Як підібрати шрифт для вдалого дизайну

Ефект від будь-якого повідомлення на сайті або на паперовому носії залежить, серед іншого, і від шрифту, яким воно надруковано. Вдало обраний шрифт приваблює глядачів і визначає позитивне сприйняття ними ідеї тексту. Правильний шрифт дозволяє читачеві відчувати задоволення від читання.

Вибір гарнітури дещо ускладнюється величезною кількістю доступних сьогодні шрифтів. При цьому немає якогось конкретного універсального правила, яке дозволяло б вибрати відповідний шрифт для всіх випадків, проте є певні принципи, які підходять для використання їх в самих різних ситуаціях.

Чіткість

з сайту create.adobe.com

Щоб читач відразу міг розуміти сенс і зміст, дуже важлива розбірливість гарнітури. Тут слід враховувати багато факторів – розмір, ширину, форму, візуальний вага, довжину підрядковим і використовують наголоси, контрастність штриха. Якісний шрифт є важливою умовою гарної розбірливості тексту.

Деякі елементи тексту можуть здаватися користувачам сайту виділеними в разі зміни висоти шрифту або його візуального ваги. Так, сімейство шрифтів Helvetica Neue має, крім курсивного і жирного, також тонкий і ультратонкий шрифти, які дуже корисні, коли необхідно додатково акцентувати на гарнітурі сайту.

В цілому найбільш зрозумілими шрифтами є шрифти з буквами звичної форми. Для додання шрифту пропорційності необхідне регулювання відстаней між символами. Такий процес називається «кернинг». Він дозволяє поліпшити вигляд шрифту. Якісні гарнітури розділені на керн-пари, за допомогою яких можна легко досягти необхідного результату. Дистанція між буквами в значній мірі визначає розбірливість шрифту, тому шрифти, які передбачають надто великі відстані, не дуже розбірливі.

Дізнайтеся, як визначити шрифт по картинці онлайн

аудиторія

з сайту www.education.com

Визначитися з аудиторією дуже важливо, так як на вибір шрифту впливають вік, інтереси, культурний рівень публіки. Наприклад, деякі шрифти більше підходять саме для дітей. Маленькі діти тільки вчаться читати, тому для них оптимальні легко читаються шрифти, що відрізняються великими, добре помітними буквами. Один з таких шрифтів – Sassoon Primary. Інші шрифти більше підходять для дітей старшого віку і дорослих. Букви в таких шрифтах мають нормальний розмір, кольору – контрастні, відсутні декоративні стилі і рукописне накреслення. Так чи інакше, при виборі шрифту слід ставити себе на місце читачів.

Завантажити різні шрифти ви можете в спеціальному розділі нашого сайту

Відсутність або наявність зарубок

Найбільш популярними категоріями шрифтів є serif і sans serif. Категорія serif є шрифти, на кінцях букв яких є зарубки, а sans serif цих зарубок позбавлені.

з сайту http://thinkdesignblog.com

Детальна класифікація шрифтів представляє деякі складності зважаючи на величезну різноманіття шрифтів обох категорій. Шрифти serif – це більш традиційний варіант, а sans serif – більш сучасний. Шрифти serif відрізняються більш високою чіткістю. Вони легше для читання. Але чимало хороших шрифтів можна знайти в обох категоріях. Вибір шрифту стане більш легким завданням після вивчення різних класифікацій – modern, humanist, geometric, slab serif, transitional, old style. У деяких дизайнерів є свої власні категорії, що роблять роботу з різними проектами більш зручною.

Підбір шрифту для сайту

Загальні вимоги до шрифту – він повинен легко читатися і бути приємним на вигляд. Всі заголовки повинні привертати увагу, текст може виділятися в потрібних місцях курсивом, жирним шрифтом, іншим кольором і особливим становищем шрифту. Розмір шрифту також відіграє важливу роль, цим фактором не слід нехтувати, створюючи дизайн інтернет-сторінки. Слід надавати перевагу більш-менш великі шрифти, оскільки вони простіше читаються в разі маленького дозволу екрану, характерного для переносних комп’ютерних пристроїв.

Неприпустимо зливання тексту. Для світлого фону підходить темний шрифт і навпаки. Таким чином створюється розбірливий текст, що дозволяє легко доносити зміст. Поєднання різних гарнітур іноді також виявляється досить ефективним прийомом. При цьому шрифти повинні досить сильно відрізнятися один від одного. Хороший варіант – комбінація шрифту з категорії serif зі шрифтом з категорії sans serif. Це дозволяє створити контраст, робить текст більш злагодженим, особливо тоді, коли використовуються шрифти одного дизайнера.

з сайту envato.com

Підбір шрифту для друку

Правильний вибір шрифту допомагає створити позитивне перше враження, а вдало підібране поєднання шрифтів дозволяє ефектно виділитися. При цьому неважливо, про який саме паперовому носії йде мова – візитній картці, буклеті або простий листівці.

Неприпустимо, щоб шрифт перекривав зміст тексту, оскільки це відволікає читача від тієї інформації, яку планується передати. Метою гарнітури є спрощення читання тексту. Якщо переборщити з оригінальністю шрифту, читач тільки на шрифт і буде дивитися, не сприймаючи сам текст.

Під час роздруківки потрібно також приділяти увагу яскравості і контрастності шрифту, прагнучи до того, щоб шрифт мав такий самий вигляд, як на екрані. Це дозволяє дизайнеру оцінити, наскільки обрана гарнітура дозволяє досягти необхідного ефекту.

Після роздруківки шрифту корисно показати результат знайомим. Якщо стоїть вибір між декількома варіантами шрифтів, друзі допоможуть зробити правильний вибір.

Купівля шрифтів

Найбільший вибір шрифтів доступний тим, хто готовий платити за них. Найпопулярніший з онлайн-магазинів шрифтів – MyFonts, що пропонує близько 2000 тільки кириличних шрифтів. Крім того, можна скористатися сайтами таких компаній-розробників шрифтів, як Colophon, Parachute, Commerical Type, Radim Pesko і Grilli Type, з російських – Студія Лебедєва, Brownfox, ПараТайп, Type Today і Letterhead.

Якщо любите все робити самостійно, то можете створити шрифт онлайн

Ссылка на основную публикацию