Як підключити принтер по локальній мережі в Windows 10

Щоб не бігати від комп’ютера до комп’ютера з документами на флешці або НЕ вивантажувати файли на друк в хмару зайвий раз, Microsoft вбудувала в Windows можливість використовувати загальний мережевий принтер і загальні мережеві папки. У цій інструкції ми розповімо, як зробити принтер мережевим, щоб на ньому можна було друкувати з іншого комп’ютера, що не підключеного до принтера безпосередньо.

Що таке мережевий принтер

Мережевий принтер ще називають загальним принтером. Це принтер, до якого мають доступ комп’ютери, не підключені до нього безпосередньо. Принтер підключений лише до одного комп’ютера, але друкувати на ньому можуть інші комп’ютери, які знаходяться з «головним» комп’ютером в одній мережі. Це дуже зручна функція, оскільки позбавляє користувача від необхідності переносити файли або використовувати основний комп’ютер для друку.

До недавніх пір за загальні мережеві принтери відповідала функція «Домашня група». У Windows 10 1803 вона більше не підтримується і потихеньку буде зникати з системи. На щастя, можливість використовувати мережевий принтер нікуди не поділася. Користувачі все ще можуть налаштовувати принтер як загальний і отримувати до нього доступ з інших комп’ютерів.

Для довідки: Багато сучасних принтери підтримують функцію віддаленої (або «серверної») друку. Якщо у вашому принтері є така можливість, використовуйте її, оскільки вона працює ефективніше і зручніше (такий принтер буде доступний віддалено навіть за умови, що комп’ютер, до якого він підключений безпосередньо, вимкнений). Прочитайте цей посібник користувача або подивіться характеристики на офіційному сайті. Для більш дешевих або старих принтерів, доведеться використовувати вбудовані в Windows 10 можливості.

Як підключити та налаштувати мережевий принтер

Налаштування принтера по локальній мережі починається з комп’ютера, до якого принтер підключений фізично, тобто USB-проводом. Переконайтеся, що встановлені всі необхідні драйвери, принтер включений і працює.

важливо: Мережевий друк не працюватиме, якщо комп’ютер з фізичним підключенням до принтера відключений.

 1. Натисніть Win + I і перейдіть в розділ Пристрої – Принтери і сканери. Натисніть на свій принтер, а потім клацніть управління. Я принтером не користуюся, тому стаття написана на прикладі «принтера» Надіслати до OneNote 2016. Нехай вас не бентежить дивне ім’я. Процедура буде точно така ж для традиційних принтерів.
 2. натисніть властивості принтера, після чого на екрані з’явиться нове вікно.
 3. Перейдіть на вкладку доступ і встановіть прапорець біля Загальний доступ до даного принтера. Назвіть свій принтер зручним вам ім’ям (можна залишити стандартне) і натисніть Ок.
 4. Після цього принтер буде доступний з мережевого оточення інших комп’ютерів. В панелі управління біля нього буде відображатися іконка з двома користувачами. Це позначення загальних пристроїв з доступом до мережі.
 5. Тепер вам треба перейти до налаштування ПК, з якого буде здійснюватися віддалений доступ до принтера.
 6. натисніть Win + I і відкрийте розділ Пристрої – Принтери і сканери.
 7. Натисніть на кнопку Додати принтер і почекайте, поки система просканує оточення. Принтер не буде виявлений, тому вам треба буде натиснути Необхідний принтер відсутній у списку.
 8. Зверніть увагу, що мережевий принтер, налаштований на Windows 10-комп’ютері, буде працювати і на попередніх версіях системи. На Windows 8.1 / 7 або Windows 10 старше 1803 вам треба відкрити Панель управління (Win + R – Control). Перейдіть в розділ Устаткування і звук – Пристрої та принтери, а потім натисніть Додавання принтера.
 9. На новому вікні клацніть Необхідний принтер відсутній у списку.
 10. З’явиться нове вікно, на якому вам треба вибрати Вибрати загальний принтер на ім’я.
 11. В поле з ім’ям введіть ІМ’Я ОСНОВНОГО ПК \ ІМ’Я ПРИНТЕРА. Наприклад, Taras-PC\ Тестовий принтер. Як варіант, можна натиснути на кнопку огляд, вибрати з мережевого оточення головний комп’ютер (можливо знадобиться ввести обліковий запис і пароль від цього ПК) і вибрати загальний принтер.
 12. натисніть далі. Система підключить принтер і повідомить, що все готово до використання. Щоб перевірити, чи працює мережевий принтер, можна буде відправити на нього тестову сторінку для друку.

Після цього ваш мережевий принтер може бути перелічений всіх пристроїв і ви зможете відправляти на нього свої документи з додатків.

Не виходить налаштувати мережевий принтер

Буває. Якщо ви зіткнулися з труднощами під час налаштування принтера по локальній мережі, вам можуть допомогти кілька порад. В цілому система настройки і роботи загальних принтерів досить проста. Якщо принтер працює на основному ПК, значить і буде працювати на інших комп’ютерах в мережі. Головне, щоб нічого не заважало пристроїв спілкуватися один з одним в цій самій мережі.

Обидва комп’ютери повинні бути в одній приватній мережі, а в налаштуваннях має бути увімкнений основний виявлення. На обох комп’ютерах виконайте наступну процедуру:

 1. Перш за все, переконайтесь, що параметри мережі однакові на обох пристроях. Всі ПК повинні бути в режимі приватної мережі. Щоб перевірити це, натисніть Win + I і перейдіть в розділ Мережа та Інтернет – Стан – Змінити властивості мережі.
 2. Переконайтеся, що у вас встановлений мережевий профіль Приватні.
 3. Потім поверніться до Мережа та Інтернет – Стан. натисніть Параметри загального доступу.
 4. Ваша поточна мережа буде позначена позначкою Поточний профіль. Переконайтеся, що у вас включені параметри Включити мережеве виявлення і Включити загальний доступ до файлів і принтерів.
 5. Збережіть зміни.

Проблему може завдавати також переклад імені ПК в IP адресу при вказівці шляху до принтера.

 1. Спробуйте замість ІМ’Я КОМП’ЮТЕРА \ ІМ’Я ПРИНТЕРА ввести IP-адреса \ Ім’я принтера. Приміром, не Taras-PC \ Тестовий принтер, а 192.168.1.9 \ Тестовий комп’ютер. IPv4-адрес комп’ютера можна дізнатися в Параметра – Мережа та Інтернет – Стан – Змінити властивості підключення – Властивості – Ipv4-адреса.
 2. Після цього переконайтеся, що брандмауер не блокує загальний доступ. У правому нижньому кутку натисніть на іконку Захисника Windows і натисніть в новому вікні Брандмауер і безпеку мережі. потім натисніть Дозволити роботу з додатком через брандмауер.
 3. На новому вікні в списку Дозволені програми та компоненти знайдіть пункт Загальний доступ до файлів і принтерів. Переконайтеся, що позначка стоїть біля тієї мережі, яку ви використовуєте. Якщо немає, натисніть змінити параметри, встановіть позначки, а потім натисніть Ок.

Якщо ви використовуєте сторонні додатки-брандмауери, процедура включення загального доступу буде інша, але принцип той же.

Ссылка на основную публикацию