Як перезавантажити комп’ютер в Windows 8: інструкція

Перезавантаження комп’ютера під керуванням Windows 8. Писати на цю тему, здавалося б, нічого, але вже немає. Далеко не всі користувачі, які стали володарями девайсів з новою операційною системою або які встановили «вісімку» на свої пристрої, знають всі шляхи, за допомогою яких можна перезапустити комп’ютер, що працює під Windows 8. Справа в тому, що новий інтерфейс під назвою Metro не містить звичним життям і з’явилася більш ніж два десятиріччя тому в Windows 95 кнопки «Пуск», за допомогою якої можна швидко перезавантажити комп’ютер.

Сьогодні тим і займаємося, що зберемо всі відомі методи перезапуску «вісімки» в єдиній статті.

Використовуємо панель Charms

Розробники «вісімки» впровадили в нову ОС панель Charms. Вона являє собою непрозоре спливаюче біля правої межі вертикальне меню, що забезпечує користувача швидким доступом до основних функцій і параметрів Windows 8.

 • Викликаємо меню Charms. Робиться це свайпом вправо по робочому столу для сенсорного пристрою або за допомогою підведення курсора до будь-якого правому куті екрана.
 • Переміщаємося вниз або вгору (в залежності від місця розташування курсора) до кнопки «Параметри», виконаної у вигляді шестерінки, і натискаємо по ній.

 • У меню тиснемо по центральній кнопці з написом «Вимкнення».

 • Вибираємо «Перезавантаження», щоб вимкнути комп’ютер і знову запустити його.

 • Чекаємо процесу завершення роботи всіх активних і фонових додатків і сервісів, виключення комп’ютера і подальшого завантаження операційної системи.

На все йде не більше 1 хвилини при відсутності великого числа автоматично запускаються і відкритих «важких» програм і програмних комплексів.

Перш ніж перезавантажити комп’ютер, краще збережіть результати діяльності відкритих програм, потім закрийте їх для прискорення завершення роботи.

 комбінація «Alt + F4 »

Глобальна комбінація клавіш «Alt + F4» посилає сигнал закриття вікон і додатків. Використавши її на робочому столі, пошлете Windows 8 сигнал про завершення роботи, точніше викличете меню, що дозволяє вимкнути або перезавантажити комп’ютер.

 • Закриваємо працюючі додатки.
 • Перемикаємося на робочий стіл за допомогою «Alt + Tab» або кнопки згортання всіх вікон.
 • Затискаємо «Alt + F4».
 • За допомогою курсорних блоку клавіатури або курсора миші вибираємо «Перезавантаження» і підтверджуємо виконання операції за допомогою кнопки «Enter» або «Ок».

Командний рядок

Виклик команди перезавантаження комп’ютера представлений декількома варіантами з точки зору користувача, але на системному рівні всі ці способи перезавантажити Windows 8 зводяться до посилці єдиною системною команди з аргументами.

Запускаємо командний інтерпретатор і вводимо в нього команду «shutdown», призначену для завершення роботи, з параметрами:

 • -r – відповідає за перезавантаження системи;
 • -t 0 – затримка в секундах до завершення роботи (0 – без затримки);
 • -f – миттєвий запуск всіх додатків.

У підсумку команда прийме вигляд «shutdown -r -f -t 0».

Якщо час не було вказано, Windows пошле команду перезавантажити комп’ютер після закінчення 60 секунд з моменту виконання команди.

екран блокування

Ще «вісімку» можна перезавантажити з екрану блокування.

Після того, як виконали вихід з системи або заблокували активну обліковий запис, тиснемо на кнопку «Вимкнути», а з меню, що випадає вибираємо «Перезавантаження».

Ссылка на основную публикацию