Як перевстановити Андроїд на телефоні – покрокове керівництво

Кожен гаджет з часом застаріває і приходить в непридатність. При довгостроковому використанні телефону можна помітити, що працездатність його помітно знизилася: він почав функціонувати повільніше, ніж в перші місяці після покупки. Це пов’язано з тим, що система починає забруднюватися сторонніми файлами і різної битою інформацією, яка залишається в пам’яті після видалення. Але щоб повернути телефону колишній функціонал, можна просто перевстановити операційну систему андроїд. Так як ОС відповідає за весь функціонал в телефоні, то її оновлення позначиться і на самій працездатності гаджета, надавши їй поліпшень і ефективності.

Для чого слід оновлювати Андроїд?

Для того, щоб телефон на Андроїд зберігав свій функціонал і збільшував продуктивність, слід через деякий час оновлювати систему. Розробники весь час намагаються вводити якісь нововведення, покращують систему, збільшують функціональність, тому після виходу нового оновлення і слід встановлювати нове ПЗ.

На якому пристрої Ви хочете перевстановити ОС?

Samsung

Sony

Lenovo

Свій варіант в коментарях

Деякі виробники телефонів можуть вбудовувати в гаджет абсолютно даремні функції і різні програми, які свого часу можуть погіршувати продуктивність смартфона або навіть шкодити системі. А через рік або два такий гаджет може взагалі не підтримувати оновлення, що призведе до різних лагам і гальмах. Щоб уникнути такої ситуації, потрібно вміти робити переустановку системи Андроїд на смартфоні. Нижче буде представлений список популярних виробників телефонів, в якому буде сказано й написано про те, як краще перевстановити Андроїд.

Samsung Galaxy

На даному апараті поліпшити операційну систему можна через саму систему, перейшовши в розділ налаштувань. Ви можете просто поставити галочку в пункті «автоматичне оновлення системи», і телефон сам буде проводити цю функцію.

Встановити нову прошивку можна і за допомогою офіційної програми виробника. Називається вона «Samsung Kies». Але небажано встановлювати заново систему за допомогою неперевірених програм, коли у вас не закінчилася гарантія, так як в разі псування апарату якимось неофіційними програмним забезпеченням порука компанії за такий випадок припиниться і гарантія тут не спрацює.

FLY

На смартфоні від даної марки нові оновлення або перевстановлення Андроїд, на жаль, взагалі недоступні. Тільки через деякий час компанія «FLY» змогла надати можливість оновлення ОС, але тільки для пристроїв з процесором MediaTek. Тому переважна більшість користувачів варто звернути увагу на цей нюанс, перш ніж купувати смартфон від компанії.

Sony Xperia

Для того, щоб перевстановити Андроїд на телефоні від цієї компанії, буде недостатньо просто підключення до Інтернету: як в попередніх прикладах, для Xperia знадобиться підключення через комп’ютер по USB.

Буде треба знайти в інтернет-мережі програму «UpdateServic» або «Bridgefor PC Companion», потім завантажити з них необхідні файли і зробити установку.

Lenovo

Для власників гаджетів від «Леново» оновлення доступні всім користувачам без обмежень. Тільки тут, щоб перевстановити Андроїд, знадобиться ноутбук або ПК, як і в Sony Xperia.

Але перед тим, як почати перепрошивати гаджет або встановлювати в систему нове ПЗ, слід ознайомитися з інструкцією із застосування.

Зверніть увагу

Mодель від марки «Lenovo» зібрані на основі різної архітектури процесора і для кожного телефону існує свій спосіб оновлення.

Якщо користувач, спантеличений оновленням, хоче зробити все максимально якісно, ​​йому слід прочитати інструкцію, щоб не завдати шкоди гаджету.

HTC

Для апаратів від «HTC», щоб прискорити роботу телефону, не буде потрібно багато часу на різні махінації. Ви впораєтеся з цим самі через операційну систему самого телефону або зможете знайти потрібні дані на офіційному сайті компанії.

А якщо вам потрібна повна переустановка Андроїда на смартфоні, то вже буде потрібно доступ до ПК, а також уміння користуватися доступом «Recovery» і необхідні драйвера.

Важливо знати

Eсли ви власник телефону немає від самої відомої китайської марки, то не варто пробувати проводити ті дії, які були вказані в списку вище для кожної моделі.

Для китайських моделей підійдуть такі програми, як «Research Download» або «SP Flash Tool».

Зверніть увагу

Якщо ви не знайомі з «boot» системою, то краще не намагайтеся самі все зробити, а попросіть допомоги кваліфікованих майстрів.

Підготовка до оновлення або перевстановлення

Для того, щоб перевстановити Андроїд як на планшеті, так і на телефоні, потрібно з’єднання з ПК і програма ODIN. Потрібну вам систему знайти дуже просто: для відомих брендів, таких як «Sony», «Samsung», «Fly», «Lenovo», «Meizu», «HTC», утиліти є як на сайті виробника, так і на звичайних користувальницьких форумах . Існує дуже зручний сайт «Cyanogen», який допомагає як багатьом досвідченим користувачам, так і новачкам знайти якісну прошивку і перевстановити Андроїд на телефоні. Але існують кілька типів програм:

 • Release candidate – кандидат, який скоро буде знаходиться в загальному доступі,
 • Nightly – система, яка постійно оновлюється і піддається змінам,
 • Experiments – збірка, яка тільки розробляється, тобто являє собою в даний момент «сиру» версію,
 • Snapshot – знімок системи файлів.

Крім цього, ви ще можете відразу знайти свого виробника і навіть модель в лівому куті сайту.

процес оновлення

Автоматичне оновлення відбувається наступним чином:

 • для початку переконайтеся в стабільному підключенні до мережі,
 • перейдіть в розділ «Налаштування»,
 • відкрийте вкладку «Інформація про пристрій»,
 • зайдіть в «оновлення системи»,
 • підтвердіть «автообновление», поставивши галочку.

Після виконання таких дій ваш телефон сам зможе встановлювати операційну систему, коли та буде виходити для вашої моделі.

Якщо ви хочете встановити саме ту прошивку, яку ви вибрали, і перенести на смартфон потрібні файли, то наступний список дій покаже, як вручну перевстановити Андроїд на телефоні:

 • перевірте свій смартфон на поновлення: наприклад в старих версіях, таких як «2.3», забезпечення вже не підтримується,
 • скачайте прошивку або з форуму, або з Play Market на ваш комп’ютер або ноутбук,
 • зайдіть в програму для оновлення системи і уважно прочитайте інструкцію і алгоритм виконання,
 • приєднайте гаджет до персонального комп’ютера за допомогою USB і дайте згоду на виконання оновлення
 • після повного завершення оновлення перезавантажте ваш смартфон на андроїд і процес буде повністю закінчено.

Але якщо у вас щось не вийшло, то спробуйте заново провести такий алгоритм, тільки перед ним отформатируйте SD-карту. Але якщо ви щось зробите не по списку і нашкодите телефону, то краще варто звернутися до майстра з ремонту телефонів.

Ссылка на основную публикацию