Як побачити список пристроїв Windows з консолі?

У статті наводиться приклад використання команди driverquery із застосуванням спеціальних прапорів, які допомагають відобразити список пристроїв Windows з консолі команд cmd.

Отже, без драйверів нікуди. Але і наявність самого драйвера може викликати проблем не менше, ніж його відсутність. І як бути, якщо користувач стикається з проблемою, коли пристрій, до того нормально працювало, раптом зникає зі списку пристроїв в однойменному Диспетчері? Куди ще звернутися?

часто поняття пристрій і драйвер до цього пристрою йдуть в нерозривному зв’язці. За винятком, втім, частих випадків, коли пристрій або некоректно визначається і до нього встановлюється найбільш підходящий драйвер. Або драйвер просто встановлений некоректно, а часом взагалі не працює. Що у нас з вами є для аналізу? Часто нам відомий знову ж тільки Диспетчер пристроїв …

 Як побачити список пристроїв Windows з консолі команд?

З огляду на, що консоль практично всюдисуща, інформацію про встановлені і працюють драйвери можна дізнатися прямо звідти. Для цього існує команда

driverquery

Попереджаю одразу. Це не та утиліта, яка допоможе змінити або видалити драйвер. За цією метою вам краще звернути погляд на PNPUtil або DevCon.

тиснемо WIN + R, cmd від імені адміністратора і вводимо шукану команду:

Як видно, консоль повернула ім’я модуля, назва драйвера, який відповідає за його роботу, його тип по відношенню до системи і устаткування і версію за датою.

Але, як завжди, команду можна розбавити прапорами для більш конкретної інформації по пристроях. Але спочатку для нашого з вами зручності попросимо консоль розвернутися на весь екран. наберіть:

wmic

Можете розгортати. Виходимо назад в диск C. Так ось, записана нами команда з метою побачити список пристроїв Windows з консолі набуде вигляду:

driverquery / v

Ось зараз ви побачите всі драйвери повним списком. Вам буде доступний режим запуску пристрою (вручну або автоматом), імена модулів і назви вендорів, а також багато іншого.

натисніть, щоб збільшити

Що тут що?

 • модуль – тип обладнання, яке мабуть системою і вбудовано в комп’ютер
 • Назва – то ім’я або назва, яке відображається системою через API Windows (те, яким ви його бачите на екрані)
 • опис – який пристрій обслуговує
 • Тип драйвера – їх всього два: драйвер на рівні ядра або для файлової системи
 • режим запуску – системний (не залежить від користувача), автоматично і вручну (при запуску користувачем якогось пристрою)
 • стан – що зараз робить (запущений або зупинений)
 • статус – працездатність з точки зору Windows
 • Дозволити зупинку роботи користувачем – можна або не можна
 • дозволити призупинити роботу драйвера – можна або не можна
 • Paged pool – обсяг витісняється з системи пам’яті (структура або джерело пам’яті, яка використовується самим драйвером для зберігання носяться в собі даних)
 • Code (bytes) – обсяг загального коду, в байтах
 •  BSS (bytes) – обсяг збережених даних, в байтах
 • Дата посилання – версія розробки за датою
 • Path – шлях де зберігається драйвер
 • Init (bytes) – втрати на ініціалізацію драйвера, в байтах

Багато параметри простому користувачеві просто ні до чого. Та й сам формат у вигляді таблиці у вікні консолі не всім приємний. І якщо у вас встановлений пакет MS Office, виведену інформацію можна представити у вигляді Excel-листа. Введіть в терміналі:

driverquery / v / fo csv > drvlist.csv

Звіт після команди в такому вигляді буде сформований в форматі, що читається табличним редактором. Процес створення пройде від вас непомітно, але документ з’явиться в папці поточного користувача:

у вас може бути свій шлях

Тут використана можливість відобразити результат команди консолі не в самому її вікні, а прямо в файлі вказаного вами формату і в бажаному місці. докладніше: в статті.

До слова сказати, я не фахівець з Excel, але у мене інформація перетворилася в якийсь сумбур. Але я профан в цій справі. Зовсім інша справа, якщо ви для відкриття приготуєте текстовий редактор (Блокнот не підійде, там теж все упереміш), наприклад, AkelPad. І набравши в консолі команду у вигляді:

driverquery / v > C: \ results.txt

Ви в корені диска З виявите файл з вказаним ім’ям, де інформація по драйверам вказана у вигляді, який можна редагувати, копіювати, виділяти і т.д.

Як побачити список пристроїв Windows з консолі – що ще?

Наостанок я підкину вам пару команд, за допомогою яких можна не лазити по нетрях повного списку пристроїв
і драйверів до них, а зосередитися на конкретних питаннях. Наступні команди:

driverquery / fo list

Покаже драйвери Windows у вигляді списку:

driverquery / si | findstr FALSE

Відобразить непідписані драйвери:

driverquery / v | findstr Running

Запущені зараз драйвери

Всім успіхів.

Ссылка на основную публикацию