Як підключити веб камеру до телефону – докладний посібник


Як підключити веб камеру до телефону

Підключення зовнішньої камери до сучасних смартфонів часто не потрібно, оскільки всі вони оснащені власними вбудованими модулями. Однак виконання цієї дії може стати необхідністю при бажанні поліпшити якість зйомки, створити колективний знімок або організувати віддалене відеоспостереження. Розглянемо, як підключити веб камеру до телефону по провідному або бездротовому каналу.

Підключення через USB

Провідний тип зв’язку є більш надійним і зажадає мінімальних знань в даній області.

Важливо знати

Перед тим, як приступити до налаштування, слід упевнитися, що апарат підтримує передачу даних по OTG-протоколу. Вписавши назву виробника та модель телефону в пошуковій системі, необхідно подивитися технічні характеристики пристрою, де і буде вказано наявність або відсутність функції.

Якщо смартфон підтримує OTG-протокол (протокол також використовують для підключення флешки і комп’ютерної миші), для підключення веб-камери необхідно виконати наступні дії:

 • Відкрити Play Market і встановити одне з рекомендованих додатків: USB Camera – Connect EasyCap або UsbWeb. Існують і інші програми подібного роду, але практично всі з них працюють за єдиним принципом – забезпечують перехоплення зображення, що надходить з веб-камери, і його демонстрацію на екрані телефону. Якщо зазначені програми не забезпечують нормальної роботи, слід пошукати інші.
 • Підключити до смартфону перехідник з Micro-USB на USB.
 • Вставити шнур камери в перехідник і запустити додаток.
 • Дозволити доступ до підключеного пристрою і використання пам’яті мобільного телефону.
 • Зображення з’явиться у вікні запущеної програми. З її допомогою можна записувати відео і робити фотографії. В налаштуваннях виставляється якість запису, сховище для файлів, використання мікрофона і т.д. Якщо смартфон не відтворює відеоролики, слід змінити формат запису, встановивши його на AAC або MPEG4.

Ця інструкція демонструє, як підключити веб камеру до телефону через USB, але в додатку USB Camera – Connect EasyCap також присутній набір додаткових функцій. Серед них окрему увагу заслуговує передача зображення через мережу. Щоб відобразити картинку на комп’ютері, необхідно:

 • Натиснути на червоне коло в правій нижній частині вікна програми і вибрати пункт «IP Camera Server».
 • Відкрити браузер на ПК і вписати LAN адреса.
 • У налаштуваннях програми виставити логін і пароль для з’єднання.
 • Ввести дані в браузері. Зображення почне транслюватися на комп’ютері.

буде корисним

Віддалене управління дозволяє активувати функцію «Motion Detection», яка включає запис відео при виявленні рухаються об’єктів перед об’єктивом.

Підключення IP-камери

Чи доводилося Вам підключати веб-камеру до смартфону?

Так, це дуже зручно коли потрібно високу якість відео

Ні, це безглуздо

Свій варіант в коментарях

Бездротове підключення має низку переваг: не потрібна підтримка OTG-протоколу на телефоні, спостереження за тим, що відбувається може виконуватися на відстані, як по локальній мережі, так і через інтернет.

Більшість сучасних IP-камер використовують передачу даних по Wi-Fi і лише деякі з Bluetooth-каналу. Розглянемо, як підключити веб камеру до телефону, використовуючи Wi-Fi мережу.

Для отримання інформації щодо під’єднання необхідно:

 • Завантажити та встановити додаток «tinyCam Monitor FREE».
 • Відкрити параметри Wi-Fi в телефоні і підключений до точки доступу камери.
 • Запустити програму і перейти в основні настройки.
 • Натиснути на коло з плюсик в середині. Запуститься автоматичне сканування локальної мережі на наявність підключених пристроїв.
 • Повернутися на головний екран програми та в правому верхньому кутку вибрати «Налаштування камери».
 • У вікні, слід вказати номер Web порту, логін і пароль для підключення. Якщо дані вказані правильно, відобразиться статус «ОК».
 • Камера підключена, зображення транслюється на телефон.

Функціонал програми дуже широкий: присутня можливість активації детектора руху, запуску тривоги по звуку, автоматичного запису і т.д. Крім того, підтримується додавання декількох пристроїв і передача даних через інтернет для доступу до камери поза домом.

Ссылка на основную публикацию