Як поміняти розкладку клавіатури на Віндовс 7

Навіть за часів они, коли на домашніх комп’ютерах була повсюдно поставлена ​​DOS, проблема створення і відображення текстів на різних мовах була більш ніж актуальна. Від відсутності такої можливості в меншій мірі страждали жителі англомовних країн. Недарма їх уряду прикладали такі зусилля, щоб в буквальному сенсі пропхати англійська як мова міжнародного спілкування.

Доходи одних тільки США від цього статусу обчислюються величиною в кілька мільярдів доларів щорічно. Сумна історія злету і падіння есперанто – ще одне яскраве підтвердження бажання англомовних прокотитися в рай на чужому загривку. Але, ми захопилися. Нас адже цікавить, як поміняти розкладку клавіатури на ОС Віндовс 7?

Чи були розкладки на старих побутових комп’ютерах? Звідки взагалі взялася ця поняття? На моделях з 8-бітної архітектурою такого поняття не було. Русский на них програмувався спеціальним чином. В особливу область ПЗУ можна було записати додатковий набір символів і надалі користуватися ним для роботи та ігор.

Перші розкладки з’явилися в MS-DOS, проте вони відрізнялися від розкладок в сучасному розумінні цього терміна. Була так звана розширена таблиця ASCII, що включає крім англійських букв і спеціальних знаків, ще й російські (так звана 866 сторінка).

Для її інсталяції DOS налаштовувалася спеціальним чином – вносилися зміни в конфігураційні файли і встановлювалися драйвера підтримки. Альтернативою цьому служила установка більш доброзичливого і просунутого драйвера KeyRus (або його аналога) – дітища нині покійного, тоді ще молодого, програміста з Донецька Д. Гуртяка (http://www.softpanorama.org/People/Gurtyak/index.shtml).

Його програма-драйвер просто прописувалась в autoexec.bat. І тільки з приходом в наш будинок Windows ми отримали повноцінні розкладки – тобто можливість мати в своїй системі безліч мов і перемикатися між ними за допомогою клавіатури. Windows 7 використовує саме цю технологію.

Міняємо розкладку в «Вікнах»

Бажаєте змінити конфігурацію клавіатури в Windows 7 можна наступним чином:

  • Заходимо в меню «Пуск» користуючись однойменною кнопкою в лівому нижньому кутку екрану.
  • В само низу меню є поле для пошуку – введіть в нього слово «розкладка» і натисніть «Enter».
  • У вікні результатів пошуку з’явиться рядок «Зміна розкладки клавіатури …» – тиснемо на цю сходинку.
  • Перед нами з’являється віконце «Мови і регіональні стандарти». У цьому віконці потрібно перейти на вкладку «Мови і клавіатура».
  • Далі потрібно клацнути на кнопку «Змінити розкладку клавіатури», розташовану в саме верху вікна.
  • За замовчуванням локалізована розкладка містить російську та англійську мови. Щоб додати або видалити мови, потрібно користуватися відповідними кнопками:
  • Щоб видалити мову, виберіть його в списку мишею і натисніть на кнопку «Видалити» справа.
  • Щоб додати мову використовуйте кнопку «Додати» – вона відкриває доступ до переліку всіх доступних на комп’ютері шрифтів.
  • Один з мов є мовою за замовчуванням. Саме він стає основним відразу після запуску комп’ютера або при переході в інше вікно з полем текстового вода. Для вказівки мови за замовчуванням призначений випадає зверху.
  • Після того як ви закінчите редагування розкладок, не забудьте зберегтися по кнопці «Ok» в самому низу вікна.

Ось, мабуть, і все що варто знати пересічному користувачеві Windows 7 про те, як змінити розкладку. Як з’ясувалося, нічого складного в цій процедурі немає. Іноді встановлені таким чином мови несподівано пропадають – перевірте систему – це може бути результат роботи вірусу.

Ссылка на основную публикацию