Як підвищити продуктивність ноутбука на Windows 7

Питання це не таке просте, як може здатися на перший погляд. Якщо ви працюєте зі звичайним для себе набором додатків і продуктивності ноутбука для їх виконання цілком достатньо, то про апгрейд системи годі й думати.

Модернізація буде потрібно тоді, коли можливостей комп’ютера стане явно не вистачати для задоволення наявних потреб. Windows – система сама по собі досить ненажерлива. ПО під Windows, розроблене із застосуванням новомодних технологій, – жадібно до ресурсів не менше, ніж голодний монстр з фільмів-жахів до зазевавшихся в лісі випадкових перехожих.

Тому, від чогось одного точно доведеться відмовитися: або від своїх все зростаючих потреб, або від застарілої моделі ноутбука. Ті, хто вибирає перший шлях, просто шукають і знаходять менш ресурсомісткі програми і відмовляються від ігор в надто «великовагові» іграшки.

Нічого поганого в цьому немає, за винятком того, що з часом ви стаєте схожі на такого собі зберігача старожитностей – архіваріуса при старовинному програмному забезпеченні.

На Word 5 можна робити майже те ж саме, що і на Word 2015 року, тільки з набагато меншим комфортом.

Інша альтернатива – купити новий ноутбук або збільшити продуктивність наявної системи на windows. Тобто зробити те, що в навколокомп’ютерні колах прийнято називати «апгрейдом». Ми будемо розглядати «жорсткий» і «м’який» апгрейд ноутбука на windows окремо. Перший стосується обладнання, а другий – софта.

апаратна оптимізація

Підвищити продуктивність комп’ютера можна, замінивши в ньому ті чи інші блоки новішими і сучасними. У випадку з настільним комп’ютером – все ясно. У ньому заміна окремих компонентів здійснюється порівняно легко, – це наслідок так званої «відкритої архітектури» IBM PC. У ноутбуків ця процедура ускладнюється відсутністю такої наскрізної сумісності інтерфейсів і обладнання. Причому як між моделями одного і того ж виробника, так і між моделями різних. Однак, багато як і раніше є:

  • Можна збільшити обсяг оперативної пам’яті.
  • Можна оновити жорсткий диск.
  • Можна встановити більш потужний процесор.

Майстри апгрейда можуть зробити і більш серйозну модернізацію, але ми не станемо обговорювати їх таланти.

З оперативною пам’яттю все просто – в роз’єми стандартного типу можна вставити планки з великим об’ємом пам’яті. Це призведе до помітного зростання продуктивності. Інший спосіб збільшити продуктивність – встановити більш потужний процесор. Нарешті HDD-накопичувач, можна поміняти на більш сучасну SDD-модель, звичайно, якщо у вас не дуже стара техніка з єдиним IDE-інтерфейсом.

Непідготовленому користувачеві немає потреби проробляти ці маніпуляції самостійно. За цим він може звернутися в будь-яку комп’ютерну майстерню. Оновлений таким чином переносний комп’ютер може почати видавати чудеса продуктивності. Одне за іншим. Диву іноді даєшся, розуміючи, наскільки просто і дешево може бути вирішена проблема потужності старенького ноутбука.

програмна оптимізація

Щоб збільшити продуктивність ноутбука c ОС Windows на борту, можна зробити наступні дії:

  • Встановити спеціальні програми оптимізатори Windows. Ці програми здатні вельми істотно вплинути на швидкість роботи в кращу сторону. Зазвичай в назвах таких програм можна виявити слівце «tweak». Конкретний приклад – утиліта «AeroTweak». Або слівце «speed», конкретний приклад – платна, але дуже потужна програма «Auslogics BoostSpeed». Також не забуваємо чистити реєстр чимось на зразок утиліти «ССleaner».
  • Активізувати в BIOS опцію «Load Optimal Settings», буде она там виявиться.
  • «Вирубати» всі непотрібні для роботи і розваг служби Windows, а також видалити непотрібні програми з автозавантаження.
  • Встановити найостанніші версії драйверів пристроїв.
  • Ретельно перевіряти Windows на наявність вірусів і сторонніх програм, в тому числі витягнутих з Інтернету – знищувати всю заразу, яка попадеться під руку.
  • Робити регулярне оновлення системи.
  • Періодично заново операційну систему. Свіжовстановленому ОС працює зазвичай набагато спритніше.

Якщо проробляти все це вчасно, то збільшити продуктивність ноутбука з Windows – не складе труднощів.

Ссылка на основную публикацию