Як подивитися відео в HTML5 Video Player для Яндекс браузера | GuideComp.ru

ХТМЛ – це мова розмітки веб-сторінок, по суті він відповідає за правильне відображення всіх елементів на сторінці. Поступово випускаються нові специфікації мови, останній є п’ята версія, яка принесла скасування старих і впровадження нових тегів і функцій. C HTML5 Yandex браузер став підтримувати програвання відео через власний Video Player, який не вимагає установку інших плагінів, на зразок Adobe Flash Player. Вбудований функціонал мови дозволяє відтворити будь-який фільм на сайті, що підтримує HTML5.

Чому з’явився HTML5

При відсутності HTML5 для браузера Яндекс для відтворення відео і частини музики доводилося користуватися Flash Player. Виходила ситуація, при якій стандартними засобами браузера неможливо було прослухати музику. Найбільший приплив користувачів до Flash був спровокований появою найбільшого відеохостингу YouTube. Згодом інші великі компанії, наприклад, Apple, стали використовувати його для обробки відео.

Приріст користувачів тривав довгий час, відразу після виходу HTML 4.01 спостерігався великий стрибок популярності. Відтік стався лише після випуску нової специфікації HTML5, яка вперше з’явилася в 2012 році, але повноцінний запуск відбувся в 2014 році.

До переходу на HTML5 відео програвач підштовхує кілька основних недоліків плагіна від Adobe:

 • Необхідність додатково встановлювати в систему. Згодом його додали в Google Chrome за умовчанням,
 • Низька швидкість роботи і часті перебої в завантаженні,
 • Погана стабільність роботи, нерідко з’являлися збої, конфлікти, часто доводилося перезавантажувати сторінку.

Переваги HTML5 в порівнянні з Adobe Flash Player

Технології по своїй суті відрізняються, але призначаються для одних і тих же завдань. Для користувачів і розробників новий стандарт ХТМЛ5 приніс масу переваг:

 • Відкритий код. Програміст самостійно може доопрацювати код. Корисно для підвищення безпеки бізнес-ресурсів та додатків,
 • Швидкий розвиток. Розробкою займається просунута компанія W3C, яка черпає хороші ідеї у користувачів, допрацьовують стандарт,
 • Сумісність з більшістю платформ. Flash Player не підтримує на Android до 2.01 і 4.1х і більш нові варіанти, також плагін несумісний з iPhone і iPod. Для роботи нового програвача потрібно мати відносно нову версію Yandex browser,
 • Енергоефективна технологія. Відео плеєр HTML5 споживає значно менше ресурсів процесора, відповідно, економить заряд, що важливо для будь-якого мобільного телефону.

Що таке HTML5 Video Player для браузера Яндекс?

HTML5 Video Player є програмою, призначеної для конвертації відеофайлів у форматі HTML5. Додатково через додаток можна дивитися відео, але такої необхідності не виникає з сучасними можливостями Яндекс оглядача. У програму можна завантажити будь-який файл поширених відео форматів: mp4, AVI, MKV.

Після обробки файлу він буде придатний для завантаження на сервер, функція публікації вже вбудована в програму. До заливки на сервер відео можна переглянути в браузері. Завантажити програму краще з офіційного сайту.

Деякі користувачі скаржаться, що програма не працює, закриваючись відразу після завантаження в неї файлу. Усунути проблему допомагає переустановка або відключення антивіруса. Щоб не займатися пошуком причин несправності, краще скористатися аналогічною програмою Free HTML5 Video Player.

Процес використання обох додатків аналогічний:

 1. Завантажуємо файл з ресурсу за посиланням.
 2. Підтверджуємо бажання встановити програму в вікні попередження.
 3. Вибираємо мову інтерфейсу.
 4. У наступному вікні натискаємо «Далі», за бажанням встановлюємо виділення біля «Створити точку відновлення системи».
 5. Вказуємо шлях до папки, куди буде встановлюватися програма.
 6. Запускаємо програму, у вікні натискаємо на кнопку «Додати файли …».
 7. У провіднику вказуємо шлях до відео, воно буде додано до списку відтворення.
 8. Вибираємо формат, в який перетвориться файл.
 9. У рядку «Зберігати в» вказуємо шлях до папки, в ній з’явиться файл після конвертації.
 10. Запускаємо програму «Конвертувати» (Процес займе якийсь час).
 11. Після завершення обробки файлу, відкриється вікно в Яндекс оглядачі, в якому відобразиться HTML5 відео.

Щоб вставити ролик на сайт, достатньо скопіювати JavaScript код зі сторінки в браузері, яка відкрилася після конвертації, і вставити в блок для відео на веб-ресурсі.

Як подивитися HTML5 Video в Яндекс браузері

Насправді ніяких особливих методик для перегляду відео в інтернет форматі HTML5 не буде потрібно. Щоб почати перегляд, досить перейти на відео і браузер все зробить самостійно. Відтворити відео на YouTube і багатьох інших сервісах не складає труднощів, сьогодні цей відеохостинг працює виключно з форматом ХТМЛ5, тільки для застарілих оглядачів відбувається автоматичне перемикання на старий Flash Player.

Іноді не виходить переглянути відео в форматі HTML5 при наявності помилок. Технологія відноситься до відносно стабільним способам перегляду візуального контенту і звуку, але періодичні провокує помилки:

 • «HTML5: Video file not found». Проблему рідко вдається виправити з боку користувача, так як вона свідчить про віддаленому файлі.

Іноді допомагає оновлення Яндекс оглядача:

 1. Натискаємо на три горизонтальні смуги в правому верхньому куті браузера.
 2. Наводимо миша на «Додатково» і вибираємо «Про браузері».
 3. Якщо використовується неактуальна версія, слід оновити програму і спробувати відтворити відео.
 • Нескінченна завантаження. Індикатор постійно крутиться, але показ відео не відбувається. Найчастіше допомагає перезавантаження сторінки, це є одноразовим збоєм в 70% випадків. Якщо проблема збереглася, варто перевірити інтернет з’єднання, відключити VPN або Proxy, перевірити швидкість завантаження даних через SpeedTest,
 • На місці програвача порожнє місце, картинка або прохання включити Adobe Player або встановити браузер з HTML5. Найчастіше несправність з’являється через неправильну роботу блокувальника реклами або інших розширень, які впливають на код сторінки,
 • Системна несправність або вірусна активність. Незважаючи на прогресивні методики роботи, ХТМЛ5 залишається вразливим для хакерських атак через надмірне додавання інформації в кеш. Яндекс оглядач перестає коректно обробляти інформацію і часто повністю зависає. Очистити куки і кеш можна через програму CCleaner.

Для рядового користувача переглянути відео в HTML не складно, але важливо наявність підтримки формату з боку сервісу. Відома соціальна мережа Facebook не працює з HTML5, але є спосіб відкрити цю можливість за допомогою розширення HTML5 Video Player, його можна завантажити за посиланням.

ХТМЛ 5 – це загальнодоступний формат, який підтримується всіма сучасними браузерами, його не потрібно окремо встановлювати. За допомогою програми HTML5 Video Player для Яндекс браузера можна подивитися, завантажити відео і перетворити різні формати в ХТМЛ5, зробивши їх доступними для онлайн перегляду.

Ссылка на основную публикацию