Як перевстановити Windows 10 зі збереженням ліцензії?

З огляду на вартість ліцензійної Windows 10 (4.5тис. Грн. Або близько 11тис. Руб.) Нам необхідно переустановити пошкоджену систему, але при цьому в обов’язковому порядку зберегти ліцензію. Саме цим ми і займемося, благо, що на сьогоднішній день, через ряд оновлень процедура стала нескладної, вимагає тільки достатньої посидючості.

Насправді перевстановлення Windows 10 зі збереженням ліцензії не відрізняється від звичайної переустановлення, так як активація проводиться автоматично, особливо більш-менш нові дистрибутиви, де присутня оновлення Threshold 2. Звичайно, умовою успішного виконання процедури є наявність активованої Windows, а не піратського ключа.

Дія для оновлення системи стандартно, тому перевстановлення Windows 10 ліцензія не викликає труднощів. Вам необхідний просто знімний носій, зовнішній HDD, USB-flash або інсталяційний диск, бажано, але не обов’язково.

Створення резервної копії

Для більшої впевненості, що ви все-таки не втратите ліцензію, краще створити резервну копію.

Отже, перевстановлення Windows 10 зі збереженням ліцензії починається саме з цього пункту, тим більше, що існує вбудована і вельми проста функція, що дозволяє виконати нашу процедуру. Вам необхідно:

 • В пошук введіть «Створення резервної копії» і перейдіть по знайденому результату;
 • Знизу існує спеціальне посилання «Резервна копія образу системи», клік на ній;

 • Далі виберіть «Створення образу системи»;

 • Вкажіть шлях, куди необхідно зберігати образ. Найкраще для цієї мети підійдуть зовнішній HDD або передача по локальній мережі на інший комп’ютер, доступні й інші варіанти;

 • Виберіть системний логічний диск, який підлягає резервуванню, зазвичай C, за замовчуванням цільовими папками є системні і зарезервовані;
 • Натисніть «Архивировать» і чекайте закінчення. Також можете створити диск відновлення, який вам запропонує майстер установки.

Створення інсталяційного носія

Якщо у вас є ліцензійний диск, то можете пропустити цей крок, інакше необхідно створити флешку або диск, за допомогою якого буде виконуватися перевстановлення системи Windows 10. Ми розглянемо кілька ключових способів, якими користуються більшість користувачів.

 • Найлегше це зробити можна, якщо перейти по посиланню і завантажити спеціальний засіб, вибравши при цьому відповідну систему 32 або 64 біт.
 • Після запуску утиліти, може зайняти якийсь час, виберіть пункт «Створити інсталяційний носій …»;

 • Заповніть представлені поля і натисніть Далі;

 • Виберіть пункт «USB-пристрій», а в наступному вікні вкажіть її;

Інший варіант, як перевстановити Windows 10 без втрати ліцензії – це записати ISO-образ дистрибутива, але перш вам необхідно його завантажити. Така процедура також досить проста і комфортна у використанні:

 • Скачайте UltraISO;
 • Підключіть флешку і натисніть дію «Відкрити», вказавши шлях до ISO файлу;
 • Клацніть по вкладці «Самозавантаження» і виберіть «Записати образ Жорсткого диска»;

 • Виберіть носій і натисніть записати.

Підготовчі заходи виконані, тепер можна переходити до родзинки сьогоднішньої статті – як перевстановити Windows 10 без втрати ліцензії.

Перевстановлення Windows 10

Якщо ви виконали всі попередні процедури, ми можемо йти далі і розібратися, як перевстановити Windows 10. Ми виділили основні етапи, на яких вам потрібно зробити вибір певних змін, решта виробляється автоматично. Виконайте наступні дії:

 • Підключіть створений носій з Windows 10 і перезавантажте ПК;
 • Запустити з носія, робиться це або за допомогою виставлення пріоритету в BIOS, в меню «Boot Priority», або натисканням клавіші F9.
 • Вам запропонують ввести ключ активації, просто пропустіть вікно, він визначиться автоматично далі;
 • Перед вами буде вікно з логічними дисками, найкраще відформатувати системний розділ, але не чіпати інші;

 • Виділіть відформатований розділ і натисніть «Далі»;
 • Запуститься автоматична процедура установки, вашої присутності не потрібно.

Існує альтернативний метод, як перевстановити Windows 10 на ноутбуці з попередньо встановленою системою. Так як ноутбук володіє спеціальним сектором, де зберігається резервна копія, якщо вона не була видалена недбалої перевстановлення раніше, то краще скористатися таким стандартним рішенням.

Перевстановлення Windows 10 на ноутбуці

Тут процедура ще простіше, але ви отримаєте не найактуальніше оновлення Windows 10, а то, що було на момент випуску, в загальному це не є суттєвою проблемою.

Незручність полягає ще й в тому, що немає стандартної специфікації по режиму переходу в режим відновлення, але найчастіше використовуються такі клавіші для запуску ноутбука: HP – F11, Samsung – F4, Lenovo – спеціальна кнопка, зазвичай поглиблена в корпус, називається Novo Button, Toshiba – затисніть 0 на змішаній частині клавіатури.

Потім ви потрапите до відповідного меню, його склад може бути різний, але для всіх їх однаково присутній «System Recovery». Виберіть відповідний пункт і просто чекайте виконання процедури. Більш детальну інформацію ви можете прочитати тут.

Після установки Windows 10 активація повинна відбутися автоматично, без вашої участі, але ми про всяк випадок все ж створили бекап, який допоможе вам, якщо ліцензія не оновилася.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Перевстановлення Windows 10 зі збереженням ліцензії», то можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию