Як підключити другий монітор до комп’ютера на Windows 7, 10 і XP

У деяких людей виникали питання «чи можна до монітора підключити другий» або «як підключити другий дисплей до ноутбука».

У статті будуть описані можливі способи підключення другого монітора. Уважно дотримуйтесь інструкцій, щоб уникнути неполадок.


Малюнок 1. Зовнішній вигляд використання двох підключених моніторів

Навіщо потрібен другий монітор

Кожен користувач хоче працювати в зручних умовах, незалежно від професії або сфери роботи. Геймер, школяр, студент – все можуть виконувати завдання на комп’ютері краще, якщо це буде зручно.

Другий екран потрібен, щоб полегшити перехід між вкладками браузера, вікнами, документами (Малюнок 2). Погодьтеся, не кожному приємно кожні тридцять секунд гортати однакові сторінки. Простіше працювати на одному моніторі, а переглядати іншу інформацію на іншому. Рекомендуємо Вам ознайомитися також із розділом корисних статей на нашому сайті. Там ви знайдете багато корисної та цікавої інформації.

Говорячи про розваги, межі можливостей другого монітора розширюються. Набагато цікавіше грати в улюблені ігри, відчуваючи себе в центрі подій. Таким чином, можна випробувати все задоволення і атмосферу від гейминга. Працюйте з документами і дивіться серіали в один час.


Малюнок 2. Організація робочого процесу з двома моніторами

Як підключити другий монітор до комп’ютера

Спочатку варто перевірити наявність драйверів на монітор. Якщо він підключений правильно, але не працює – в першу чергу шукайте проблему в драйверах.

Підключення другого монітора буде пов’язано з технічною частиною. Ми практично не будемо працювати з операційною системою самого ПК. Залежно від технічних характеристик комп’ютера, можете вибрати один з відповідних варіантів підключення дисплея.

 • Через HDMI кабель (Потрібно спеціальний роз’єм);
 • До материнської плати (Повинна бути підтримка в самій материнке);
 • До відеокарти (Гніздо VGA);
 • За Wi-Fi мережі.

Примітка: Деякі способи потребують обладнання нового покоління, а деякі просто вміння і час.

Як підключити другий монітор через HDMI

HDMI-кабель – це провід, який дає можливість підключити до материнке новий дисплей. На сучасних ноутбуках зустрічається часто, але якщо він є, слідуємо вказівкам:

 1. Вимикаємо комп’ютер;
 2. Вставляємо кабель з обох сторін (в монітор і в системник) (Малюнок 3);
 3. Включаємо.

Має запрацювати. Елементарно і швидко. Налаштувати можете самі.


Малюнок 3. Зовнішній вигляд задньої частини монітора і системного блоку з відеовиходом HDMI

До материнської плати

Тут так само просто. Підтримка другого екрану може залежати навіть від процесора. Нові моделі мають таку можливість. Материнка в свою чергу повинна мати порт. Як і вище, шукаємо гнізда VGA і DVI. Вимикаємо, приєднуємо і включаємо назад

До відеокарти

Зараз в більшості відеокарт використовуються роз’єми HDMI, DVA, VGA і SVGA (вдосконалена версія ВГА). Залежно від монітора використовуйте потрібний тип підключення. Список сумісності:

 1. VGA – 640 на 480 пікселів раніше. Сьогодні універсальний);
 2. SVGA – 1280 на 1024;
 3. DVI – аналоговий і цифровий формати (Малюнок 4);
 4. HDMI – всілякі розміри в високій якості.

Вибір за вами.

Примітка: Попередньо перевірте, чи присутні необхідні роз’єми.

За стандартом на відкритих роблять ВГА або відразу два ДВІ порту. Якщо є підтримка збоку видяха, можна встановити інші (не рекомендується). Якщо Ви є любителем старих ігор на своєму сучасному комп’ютері, то наша стаття буде дуже корисною для Вас.


Малюнок 4. Зовнішній вигляд задньої частини монітора і комп’ютера з відеовиходом DVI

За Wi-Fi

Найсучасніший спосіб. Щоб здійснити це, потрібно приймач і передавач. Обидва схожі на точку доступу. Під’єднується екран з роздільною здатністю в 1024х768. Ні проводів, що займають місце, але потрібно трохи повозитися з підстроюванням. Використовується система VGA. Також підключається клавіатура, миша, навушники і динаміки.

Особливості підключення другого монітора до комп’ютера з Windows 10, 7 і XP

По суті, ніяких дій в системі не здійснювалося, але деякі драйвера можуть не підтримуватися на Win XP, так як це досить стара ОС і оновлення не приходять. Схожа ситуація на десятці. Нові апдейти можуть не брати установки нових пристроїв, тому, оптимальної операційною системою залишається Віндовс 7.

Ссылка на основную публикацию