Як перезавантажити комп’ютер – Техніка та інтернет

Сьогодні розповім про банальну операцію, яку можна виконати на ПК, а саме, відповім на питання, як перезавантажити комп’ютер.

Очевидно, що інформація на дану тему призначається починаючим користувачам.

Для чого може знадобитися перезавантаження?

Причин перезавантажити комп’ютер може бути нереально багато. Ось деякі загальні причини:

  • Часто потрібно виконати перезавантаження для того, щоб внесені зміни вступили в силу,
  • Після установки драйверів також необхідне перезавантаження,
  • Одним з основних порад при зависанні картинки на моніторі перезавантаження.

Також ви повинні розуміти, якщо комп гальмує, далеко не факт, що треба вдатися до перезавантаження. Нові версії операційної системи Windows не потребують перезавантаження з кожного приводу, чого не можна було сказати про старих версіях, таких як Windows 98.

Як перезавантажити комп’ютер стандартним способом

У тому випадку, якщо картинка монітора не зависла, мишка справно бігає по екрану і кліки працездатні, то перезавантажити комп’ютер або ноутбук можна так:

Натисніть Пуск, а потім кнопку вимикання. У контекстному меню виберіть Перезавантаження, На скріншоті нижче показаний приклад на ОС Віндовс 10. На XP вам також треба буде натиснути на кнопку вимикання, а в центрі екрана відобразиться вікно, в якому ви повинні вибрати Перезавантаження. З сімкою сподіваюся розберетеся, все аналогічно. 

Перезавантаження комп’ютера з робочого столу не працює мишка, зависає

Буває трапляється таке, що мишка не оре. Курсор застиг на місці і ви не знаєте, як клікнути на ПУСК. Якщо у вас щось схоже, то давайте спробуємо перезавантажити комп’ютер за допомогою клавіатури.

натисніть Win (Нижній ряд, кнопка з логотипом виндовс). Після натискання з’явиться меню Пуск, за допомогою стрілок вліво, вправо, Вгору, Вниз виберіть Вимкнення. Якщо виникли проблеми з цим варіантом, наприклад, не дався пуск після кліка по Win або клавіші вгору, вниз не дозволяють натиснути на вимикання, то затисніть одночасно ALT і F4.

Основне призначення цієї комбінації закриття вікон. Тобто, якщо ви відкрили додаток, папку або браузер, а потім натиснули Alt + F4, то вікно закриється.

При затиску комбінації на порожньому робочому столі, тобто, коли нема чого закривати, відбувається зворотний ефект, з’явиться вікно, завдяки якому можна відключити або перезавантажити комп’ютер. Використовуючи стрілочки вправо вліво, виберіть перезавантаження і натисніть Enter.

Перезавантаження за допомогою командного рядка

Командний рядок це багатофункціональний інструмент в виндовс. Так з її допомогою без проблем можна перезавантажити комп’ютер.

Щоб запустити командний рядок, затисніть комбінацію клавіш WIN + R. На Windows 7 рядок розташована в меню Пуск. Потім введіть команду CMD (Можливо cmd вже стоїть там, автоматично), без лапок, після чого натисніть Enter.

У який з’явився чорному вікні введіть або вставте команду shutdown -r -t 0 (без лапок) і натисніть ENTER. Як все це повинно виглядати дивіться на скріншоті нижче.

Важливо! Після того, як натиснете Enter, система буде перезавантажена, і все не збережені дані загубляться. Так що, раджу уважно поставитися до цієї справи.

Екстрена перезавантаження комп’ютера (не рекомендується виконувати її!)

Екстрена перезавантаження виконується при взаємодії з блоком живлення. Тобто це не команди, що подаються з клавіатури, чи не операції, що виконуються мишкою це робота з самим залізом. Негативний ефект, приблизно, такий же, як і при відключенні харчування через центральну кнопку системного блоку.

Вкрай не раджу вдаватися до даного способу перезавантаження, оскільки часте виконання подібних операцій виведе систему з ладу.

Зрозуміло, ви можете втратити не збережені дані! Також, є ймовірність, що Windows буде запускатися в безпечному режимі, або буде перевіряти диск на помилки та інше.

Як екстрено перезавантажити ОС через комп’ютер

1. Якщо брати за приклад класичний системний блок, то на його корпусі буде розташовуватися кнопка перезавантаження біля кнопки живлення (включення ПК). Деяким власникам ПК буде потрібно пристосування у вигляді олівця, щоб натиснути на перезавантаження,

2. Не знайшли спеціальну кнопку? Можливо, вам підійде такий варіант: затисніть на кілька секунд центральну кнопку харчування на системного блоці. Комп’ютер відключиться, вам залишиться лише включити його знову. Це цілком собі робочий спосіб в деяких ситуаціях,

3. Перезавантажити систему можна кнопкою живлення на задній панелі блоку, вона розташовується поруч зі входом мережевого кабелю. Щоб комп’ютер не просто відключився, а саме відбулося перезавантаження, вам необхідно відключити харчування і швидко включити його, без великої паузи, 

.4. Останній спосіб, найпростіший і неправильний витягнути вилку системного блоку з розетки. Як то кажуть: А че,

Як екстрено перезавантажити ноутбук

На ноутбуці, як правило, немає кнопок перезавантаження, тільки кнопка харчування. На деяких, звичайно, є, на задній панелі, які можна затиснути олівцем, але це окрема історія.

Кращим рішенням при зависанні системи ноутбука я вважаю затискання кнопки харчування на 5-10 сек. Тобто, не допоможе просто раз тицьнути і все, важливо утримувати. Після того, як ноут відключиться, користуйтеся їм в звичайному режимі.

Якщо раптом кнопка харчування заїла або якимось дивним чином не реагує, ви повинні будете вийняти акумулятор і вставити його назад. Для необізнаних користувачів пояснюю: витягнути батарею можна на задній панелі ноутбкука, звичайно потрібно відсунути дві засувки в різні боки.

Як закрити завислий додаток

Не рідкість, коли зависло додаток не дозволяє ноутбуку перезавантажитися. Як це розуміти? Я думаю, що кожен з вас сам знає, коли програма не відключить, заглючила і саме вона причина всіх бід.

Але щоб на сто відсотків переконатися, що зависло саме той додаток, про який ви думаєте вам слід відкрити диспетчер задач.

Увійти в диспетчер задач можна, затиснувши комбінацію кнопок Ctrl + Shift + Esc. На десятій виндовс відкрийте вкладку Автозавантаження та подивіться стовпець Стан, там може бути написано відключено, включено, не відповідає. Навпаки якої написано: не відповідає, значить все глюки саме через цю проги, або у вас просто не оптимізована система: багато мотлоху, не очищений кеш і т.д.

Ось стаття на цю тему:

  • Як збільшити швидкодію комп’ютера

Щоб відключити зависло додаток вам слід відкрити вкладку Процеси, натиснути правою кнопкою миші по що не відповідає додаток і в контекстному меню вибрати Зняти задачу. Додаток має закритися моментально. Якщо дані не зберегти, то вони можуть бути знищені. Тому, в деяких випадках, буде грамотніше почекати кілька хвилин, можливо, навіть потикати на клавішу пробілу. Буває з’являється вікно з кнопками Закрити програму або Почекати. Вибирайте почекати, якщо є важливі дані. 

Доак перезавантажити комп’ютер у безпечному режимі

Як включити комп’ютер в безпечному режимі? Наприклад, ви хочете включити комп’ютер після екстрених відключень, і є більше бажання, щоб завантаження системи сталася без помилок і збоїв не сталося.

Щоб запустити ПК або ноутбук в безпечному режимі потрібно швидко і не перестаючи натискати F8 при включенні комп’ютера. З’явиться не стандартна панель на екрані монітора, в якій ви, за допомогою клавіш вгору, вниз, виберіть безпечний режим і натиснете Enter. Це тема для окремої статті, тому лише трохи її торкнувся.

Ссылка на основную публикацию