Як поставити пароль на архів WinRAR

Чимало випадків, коли у користувача виникає екстрена потреба в захисті своєї особистої інформації від третіх осіб. Звичайно, одним з кращих способів забезпечення захисту своїх файлів є запис їх на зовнішній носій з подальшим замиканням його в осередку Швейцарського банку.

Але, на жаль, не у всіх є така можливість і не завжди це зручно і доцільно. Тому слід взяти до уваги інші варіанти, наприклад, захист особистого архіву складним паролем. Нижче покроково і з ілюстраціями описані всі необхідні дії, як поставити пароль на архів WinRar.

підготовчі заходи

Перш ніж перейти безпосередньо до інструкції, як встановити пароль, спочатку від користувача буде потрібно виконати три наступні попередніх етапи:

 • По-перше, якщо в ПК ще відсутня програма WinRar, то потрібно його встановити з офіційного ресурсу. У користувачів є можливість відразу придбати його для особистого використання, заплативши невелику суму, а можна і скористатися демонстраційної модифікацією утиліти (термін дії цієї версії складає більше одного місяця, тому у власника комп’ютера є цілком достатньо часу для вирішення своїх першочергових завдань).

Інсталяція завантаженого дистрибутива не викличе складнощів навіть у новачків, так як спеціальний установник покроково проведе по всіх етапах установки програми. Від користувача потрібно тільки погоджуватися з умовами або коригувати деякі настройки.

 • По-друге, рекомендується заздалегідь придумати складний код доступу, який буде встановлений для захисту даних архіву. Практика показує, що часто цей на перший погляд простої етап займає значну кількість часу, адже бажано, щоб пароль був довжиною не менше восьми знаків і містив в собі різні категорії символів, букв і цифр.
 • По-третє, записати самостійно придуманий код на папері, так як навіть самих поганий і пошарпаний блокнот завжди краще найкращою людської пам’яті.

Не можна нехтувати цим невеликим заключним етапом підготовчих заходів, інакше велика ймовірність при втраті пароля втратити разом з ним і важливу інформацію, збережену в архіві.

Щоб зламати запаролений надійним кодом архів, потрібне спеціальне програмне забезпечення (необхідно зазначити, що воно платне), а також дуже потужне апаратне забезпечення комп’ютера. І навіть при відповідності всіх цих умов від «хакера» буде потрібно затратити чималу кількість часу на процедуру перебору всіх можливих варіантів.

Інструкція

Щоб встановити пароль на архів winrar, потрібно зробити наступні послідовні кроки:

 1. Відкрити «Провідник Віндовс»;
 2. Знайти файл або каталог, що вимагає захисту, і викликати від нього контекстне меню;
 3. Далі клікнути «Додати до архіву»;
 4. Запуститься інтерфейс програми, в якому в закладці «Загальні» вже буде задано найменування архіву, але в разі потреби користувач може і самостійно надрукувати у відповідному полі будь-яке інше ім’я на свій розсуд;
 5. Визначившись з найменуванням, слід в цій же закладці клацнути на «Встановити пароль»;

Примітка: в більш ранніх модифікаціях додатки ця кнопка розташована в закладці «Додатково».

 1. В відобразиться віконці в обидва поля, дотримуючись особливу уважність, переписати з блокнота самостійно вигаданий код доступу;
 2. Потім в графі «Шифрувати імена файлів» поставити галочку. Можна, звичайно, її і не встановлювати, але якщо цього не зробити, то архівні файли будуть доступні для перегляду. Хоча, не знаючи коду доступу, витягти і відкрити їх буде неможливо. У разі коли заданий параметр шифрування найменувань, то без пароля буде заборонено навіть переглядати вміст архіву;
 3. Далі клацнути «Ok»;
 4. Готово. У каталозі, що містить архівіруемие файли і папки, відобразиться захищений кодом архів.

Тепер можна не турбуючись про втрату конфіденційності зберегти їх в хмарному сховищі, скопіювати на зовнішній жорсткий диск або передати по електронній пошті вашому довіреній особі.

Як витягти інформацію з архіву?

Для цього буде потрібно виконати лише кілька наступних дій:

 1. Викликати контекстне меню від архіву і клацнути по графі «Витягнути в поточну папку»;
 2. Потім надрукувати код доступу;
 3. Клікнути «Ok»;
 4. Готово.

Ссылка на основную публикацию