Як подивитися температуру процесора Windows 10: способи

Уявіть ситуацію – ви виконуєте важливу і копітку роботу на ПК або ноутбуці і раптом він вимикається. Не варто лякатися. Часто причина полягає в підвищенні температури процесора. Це відбувається через зупинку вентилятора (кулера), а ще в спеку, коли повітря розігрівається понад 30 градусів. Інформація про те, як подивитися температуру процесора Windows 10 в таких випадках дуже стане в нагоді. Це дозволить вам моніторити поточний стан, і вчасно вживати заходів щодо поліпшення системи охолодження комп’ютера або ноутбука. Щоб пристрій функціонував без помилок і не втрачало працездатність, необхідно забезпечити безперебійну роботу кулера в корпусі ПК і періодично контролювати зміна показників.

Нормальні значення знаходяться в діапазоні від 45 до 65 градусів за Цельсієм, а саме:

 • в стані відпочинку і відсутності різноманітних навантажень – до 45;
 • в процесі роботи при навантаженнях – до 65 градусів.

Якщо відмітка нагріву досягає більш високого значення – пора задуматися про забезпечення ПК додатковою системою охолодження і вентилювання.

Як виміряти температуру процесора в Windows 10?

Ми вибрали два способи. Насправді оптимальний перший, але не всі користувачі люблять встановлювати додаткові програми на комп’ютер. Просто і наочно вам покажуть потрібну інформацію:

 1. спеціальні програми;
 2. BIOS.

Коли немає можливості скачати і встановити програмне забезпечення, скористайтеся вбудованими средствамі.Зайдіте в БІОС при завантаженні Windows: перезавантажте комп’ютер і як тільки він включиться, натискайте F12 або DEL. На першому екрані зазвичай написано внизу, які клавіші дозволяють відкрити настройки. У ноутбуків може бути передбачена окрема кнопка на корпусі. Наприклад, в Леново вона розташована близько кнопки включення або близько роз’єму зарядки в залежності від моделі. Назва розділу залежить від материнської плати. У дужках вказані варіанти:

 • Status (PC HEALTH STATUS);
 • Hardware Monitor (H / W Monitor, Monitor);
 • Power.

У деяких материнських платах встановлено програму UEFI замість БІОС. Тоді інформацію можна подивитися безпосередньо на першій сторінці завантаження. Це не зовсім інформативний метод, так як процесор «відпочиває» в момент перегляду. Операційна система не завантажена, додатки теж. Видається поточна інформація в стані спокою. Тому температуру процесора із завантаженою Windows таким способом подивитися не вийде.

Як і де дізнатися температуру процесора в Windows 10?

Щоб дізнатися ступінь нагріву процесора в роботі, встановіть програму, яка дозволить подивитися потрібну інформацію. Подібні додатки стежать, систематизують і дозволяють подивитися отримані дані про загальний стан комп’ютера в кожен момент часу. Для аналізу стану ПК найчастіше використовують утиліти:

Як перевірити температуру процесора в Windows 10 з використанням HWMonitor?

Щоб точно знати, перегрівається чи ПК, досить встановити безкоштовну утиліту HWMonitor з офіційного сайту. Вона дозволяє подивитися температурний режим, навантаження на елементи комп’ютера і ОС Windows. Таким чином, відразу можна зрозуміти, чи потрібне пристрою додаткова система охолодження, або досить наявної. Головною особливістю програми є те, що воно дозволяє подивитися не тільки поточний нагрів, а й мінімальне і максимальне значення, зафіксоване їм з початку запуску. Єдиний недолік – англомовний інтерфейс, але в ньому легко розібратися.

Моніторинг температури процесора і відеокарти Windows 10 із застосуванням SpeedFan

Програма дуже зручна, так як показує температуру не тільки процесора, але і жорсткого диска. Вона здатна працювати з різними S.M.A.R.T. накопичувачами. Можна вказати настройки вентилятора в залежності від зміни температури процесора.

Температура процесора: програма Windows 10 AIDA64

Додаток платне, але для ознайомлення існує пробна версія. Можна подивитися інформацію про систему Windows і про всі пристрої комп’ютера. З усіх перерахованих, ця утиліта найбільш функціональна і дозволяє наступне:

 • виконати стрес-тест;
 • створити звіти з результатами;
 • зібрати всю інформацію про стан ПК і периферійних пристроїв;
 • провести порівняльний аналіз для розуміння, які процеси викликають підвищення температури.

Щоб подивитися дані про температуру, виберіть «Комп’ютер» і перейдіть в датчики. Якийсь час датчики збиратимуть інформацію. А потім ви побачите всі показники.

утиліта CoreTemp

Проста утиліта, за допомогою якої можна подивитися температуру гаджета. За простоті використання порівнянна з HWMonitor, але при цьому інтерфейс російською мовою. Додатково можна використовувати її як віджет, розташувавши поверх всіх вікон. У компактному режимі вікно займе небагато місця, і ви завжди зможете подивитися на показники. Найголовніший плюс – можливість налаштувати захист. Від самого перегріву ця утиліта не захистить, але може попередити.

Ссылка на основную публикацию