Як почистити системний блок

Іноді ми не замислюємося про те, що варто було б почистити системний блок від пилу. Нещодавно зіткнувся з надзвичайно цікавою, на мій погляд, проблемою. Під час гри, в надрах системного блоку пролунав глухий удар, гра, природно, зависла, а в навушниках пролунав протяжний писк. комбінація «Ctrl«+»Alt«+»Del » нічого не вирішили: «Диспетчер завдань»Не викликався. тисну «Reset»І чекаю перезавантаження. Як і очікувалося, система не завантажувалася. При цьому, після дивного удару в системному блоці не було запаху гару, кулери крутилися, жорсткий диск теж працював. Питання: що це було і що тепер робити?

Найцікавіше було в тому, що при завантаженні спікер справно рапортував одним сигналом, що означало «все в порядку». Але система не вантажилася. Вставив диск з ОС – ніякого результату: судячи з усього, система його просто ігнорувала. Як бути? Адже якщо завантажити систему з інсталяційного диска неможливо, то проблема дуже навіть серйозна – факт. Загалом, щоб не жувати соплі, скажу відразу: перевірив всі основні вузли і всі вони виявилися повністю справними. Оглянув все конденсатори і вони теж виявилися справними. Кабелю, шлейфи – все в повному ажурі! Ну, прямо «Бермуди» якісь! І, тим не менше, проблема, все-таки, була вирішена. Тому, якщо ви зіткнулися з чимось подібним, то виконайте наступний алгоритм: запевняю вас – допоможе на 100%.

Отже, як почистити комп’ютер від пилу

  1. Відключаємо системний блок від мережі.
  2. Витягуємо з системного блоку все: пам’ять, процесор, блок живлення. Виймаємо штекери з дисководів і жорсткого диска.
  3. Беремо викрутку і викручуємо кріплення материнської плати. Виймаємо материнку.
  4. Беремо пилосос і пилососимо нутрощі системного блоку: тепер це просто, оскільки там нічого не заважає. Є? Йдемо далі.
  5. Перевертаємо «материнку» тильною стороною до себе, беремо будь-який одеколон з розпилювачем і пшикати на всю зворотну поверхню материнської плати. Повторюю: на зворотну поверхню материнської плати! Зворотня поверхня – це та, яку ви не бачите!
  6. Тепер залишилося замінити термопасту на процесорі.
  7. Збираємо все назад: прикручуємо «материнку», вставляємо пам’ять, штекери, підключаємо кулери. Акуратно вставляємо відеокарту в слот і запускаємо комп’ютер.

Неймовірно, але факт: комп’ютер, швидше за все, без проблем завантажитися! При цьому жоден файл не зникне!

Питання: чому саме так ?! Відповідь: так хто ж його знає ?! Я до сих пір не зрозумів суті проблеми, не зрозумів, що за гуркіт був в системнике, не зрозумів чому, при повністю цілих запчастинах, система не хотіла завантажуватися ?! І це не дивлячись на те, що я вже більше десятка років чиню комп’ютери і побачив всякого, повірте.

Одне можу сказати точно: нічого так не гарантує стабільну роботу системи, як регулярне чищення системного блоку від сміття і пилу!
Сподіваюся, що кому-небудь з вас допоможе мій досвід.

Ссылка на основную публикацию