Як подивитися характеристики комп’ютера на windows 7

Друзі привіт! Сьогодні я розповім вам про те, як подивитися характеристики комп’ютера на windows 7. Пост невеликий і в принципі тут нічого цікавого. Я думаю всі знають і розуміють як отримати потрібні відомості про своєму комп’ютері. Саме в цьому пості я розгляну всі стандартні способи отримання характеристик комп’ютера з системою windows 7, хоча вони підійдуть і для інших. Ну що, приступимо?

1. Вікно «Система»

Що ви зможете дізнатися? Чи зможете дізнатися найменування процесора, який встановлений у вашому системному блоці. Об’єм оперативної пам’яті, вона ж ОЗУ. Тип системи 32-х або 64-х бітна, а також розрядність процесора відповідно. Про це до речі я недавно накатав пост, посилання я виділив. Далі йдуть інші характеристики, основні я перерахував. Так як же все таки відкрити вікно «Система»? Дана інформація наведена нижче, яка складається з декількох способів. Ви можете скористатися будь-яким з них і подивитися характеристики вашого комп’ютера.

перший: я думаю абсолютно у всіх присутній ярлик «Мій комп’ютер» на робочому столі. За допомогою нього можна буквально в 3-5 секунд відкрити вікно «Система» і дізнатися деякі характеристики. Для цього натисніть по ньому правою кнопкою миші, тим самим викликавши контекстне меню. Потім натисніть «Властивості» і воля все вийшло!

До речі кажучи, якщо ярлик створений штучно, то запуститься не те вікно, яке хотілося б побачити. Як визначити? Визначається просто, якщо у ярлика є реально значок ярлика, то на жаль нічого не вийде. Якщо ярлик відображається як * .exe файли, то все вийде. Щоб створити такий ярлик НЕ ярлик, скористайтеся четвертим способом. Там я трохи описав що й до чого робиться.

другий: відкрити можна за допомогою «Панелі управління». Панель управління можна відкрити кількома способами. Наприклад через меню «Пуск» або ввести команду control в cmd. Після відкриття необхідно натиснути на «Система і безпека» і клікнути на «Система». Це якщо у вас відображення у вигляді «Категорій», а ось якщо «Великі» або «Дрібні» значки, то відразу знайдіть і клацніть по «Система». Таким чином ви відкриєте вікно властивостей.

третій: Через пошук в «Пуск». Відкрийте і напишіть слово «Система» і виберіть необхідний результат пошуку.

четвертий: Знову через меню «Пуск». Необхідно відкрити і натиснути правою кнопкою миші по слову «Комп’ютер» і вибрати «Властивості». До речі там є пунктик «Відображати на робочому столі», якщо ярлик «Мій комп’ютер» створений штучно, то клікніть. На робочому столі з’явиться новий значок, а старий можна видалити. Це та сама інформація, яку я пообіцяв ще в першому пункті.

2. Диспетчер пристроїв

Диспетчер пристроїв – це компонент windows, який включає в себе відомості про підключених пристроях. За допомогою нього можна оновлювати або видаляти драйвера цих пристроїв, визначати і змінювати параметри роботи будь-якого пристрою. Також можна дізнатися коректність роботи підключаються компонентів. Одним словом, хороша штукенція.

Як запустити? Це вже майже риторичне питання, оскільки я на нього відповів ще в першому пункті. Тобто вам потрібно відкрите вікно «Система» в якому зліва потрібно натиснути на посилання «Диспетчер пристроїв». Також можна відкрити за допомогою меню «Пуск» ввівши в пошук «Диспетчер пристроїв». Ще даний компонент запускається за допомогою команди mmc devmgmt.msc в cmd або в «Виконати» (Win + R).

3. Відомості про систему

Відомості про систему – це компонент windows (msinfo32.exe), який включає відомості про програмне забезпечення (драйвера включно) і компонентах системи. Також можна побачити інформацію про конфігурацію устаткування.

Як запустити? Відповідаю. Як завжди через меню «Пуск» вбивши в рядку пошуку «Відомості про систему». Через командний рядок набравши команду msinfo32 або в «Виконати» (Win + R) вбивши туди ту ж команду.

4. Засіб діагностики DirectX

Теж непоганий варіант, а головне стандартний. Що означає стандартний? Я часто вживаю це слово. Якщо мова йде про windows, то стандартний значить вже наявний. В даному випадку це стосується програм. Вони вже є і не треба нікуди лізти в інтернет і щось качати.

Так як запустити? Дуже просто! У командному рядку вона ж cmd або в «Виконати» (Win + R). Команда для запуску: dxdiag. Розписувати про те, які відомості можна отримати я не стану, так як на скріншоті, який вище все видно. До того ж ви і самі можете забігти і подивитися туди.

5. За допомогою сторонніх програм і не тільки

Даний варіант мені подобається більше так як він дає більш якісний результат. Ті способи, що були вище теж можуть стати в нагоді. Наприклад якщо потрібно подивитися характеристики комп’ютера на робочому місці вашої роботи, а програм під рукою немає. Хоча хто заважає заздалегідь завантажити portable версію який-небудь програми і закинути її на флешку для подальшого використання. Теж не поганий варіант, але я думаю, що ніхто з собою накопичувача не тягає. Хоча якщо робота вимагає то тут звичайно так, а ось якщо немає, то не думаю.

Розповідати про ту чи іншу програму я не стану. Уже махнув рукою, бо простіше дати посилання. Тому кому цікаво, то дивіться. Там я розглянув 3 програми, а саме: Aida64, Speccy, CPU-Z. Хоча розглянув грубувато сказано, швидше за згадав про них і привів посилання для скачування. Переходьте за посиланням, яку я вказав трохи вище в цьому абзаці. Ви потрапите одразу туди куди треба і спускатися по статті не буде необхідності. Відкриється те, що потрібно.

Є ще один спосіб роздобути інформацію, але тільки конкретно про windows 7. Виділяти цілий пункт я на нього не став, тому що тут інформації всього нічого. Загалом запустіть командний рядок (cmd.exe) і введіть туди ось цю команду: systeminfo. Результат я заскрініл, дивимося нижче. Можливо комусь це стане в нагоді.

На цьому я закінчу свою посаду. Спасибі що дочитали до кінця. Якщо у вас виникли будь-які питання або хочете щось доповнити, то обов’язково пишіть в коментарях. Без відповіді ніхто не залишиться. Якщо не хочете пропускати новостішкі мого блогу, то можете підписатися на нього.

Ссылка на основную публикацию