Як подивитися мак адресу комп’ютера в Windows 7

Майже всі користувачі стикаються з таким поняттям, як MAC-адресу комп’ютера. Його неможливо підробити або змінити, і він присвоюється обладнання ще на стадії виробництва і вшивається прямо в мережеву карту. І в ідеалі знайти два різних пристрої з однаковою адресою неможливо, хоча бувають винятки. Адреса складається з поєднання латинських букв і цифр і має довжину в 12 символів.

Така адреса може бути не тільки в комп’ютері, але і в смартфоні, Smart-телевізорі або роутере. Загалом, у будь-якого пристрою яке так чи інакше пов’язане з передачею або прийомом інтернет-трафіку.

Для чого потрібен MAC-адресу

Провайдери можуть використовувати прив’язку фізичної адреси до адаптера і при підключенні без маршрутизатора можуть з’явитися деякі складності. Наприклад, після зміни устрою, материнки або мережевий плати. В цьому випадку MAC-адресу обладнання зміниться і інтернет може перестати працювати. Щоб вирішити цю проблему, провайдер може запитати ваш мак-адреса.

Також він може знадобитися при установці заборони на використання Wi-Fi. Якщо вам потрібно залишити доступ тільки конкретних пристроїв, то зайшовши в настройки роутера потрібно додати MAC-адресу пристрою в білий список. Таким чином, крім зазначеного пристрою доступ до інтернету ніхто не отримає.

Як подивитися MAC-адресу

Щоб подивитися ваш фізичну адресу можна піти декількома шляхами. Самий елементарний – це дізнатися його у вікні мережевих підключень. Просто зайдіть в меню Пуск і відкрийте Панель управління Windows. Далі вибираєте категорію «Мережа та інтернет» і після цього «Мережеві підключення».

Відкриється вікно з усіма доступними підключеннями, виберете потрібне і клацніть по ньому правою кнопкою мишки. У списку виберіть на пункт Стан і в маленькому віконці клацнете на кнопку Відомості. Відкриється інформація про це підключенні і другий рядок «Фізична адреса» і є потрібна нам інформація.

Другий спосіб – це подивитися MAC-адресу, використовуючи консоль Windows. Щоб її відкрити натисніть одночасно + R і впишіть в текстове поле «cmd». Відкриється командний рядок. Для того, щоб дізнатися необхідну інформацію, можна скористатися двома командами:

  • getmac / fo list / v
  • ipconfig / all

Перша відображає список підключених пристроїв і їх MAC-адрес.

Друга показує настройки інтернет протовола в Windows і серед наведених даних є рядок «Фізична адреса».

Щоб зайвий раз не шукати дані свого пристрою за допомогою команд або здійснювати підключення до мережі, запишіть його на листок або збережіть дані в комп’ютері.

Це можна зробити, якщо ввести в командному рядку ipconfig / all > C: \ macaddress.txt або getmac / fo list / v > C: \ macaddress.txt, в залежності від того якою командою ви скористалися раніше. Інформація збережеться в корені диска C: в блокноті.

екзотика

Останній спосіб – самий радикальний. На кожній мережевої карти є наклейка з адресою, але, щоб до неї дістатися, доведеться розбирати комп’ютер або ноутбук. Цей варіант можна залишити на крайній випадок, якщо скористатися перерахованими вище способами чомусь не вийшло.

Ссылка на основную публикацию