Як почистити ноутбук від пилу самостійно ЕРА ТЕХНОЛОГІЙ

Комп’ютер все частіше поглинає наш час. Соціальні мережі, серіали, підготовка рефератів, робота Ось далеко неповний перелік того, без чого середньостатистичний сучасна людина не мислить свого буття. І ще один момент, про який не замислюються багато крім часу, ноутбук поглинає ще й пил і досить багато. Цю пил потрібно хоч іноді чистити, щоб ноутбук працював справно. Сьогодні ви дізнаєтеся, як почистити ноутбук від пилу самостійно. Але давайте про все по порядку. Наша мета ваш ноутбук без шуму, без пилу.

Коли ви развлекаетесь або працюєте, ваш ноутбук теж працює і витрачає при цьому кіловати енергії. Зі шкільної фізики відомо, що статичні електромагнітні заряди притягають найрізноманітніші матеріальні об’єкти. Чим дрібніше об’єкт, тим він легше притягається. Пил з навколишнього повітря найкращий кандидат на осідання всередині вашого ноутбука. Якщо не надавати цьому значення, то пізніше почистити ноутбук буде все важче, і можливо доведеться його викинути разом з пилом.

Пил, що осів на частинах ноутбука дуже істотно знижує ефективність теплообміну між частинами комп’ютера і навколишнім простором. Перегрів може привести (і призводить!) До виходу з ладу процесора, плат, блоку живлення, і інших важливих деталей. Можете почитати нашу статтю, щоб дізнатися, якою має бути нормальна температура процесора і як її виміряти.

Часто люди не надають значення всім перерахованим вище факторам. Вони навіть не звертають увагу на перегрів техніки і запах. Ви читаєте цю статтю, вам пощастило, давайте зараз розглянемо, як почистити ноутбук від пилу. Перш за все, пам’ятайте, спроба розібрати ваш ноутбук, що знаходиться на гарантії, позбавляє права на гарантійний ремонт.

Чи пора вже чистити ноутбук від пилу?

Ознакою того, що пил серйозно заважає роботі ноутбука, є його нагрівання. Комп’ютер завжди трохи нагрівається, проте якщо ваша долонька починає відчувати жар як від сковороди, то, звичайно ж, це тривожний знак. Іншою ознакою засмічення частин ноутбука може бути сторонній шум, зазвичай досить сильний, щоб його помітити. Уповільнення завантаження програм це ще одна ознака того, що пора почистити пил.

Тепер про те, як ми будемо його чистити від пилу. Якщо розбирати не можна або не хочеться можна просто продути. Підійде фен, пилосос або інше джерело сильної повітряного струменя.

Здається що все просто. Однак давайте уточнимо, як почистити ноутбук від пилу і при цьому не пошкодувати що влізли. Якщо ноутбук давно не відкривали і термін гарантії минув, то давайте відкриємо. Внутрішнє розташування частин може бути різним у залежності від моделі. Але принципово вони влаштовані схожим чином. Головні мішені для очищення це система охолодження і плати.

Як розібрати і почистити ноутбук від пилу

Перше що треба зробити, це відключити електроживлення. Спроба розкривати працює ноутбук небезпечна як для вас, так і для нього. Поставтеся до цього пункту серйозно. Ноутбук штука мобільна, тому крім відключення шнура живлення, треба вийняти і акумулятор. В іншому випадку статичну електрику в поєднанні з вологою може привести до замикань і смерті материнської плати.

Щоб вийняти акумулятор може знадобитися спершу зняти задню кришку. Його розташування може відрізнятися у різних моделей ноутбуків. Якщо акумулятор підключений за допомогою шлейфа, акуратно від’єднайте його.

Порошинки осідають зазвичай на вентиляторах і платах. Інші затишні куточки також можуть бути місцем скупчення бруду. Почнемо з вентиляторів. У більшості випадків зовсім не обов’язково їх виймати. Можна очистити лопаті вологою серветкою, накрученою на викрутку, або ватяними паличками. Плати продуваємо або протираємо аналогічно, вологою або спиртовою серветкою. Після очищення дайте висохнути, не вмикайте відразу щоб уникнути замикань.

Для більш детальної очищення доведеться розбирати трохи більше. Для початку виймемо жорсткий диск і плату оперативної пам’яті. Тут знову ж таки можуть бути варіанти, як це робиться, в більшості випадків вони просто висуваються і витягуються простим рухом пальця руки. Жорсткий диск ще й прикручений, так як він не повинен вільно рухатися.

Клавіатура ноутбука без сумніву піддається атаці самими різними забрудненнями. Особливо гостро це помітно якщо клавіатура білого кольору. Починати процес очищення можна просто протерши клавіші вологою серветкою. Можна купити спеціальні засоби для догляду за пластиком комп’ютерів. Якщо є підозри що під клавішами накопичилося багато пилу, доведеться клавіатуру зняти і почистити. Для цього акуратно від’єднайте верхню панель, потім відкрутіть шурупи якими клавіатура кріпиться до корпусу.

Щоб нанести мінімум ушкоджень, краще користуватися пластиковою карткою де це можливо. Викрутку краще використовувати тільки для відкручування кріплення. Панель тримається на засувках, які добре видно і легко віджимаються. Не поспішайте смикати клавіатуру. Вона кріпиться до плати шлейфами за допомогою, знову ж таки, засувок.

Акуратно від’єднайте. Шлейфів може бути не так мало, тому постарайтеся не заплутатися. Рекомендується їх позначати зручним вам способом. Від’єднати їх доведеться, так як до плати по іншому не дістатися. Протріть кнопочки і плату клавіатури.

Тепер можна дістатися до системи охолодження. Її вже буде видно.

Відкручуємо кріплення і дістаємо вентилятор. Прибираємо весь бруд і пил. Краще в даний момент усі зібрати вручну, або продути своїм видихом. Пилосос, як електричний прилад, посадить статичну електрику на вашу плату.

Можна розбирати далі. Можна замінити термопасту на процесорі. Але. Чим далі, тим більше доведеться за все відкручувати, і тим важче все возз’єднати. Якщо ви не впевнені, що зможете все це зібрати було, то краще зупиніться. І покличте майстра. В принципі, ви добралися вже до потрібного рівня і почистили пил.

напуття майстру

Тепер ви в загальних рисах знаєте, як почистити ноутбук від пилу. Постарайтеся все робити акуратно, від цього залежить, чи зможете ви зібрати все назад. Кріплення може бути нестандартним, і якщо ви його втратите, то дістати необхідні елементи кріплення буде та ще задачка.

Наостанок залишається побажати вам не забувати чистити ваш ноутбук від пилу час від часу. Частота догляду залежить від того, в яких умовах він працює. Однак мінімум раз на рік треба очищати пил. Чистий ноутбук пропрацює значно довше.

Ссылка на основную публикацию