Як почати стрім на YouTube: інструкція по запуску та налаштування

З кожним днем ​​все більшої популярності набуває стрім. Деякі починають стрім для заробітку, інші – для спілкування з людьми, треті – просто хочуть показати себе. Одним з перших же питань, що з’являються у початківця стримера, є вибір платформи. Можна піти на twitch, але сервіс не володіє власними серверами, через що у вечірній час тут спостерігаються сильні лаги. У зв’язку з цим фактом багато стримери шукають альтернативні платформи, а одним з кращих є YouTube.

Переваги проведення стріму в YouTube

Перед тим, як почати стрім на Ютубі, наведемо факти, які остаточно переконають стримера змінити сервіс:

 • Підтримує FullHD якість стріму з 60 fps;
 • Практично необмежений бітрейт. Чи не знаємо, який у них ліміт, але 50 Мбіт точно видає;
 • Легке управління настройками стріму на Ютубі. Чи можемо швидко перемотати трансляцію в початок, щоб почерпнути потрібний елемент відео;
 • Чи не доведеться чекати цілий тиждень до тих пір, поки трансляція пройде процедуру збереження, і вона стане доступною для перегляду;
 • Це найбільший відеохостинг в світі, що дарує впевненість у надійності мовлення і своєчасному усуненні збоїв;
 • Практично у всіх користувачів є аккаунт на YouTube або можливість його створити в пару кліків. Деяким просто не хочеться реєструватися на інших сервісах, а тут все під рукою;
 • Є функція редагування трансляції.

Єдиним поміченим незручністю є необхідність весь час створювати нові трансляції. При запуску стріму змінюється адреса трансляції. Таким чином фоловерів не може створити закладку на потік в браузері. Це маловажний недолік, просто доведеться кожного разу заходити на канал.

Інструкція по запуску

Не можна так просто почати стрім на YouTube, у сервісу є певні заходи безпеки. Вони спрямовані на захист користувачів від зловмисників, піратства та інших негативних явищ суспільства. Це означає, що перед тим, як запустити стрім на Ютубі, доведеться пройти авторизацію і трохи розвинути аккаунт. З приводу другого пункту говорити можемо дуже багато, але це тема для окремої статті, головне правило – позитивна репутація каналу. Припустимо, що відповідний аккаунт вже є, залишилося тільки пройти просту процедуру підтвердження.

Як зробити стрім на Ютубі:

 1. Тиснемо на зображення стрілки «вгору» в верхньому кутку праворуч, після наведення на неї з’являється «Додати відео».

 1. Справа в блоці «Прямі трансляції» натискаємо на кнопку «Почати» (ще раз на новій сторінці).

 1. Спосіб підтвердження досить простий, вказуємо країну і відповідний спосіб підтвердження: SMS або дзвінок робота.

 1. Підтверджуємо запит за вказаною в налаштуваннях номером телефону.
 2. Чекаємо проходження модерації, яка займає від 15 до 20 годин.

Тепер стрім можна, але перед цим потрібно встановити базові настройки для програми.

Налаштування стріму

Є різні програми для стріму на Ютуб, але кращої є OBS. Вона відповідає за захоплення відео з екрану, камери і передачу даних на сервер YouTube в режимі реального часу. Переваги програми: безкоштовне використання, користується попитом і легко налаштовується. Додаток розміщено по. Стрім на Ютубі ОБС зі стандартними настройками приречений на зависання, незручності і інші проблеми. Попередньо додаток краще налаштувати правильним чином.

Як налаштувати стрім на Ютубі:

 1. Відкриваємо головне вікно програми і переходимо в розділ «Налаштування».

 1. Встановлюємо російську мову (якщо він відрізняється).

 1. Йдемо на вкладку «Мовлення» і вказуємо «Сервіс» – «YouTube». Як сервер краще вибирати основний сервер Ютуб.

 1. OBS стрім на YouTube підтримує вказівку налаштувань виведення зображення, всі вони зібрані на однойменній сторінці. На сторінці «Висновок» вказуємо «Простий» режим і ставимо відповідний бітрейт. Він сильно залежить від пропускної здатності інтернету. Важливо! Швидкість вказується в кілобітах і трохи менше від реальних показників. Наприклад, у мене 50 Мбіт / сек швидкість, краще ставити на 20% менше на випадок перепадів, тобто – це 40 000 бітрейт. Ще на цій вкладці вказуємо шлях до запису.

 1. У розділі «Аудіо» краще нічого не міняти, програма автоматично визначає оптимальні параметри. Єдиний виняток, якщо встановлено кілька мікрофонів, слід вказати той, з якого повинен відбуватися захоплення звуку.

 1. На вкладці «Відео» вказуємо дозвіл екрана. Вихідна дозвіл важливо ставити на підставі потужності комп’ютера. Зазвичай воно дещо менше дозволу монітора. В якості фільтра підійде «Метод Ленцоша», а FPS ставимо – 30-60 к / сек.

 1. На сторінці «Розширені настройки» вказуємо тільки пріоритет і рендер (на «десятку» – DX12, на інших ОС – DX11). Застосовуємо всі зміни.

Залишилося тільки в головному вікні створити «Сцену» і «Джерела». Після запуску гри і подвійного кліка по джерелу запуститься трансляція. Якщо щось в настройках не влаштовує, можемо відкрити властивості джерела і вказати йому базові параметри. Тепер все працює і цілком справно. Перший крок до становлення успішним стримером вже вдалося подолати. Успіхів в русі до мети!

Якщо у Вас залишилися питання по темі «Інструкція по створенню та налагодженню стріму на YouTube», то можете задати їх в коментарі

 

Ссылка на основную публикацию