Як підключити ноутбук до телевізора – докладна інструкція

Чим гарний ноутбук, так це своєю мобільністю, його завжди можна взяти з собою і для нього не потрібно купувати комп’ютерний стіл. Але чим він поганий, так це відносно маленьким екраном, в порівнянні з екранами настільних комп’ютерів, що створює певні незручності при роботі. Але це справа можна легко виправити, якщо підключити ноутбук до сучасного телевізора.

Так ви отримаєте великий екран, на якому буде набагато зручніше працювати, дивитися фотографії і фільми, переглядати веб-сторінки. Та й грати на ноутбуці буде зручніше, підключивши його до великого екрану ТВ-приймача.

Уявіть, що ви захотіли подивитися фільм з друзями, який зберігається у вас на ноутбуці. Ви просто запускаєте спеціальний додаток і відправляєте файл для перегляду на телевізор і насолоджуєтеся фільмом на великому екрані. Вам не потрібно підключати різні кабелі для цього і копіювати файли на флешку, щоб її потім підключити до вашого ТВ.

Якщо у вас телевізор не підтримує інтернет з’єднання, цю справу можна швидко виправити, підключивши до нього комп’ютер або ноутбук, що розширить його можливості навіть більше, ніж має стандартний ТВ-приймач, у якого є модуль підключення його до мережі.

Нижче ви знайдете кілька порад, як підключити ноутбук до телевізора, за допомогою спеціальних програм і інтерфейсів підключення.

Підключення за допомогою кабелю

Таке підключення дозволяє вам використовувати телевізор в якості монітора, що дуже зручно при роботі з програмами та іграми.
Перш ніж зайнятися безпосередньо підключенням, потрібно визначитися з кабелем, за допомогою якого ми зможемо з’єднати два пристрої між собою. Для цього потрібно подивитися, які роз’єми має ваш ноутбук і які знаходяться на телевізорі. Після цього потрібно буде вибрати відповідний кабель і з’єднати пристрої між собою.

Тепер поговоримо більш докладно про інтерфейси та кабелях, які вам можуть стати в нагоді.
Сучасні телевізори мають кілька інтерфейсів для підключення зовнішніх пристроїв, але кожен з них призначений для певної апаратури.

Роз’єми, за допомогою яких можна підключити ноутбук до телевізора.

HDMI-роз’єм

Перший роз’єм, на який потрібно звернути увагу, називається HDMI або High Definition Multimedia Interface.
Це сучасний інтерфейс, який підтримує високий дозвіл екрана, за допомогою якого можна передати не тільки відеосигнал в хорошій якості, а й звук. Так що, якщо у вас на обох пристроях є роз’єм HDMI, то найкраще для їх з’єднання використовувати саме цей інтерфейс.

Роз’єми HDMI на пристроях мають такий вигляд:

Їх може бути кілька, як на телевізорі, так і на ноутбуці, для підключення можна використовувати будь-який порт.

Кабель HDMI можна знайти в комплекті деяких моделей телевізорів, так що спочатку його потрібно подивитися саме там, а не поспішати за ним в магазин.
При покупці ж такого кабелю потрібно звернути увагу на його довжину, в магазині можна знайти варіанти від 1 метра до 15, відповідно і ціна на нього зростає разом з довжиною і щоб не переплачувати, спочатку потрібно визначитися, на якій відстані буде перебувати від телевізора ноутбук.

VGA-роз’єм

Наступний інтерфейс, який нам потрібен, називається VGA.
Це старий роз’єм, який часто зустрічається на ноутбуках і старих телевізорах, також його можна знайти і на деяких нових моделях.

Виглядає він так:

Це трапецієподібний роз’єм з п’ятнадцятьма контактами і переплутати його неможливо, він завжди один в телевізорі або ноутбуці, іншого такого просто немає.

Мінус такого інтерфейсу в тому, що він не підтримує високий дозвіл і з його допомогою можна передати тільки відеосигнал, для передачі звуку доведеться використовувати окремий кабель. Але якщо у вас є хороша аудіо система для комп’ютера, то звук можна пустити і через неї, а не через ТБ.

Якщо на ваших пристроях є такий роз’єм, то з’єднати їх можна простим VGA-кабелем, яких підключають монітори до системного блоку комп’ютера.

Стандартний VGA-кабель має невелику довжину, але в магазині можна знайти варіанти до 15 метрів, так що з підключенням пристроїв, проблем виникнути не повинно.

Якщо у вас на екрані присутнє HDMI роз’єм, а на ноутбуці тільки VGA, тоді доведеться придбати спеціальний конвертер, за допомогою якого ви зможете підключити пристрої між собою.

У продажу є кабелі HDMI-VGA, але для даного виду підключень вони не підійдуть, так як передають сигнал з HDMI порту на VGA, а вам потрібно навпаки. При підключенні такого кабелю, зображення ви не побачите. Такі кабелі використовують, наприклад, при підключенні до комп’ютера проектора, який має VGA вхід.

Для того, щоб передати сигнал з VGA порту в HDMI, потрібно його перетворити, для цього і потрібен спеціальний конвертер.

Такі конвертери можна знайти в магазинах або в мережі і ціна їх може варіюватися від 300 гривень до 2000. Я собі купив такий апарат на Аліекспресс і він відмінно справляється зі своїм завданням. З його допомогою я підключив старенький нетбук до свого Смарта.

Якщо вам потрібен такий перехідник, то можете його замовити за посиланням нижче, до мене він прийшов за все за три тижні, що просто відмінно.

Якщо ви не змогли купити цей товар за посиланням вище, то зможете його знайти за цим посиланням:

Це основні роз’єми, які використовуються для підключення комп’ютерів і ноутбуків до телевізора.

Решта роз’єми для підключення медіа-пристроїв

Крім цих роз’ємів, в телевізорі можуть бути і інші, для підключення різної відеоапаратури, такий, як відеокамера, відеомагнітофон, плеєр і т.д. і для підключення ноутбука вони не підійдуть.
Для інформації ви повинні про них знати, щоб не витрачати свій час на пошуки кабелів і перехідників для них.

RCA-роз’єм

Такий роз’єм в народі ще називається “тюльпан”. Це старий роз’єм, який широко застосовувався в відеомагнітофонах.

Він складається з трьох гнізд, які пофарбовані в різні кольори. У гніздо жовтого кольору підключають кабель та зображенням, два інших потрібні для підключення звуку.

Component

Зовні такі роз’єми схожі на RCA, тільки технічно вони виконані інакше.

Тут для відеосигналу використовуються вже три входи, а не один і два для звукового сигналу. За рахунок того, що відеосигнал розділений на три кабелі, вдається домогтися більш якісної передачі кольору і більшого дозволу. Такі роз’єми часто використовують ігрові приставки.

SCART

SCART або “гребінка”, це роз’єм, за допомогою якого можна підключити до телевізора різні відео пристрої.

Створений він був в кінці 70-х і в основному з його допомогою підключали до ТВ-приймача відеомагнітофони.
У природі існують конвертери SCART-HDMI, що в теорії дозволяє підключити два пристрої разом, але я рекомендую цей варіант використовувати, тільки якщо ніякий інший використовувати не виходить.

S-Video

Цей роз’єм також призначений для підключення відеоапаратури, такий, як відеокамери, ігрові приставки, плеєри.

Це круглий роз’єм чорного кольору, кількість висновків у нього може змінюватися, в залежності від його функціоналу, від чотирьох, до дев’яти.
У природі існують перехідники з VGA на RCA і S-Video, але це простий перехідник, а не конвертер, тому зображення на ТВ ви також не побачите.

Як правило, всі роз’єми на пристроях підписані і якщо ви не знаєте, як виглядає якийсь із них, то завжди зможете прочитати його назву.

Налаштування телевізора

Після підключення пристроїв кабелем, щоб побачити зображення, в меню телевізора потрібно вибрати вхід, до якого ви підключили свій пристрій.

У деяких моделей відразу після підключення кабелю з’являється назва входу, до якого тільки що підключено пристрій, активувавши його, ви відразу побачите робочий стіл вашого ноутбука на екрані свого ТВ.
У деяких моделей все потрібно робити самому, але складного тут нічого немає.

Наприклад, при виборі VGA входу потрібно в меню ТВ вибрати пункт “PC” або “ПК”. Ще для зручності користувача, виробники іноді все входи позначають іконкою по якій легко впізнати потрібний вам роз’єм.

У деяких моделей входи, які активні, підсвічені, а не активні ледве видно, що полегшує пошук потрібного входу.
У кожного телевізора своє меню, так що з цим потрібно розібратися кожному користувачеві самостійно.

Налаштування ноутбука

Після підключення пристроїв, потрібно налаштувати ноутбук на показ екрану таким чином, щоб отримати максимальну зручність для роботи з ним, робиться це дуже просто.
Це можна зробити декількома способами, опишу тільки два з них.

Перший спосіб (найшвидший)

Якщо натиснути на клавіатурі клавіші WIN + P, то відкриється вікно з варіантами екрану, активний варіант буде підсвічений іншим кольором. Вам потрібно лише вибрати потрібний варіант і зміни відразу набудуть чинності.

Всього є чотири режими настройки екранів підключених пристроїв.

  1. Показує тільки екран ноутбука або комп’ютера;
  2. Дублювання екранів. На обох екранах показується однакова інформація;
  3. Розширення екрану. Обидва екрани працюють, як один робочий стіл;
  4. Показує тільки екран телевізора, на ноутбуці екран вимкнений;

Кожен з цих способів може вам стати в нагоді, в залежності від поставлених завдань.

Якщо ви підключаєте до ноутбука додатковий монітор, то зрозуміло, що перший варіант вам знадобиться тільки під час налаштування пристроїв.
Для роботи потрібно вибирати один з трьох останніх варіантів. Який з них вибрати вирішуйте самі, спробуйте кожен з них і вирішите, який найбільше вам підходить.

другий спосіб

Натисніть на вільному місці екрану правою кнопкою миші і в меню виберіть пункт “Розширення екрану”.

Якщо комп’ютер з’єднаний додатковий екран, в меню активується пункт “Кілька дисплеїв” і рядок “Підключення до проектора”.
Натиснувши на пункт “Кілька дисплеїв”, ви також зможете вибрати один з чотирьох варіантів роботи ваших пристроїв.
Натиснувши на рядок “Підключення до проектора”, ви відкриєте теж меню, яке відкривається при натисканні гарячих клавіш.

Це були способи підключення ноутбука до телевізора за допомогою кабелю та їх налаштування. Цей варіант добре підходить в тих випадках, коли вам потрібен великий монітор для вашого ноутбука.

Але якщо вам потрібно тільки подивитися фотографії або фільми на екрані телевізора, то зовсім не обов’язково для цього з’єднувати обидва пристрої кабелем. Встановивши спеціальну програму, ви забудете про різні кабелі, і ноутбук може знаходитися на будь-якій відстані від нього, хоч в іншій кімнаті.
Тільки одна проблема, для такого підключення потрібен сучасний Smart-TV і він повинен бути підключений до загальної локальної мережі.

Як дивитися фільми і фотографії на телевізорі за допомогою спеціальних додатків

Технології зв’язку постійно розвиваються і якщо вчора, щоб подивитися на ТБ фільм ми підключали до нього флешку, сьогодні цього робити зовсім не обов’язково.
Сучасні телевізори мають кілька стандартів для передачі і прийому даних між пристроями та їх використання сильно полегшує життя користувачам цих гаджетів.

Так, наприклад технологія Wi-Fi Direct дозволяє підключити до телевізор по бездротовому каналу з іншими пристроями, які підтримують цю технологію.
Ще наприклад, біля телевізорів LG є функція LG Connect Apps, за допомогою якої ви зможете переглядати фото та відео файли і прослуховувати музику з пристроїв, які підтримують роботу з LG Connect, наприклад за допомогою програми LG TV Plus.
Таких прикладів можна наводити багато, у кожного виробника є свої фішки для обміну даними між пристроями.

Для ноутбука і комп’ютера одним з найпростіших рішень буде настройка з’єднання за допомогою технології DLNA, за умови, що ваш ТВ-приймач підтримує цю технологію. Для цього вам потрібно лише встановити додаток на комп’ютер і налаштувати його.
Коротко розповім про деякі з таких додатків, більш докладно ви про них можете дізнатися в спеціальних постах на цю тему.

SmartShare

Перша програма називається SmartShare, це додаток працює з ТВ фірми LG і завантажити ви його можете з офіційного сайту LG:

Установка програми стандартна.

В процесі установки вам буде запропоновано підключити до сервера будь каталог, але це можна зробити і потім.

При запуску програми ви побачите вікно, де потрібно буде вибрати категорію файлів, яку ви хочете переглянути. Тут можна вибрати будь-який варіант, потім його можна також змінити.

У вікні програми є кілька пунктів, на які потрібно звернути увагу.
Справа вгорі знаходяться вкладки з категоріями файлів, з лівого боку потрібно вибрати сервер для роботи.
Якщо ви не побачите список файлів, натисніть на кнопку “Оновити”, яка знаходиться справа внизу.
Якщо вам потрібно відкрити файл, щоб подивитися його на телевізорі, просто натисніть на нього правою кнопкою миші і в меню, виберіть пункт “Відтворити за допомогою” і вкажіть пристрій для відтворення.

Щоб змінити налаштування програми, натисніть на пункт “Параметри”, зверху вікна.

Тут ви зможете відключити доступ до сервера, вказати нові каталоги для перегляду або видалити старі. Також в цьому вікні ви можете змінити ім’я вашого сервера, яке буде видно в настройках телевізора.

Домашній медіа-сервер або HMS

За допомогою цієї програми також можна переглядати медіа-файли на екрані вашого Smart TV.
Це безкоштовний додаток з великим функціоналом, яке відмінно підійде для передачі даних між пристроями.
Поширюється це додаток за принципом “як є”, іншими словами ніяких гарантій розробники не дають, але і нічого не просять натомість.
У мене проблем з цією програмою не було, мій LG з нею нормально ладнає.

Завантажити її можна з сайту розробників:

Установка стандартна, її можна встановити з настройками за замовчуванням. Тільки спочатку потрібно вибрати місце для розпакування архіву, а вже потім встановити програму.

В процесі установки вам буде запропоновано додати або видалити каталоги для доступу, можете це зробити відразу, можете потім.

Вікно програми розділене на чотири частини.
У верхній частині відображаються кнопки для управління програмою. Щоб сервер почав працювати, потрібно натиснути на кнопку “Запуск”, потім вибрати одну з категорій файлів, фільми, музика або фото.
Зліва відображається доступна каталоги. Ті, що додали ви потрібно шукати в розділі “Каталоги медіа-ресурсів”.
Справа будуть відображатися файли цих каталогів.
Нижня частина чисто інформативна, її можна закрити.

Якщо натиснути на кнопку “Налаштування”, то відкриється нове вікно, де ви зможете додавати або видаляти файли, змінити назву сервера і ціла купа інших налаштувань.
Після додавання нового файлу, потрібно натиснути на кнопку “Сканувати”, щоб він став видно сервером.

Відкрити файл в телевізорі можна відразу в цьому додатку. Для цього потрібно натиснути на файл правою кнопкою миші і в меню вибрати пункт “Відтворити на” і далі вказати назву свого ТВ, на якому ви хочете його переглянути.

Також всі сервери і відкриті для доступу файли будуть видні і в меню телевізора. Для цього потрібно зайти в його налаштування, де вказуються підключені пристрої, і вибрати зі списку потрібний вам сервер.
У кожного пристрою своє меню і як це зробити ви повинні розібратися самі.

На цьому мабуть все, використовуючи способи описані в статті ви легко зможете підключити свій ноутбук до телевізора для виконання абсолютно будь-яких завдань.
Напишіть в коментарях, якими програмами ви користуєтеся для перегляду файлів на ТБ, це буде цікаво дізнатися.

Ссылка на основную публикацию