету. Процес тесту на http://pr-cy.ru

Результати тесту:

Існує ще дуже багато інших крутих сайтів, на яких можна буде перевірити швидкість інтернету. Я навів список найбільш популярних сервісів, на яких коли-небудь робив тест.

Ссылка на основную публикацию