Як підвищити продуктивність ПК: основні способи

Повільна робота персонального комп’ютера не дозволяє користувачеві користуватися функціоналом в повній мірі. На це є безліч причин. Для того щоб впоратися з проблемою необхідно знати, як підвищити продуктивність ПК.


Малюнок 1. Інструкція щодо підвищення проізводітельносі комп’ютера

Основні способи як підвищити продуктивності ПК

Перед тим як почати покращувати можливості персонального комп’ютера, варто розібратися в тому, що таке операційна система і як визначити індекс продуктивності. Які першопричини зниження продуктивності в іграх?

Цей показник базується на інформації окремих вузлів комп’ютера: процесор, відеокарта, графіка, оперативна пам’ять. Узагальнений індекс визначається по самому слабкій ланці цього ланцюжка. Однак така оцінка роботи системи не буде однозначною.

Потужність компонентів, які знаходяться в системному блоці, прямим чином впливає на швидкість роботи ПК. Іншими словами, підвищуємо обсяг процесів, які пристрій може обробити за одну тимчасову одиницю.

Способи підвищення продуктивності ПК:

  1. Перевстановлення системи.
  2. Прискорення роботи вінчестера (Малюнок 2).
  3. Прискорення графічного адаптера.
  4. Прискорення роботи процесора.
  5. Поліпшення властивостей апаратної складової.

Способи вирішення проблеми допоможуть поліпшити якість роботи комп’ютера, підвищити продуктивність.


Малюнок 2. Прискорення роботи вінчестера

заміна заліза

Логічний метод – заміна комп’ютера на більшу по потужності пристрій. Не будемо розглядати цей варіант. Поговоримо про те, які елементи в системному блоці можна оновити, щоб відбулася оптимізація windows.

Процесор варто поміняти в тому випадку, якщо нова покупка буде ефективніше мінімум на тридцять відсотків попереднього. В іншому випадку ви не помітите раптового приросту швидкості роботи, а ось грошей на цю заміну буде потрібно багато (Малюнок 3).

Деякі користувачі намагаються розганяти процесор. Ця методика не для кожного і вимагає деякого досвіду роботи з залізом. Однак операція дозволяє відкласти покупку нового на пару років. Суть процедури в тому, що збільшуються штатні частоти роботи центрального пристрою, відеокарти і оперативної пам’яті. Виникає ризик поломки процесора.


Малюнок 3. Установка нового заліза в комп’ютер

Заміна оперативної пам’яті поліпшить якість роботи системи. Зайдіть в «Диспетчер завдань». Якщо в момент апогею роботи, коли відкритий перелік програм, в яких ви потребуєте, завантажено від 80% оперативної пам’яті, то слід збільшити її на 50 або 100 відсотків.

Якщо на жорсткому диску залишилося мало місце, розумно буде придбати новий з великим об’ємом пам’яті.

чистка комп’ютера

Число включених програм впливає на рівень ефективності роботи персонального комп’ютера. Утиліти впливають на оперативну пам’ять, перш ніж запустити забезпечення, доводиться вимикати інші програми. Тільки таким чином вийде зробити підвищення продуктивності комп’ютера на виндовс.

Спочатку вимкніть, що не потрібно в даний час. Кожна програма відображається в «Диспетчері завдань». Його можна активувати, натиснувши одночасно три кнопки на клавіатурі Ctrl + Alt + Del. Альтернативний спосіб запуску диспетчера: клік на нижній панелі завдань правою кнопкою миші і вибір відповідного підпункту.


Малюнок 4. Очищення реєстру за допомогою програми CCleaner

Примітка: Відразу з’явиться перелік програм, які включені. Виділяєте кліком миші непотрібні програми і натискаєте на «Зняти задачу».

Далі, слід очистити ОЗУ, відключивши зайві програми. Крім активних додатків, які беруть участь в роботі комп’ютера, є ряд прихованих і непомітних для звичайного користувача. Вони працюють у фоновому режимі і можуть досить сильно впливати на швидкість роботи ПК. На відміну від даної завданням може впоратися програма CCleaner (Малюнок 4).

Примусово вимикати варто лише відомі вам процеси. Примусове завершення роботи важливих програм може порушити роботу комп’ютера.

Дефрагментація дискового простору

Для того щоб почистити вінчестер і дефрагментувати його не потрібно завантажувати додаткове програмне забезпечення. Стандартні системні програми операційної системи Windows мають на увазі наявність дефрагментатора:

  1. Знайдіть «Пуск» в лівому нижньому кутку екрану – значок з різнобарвним віконцем.
  2. Перейдіть у вкладку «Мій комп’ютер».
  3. Встановіть курсор на диск, який необхідно почистити і натисніть правою клавішею мишки. Потім в пункті конфігурацій в «Властивості».
  4. У вікні «Сервіс» натисніть відповідно «Дефрагментацію диска».

Дана програма дозволить провести процедуру поліпшення роботи. Крім цього, зміниться файлова система жорсткого диска. Оптимізація системи може бути непомітна для простого користувача. Однак числові показники перевантаження стануть оптимальніше. Ви так само можете використовувати програму Wise Care 365 для оптимізації роботи жорсткого диска (Малюнок 5).


Малюнок 5. Інтерфейс програми Wise Care 365

Тривалість виконання дефрагментації залежить від обсягу вінчестера і від кількості зайнятого місця на ньому. Тривалість варіюється від декількох хвилин до декількох годин.

перевстановлення ОС

Перевстановлення операційної системи може прискорити швидкодію персонального комп’ютера в півтора або навіть три рази. Все залежить від системи того наскільки «засмічене» ваш пристрій. Оперативної пам’яті властиво засмічуватись, а перевстановлення робить «прибирання» (Малюнок 6).

Деякі користувачі роблять переустановку щотижня, але ці способи віднімають багато часу і збільшується ризик втрати важливої ​​інформації.

Перевстановлювати віндовс повинен тільки досвідчений користувач, неправильна установка може привести до необоротних наслідків.

Вставте завантажувальний диск, у вікні конфігурації перейдіть на пункт “перевстановити ОС”. Будьте уважні, відбувається форматування системного жорсткого диска. Збережіть всі необхідні дані на зовнішні джерела пам’яті.


Малюнок 6. Повторне операційної системи

За допомогою програм оптимізаторів налаштувань операційної системи

Іноді характеристика зручності користування системою досягається при використанні спеціалізованих програм. Найчастіше це може стати фактично найпростішим і єдиним методом вирішення проблеми.

Найкраще рішення для поставленого завдання – утиліта для підвищення продуктивності Ccleaner (Малюнок 4). Її мінус полягає в тому, що за повну версію необхідно заплатити. Унікальна відмінність від інших – додаток повністю автоматизує всі процеси прискорення працездатності комп’ютера. Підходить для використання недосвідченими власниками пристроїв.

У вікні необхідно вибрати найменування системи, встановленої у вас, марку виробника процесора і рівень оптимізації. Потім натискаєте на кнопку GO. Решта додаток робить самостійно.

Зміна параметрів bios

BIOS – це інтегроване середовище, яка використовується для зміни параметрів персонального комп’ютера на апаратному рівні. За допомогою налаштування цієї системи ми збільшуємо показники продуктивності або іншого пристрою.

Не варто займатися перепрошивкой або змінювати ключові параметри. Причини в тому, що при заміні частоти процесора або збільшенні швидкості шини ви можете розігнати пристрій так, що воно згорить.

Оптимальний спосіб – це виправлення мінімальних налаштувань ос. Для цього необхідно вибрати пункт «Load optimal settings» (Малюнок 7).


Малюнок 7. Вікно налаштувань Bios

Відключення непотрібних служб і програм з розділу автозапуску

Щоб швидкість роботи комп’ютера була вище, а час повного завантаження скоротилося в кілька разів, необхідно звернути увагу на програми, які включаються автоматично при включенні ПК.

Часто, проблема криється в повідомленнях від соціальних мереж, які завантажуються в браузер і займають місце в оперативці.

Сміливо скажімо, що всі програми за винятком антивіруса можна відключати.

Для спрощення процесу відключення використовуйте додаток PCMedic. Дистрибутив допомагає розвантажити реєстр і виробляє збільшення швидкості автоматичного завантаження. Інтерфейс програми простий, з роботою впорається навіть малодосвідчений користувач (Малюнок 8).


Рісунрк 8. Робочий інтерфейс програми PCMedic

оновлення драйверів

Оновлення прошивки драйвера пристрою часто допомагає поліпшити швидкість роботи операційної системи.

Спочатку варто перевірити стан драйвера чіспсета материнської карти і процесора. Займатися пошуком програми слід на офіційних порталах виробників обладнання. Всі утиліти надаються безкоштовно.

Відмінне рішення – займатися ручним оновленням. Програми, які автоматизують цей процес, можуть завантажити зайві установки, які завантажать оперативну пам’ять.

Перевірка на наявність вірусів

Іноді погані показники продуктивності ноутбука пов’язані з наявністю вірусу або трояна в системі. Такий шкідливий файл займає частку оперативної пам’яті, що позначається на швидкодії.


Малюнок 9. Сканування комп’ютера на наявність вірусів

Якщо зниження швидкості роботи неможливо пов’язати з якістю обладнання. Те зробіть повне сканування комп’ютера антивірусом, який у вас встановлений (Малюнок 9).

Ссылка на основную публикацию