Як поставити пароль на флешку

В даний час кожна сучасна людина може дозволити собі мати в користування хоча б один пристрій зберігання і перенесення інформації. Флешка – одне з найпоширеніших і компактних пристроїв. USB-флеш-накопичувачі здатні швидко передавати будь-які дані – фотографії, музику, документи та багато іншого.

Основні переваги флешки:

  1. компактність;
  2. простота використання;
  3. надійність;
  4. доступність;
  5. має мале енергоспоживання;
  6. різноманітність дизайнерського виконання.

Іноді інформація, що зберігається на флеш-карті, несе особистий або секретний характер. Саме в таких випадках виникає потреба захистити флешку паролем, обмеживши доступ до неї від сторонніх очей або у випадках втрати носія.

Саме в цій статті ви прочитаєте найдоступніші і найпростіші способи як поставити пароль на флешку:

  1. BITLOCKER на Windows 7,8;
  2. Програма Rohos Mini Drive;
  3. Інші способи захисту даних.

1. Програма BITLOCKER

Для користувачів операційних систем Windows 7,8 немає необхідності встановлювати сторонні програми. Компанія Microsoft надала своїм користувачам програму BITLOCKER – засіб для шифрування всіх даних, яке дозволить поставити вам пароль на флешку.

Для початку необхідно вставити флешку в USB-роз’єм, відкрити «Мій комп’ютер», натисканням правою клавішею миші відкрити меню вашого знімного носія і натиснути на «включити BitLocker».

Після ініціалізації диска ставимо галочку в запропонованому вікні на пункті «Використовувати пароль для зняття блокування диска». Далі двічі записуємо придумуємо пароль для нашої флешки. Звертаю вашу увагу, що кількість знаків повинно бути не менше 8. Як тільки ви з упевненістю ввели свою комбінацію, натискаємо «Далі».

Далі програма пропонує створити ключ відновлення шифрування диска BitLocker в разі втрата пароля. Пропонується або надрукувати ключ в паперовому вигляді, або зберегти в файл у вигляді текстового блокнота.

Після збереження ключа відновлення і натискання клавіші «Далі» вискакує вікно, де ми і підтверджуємо «Почати шифрування». Даний процес може зайняти деякий час, яке залежить від обсягу даних.

Після з’являється повідомлення про завершення шифрування, після чого вам необхідно вийняти носій з USB.

А тепер перевіримо, чи вийшло у нас встановити пароль на флешку. При підключенні вашого накопичувача вискакує запит на введення пароля (автоматично або при відкритті знімного носія через «Мій комп’ютер»). Його ми можемо налаштувати для свого комп’ютера на автоматичне введення. Зверніть увагу, що після встановлення пароля на вашу флешку, на її зображення додатися значок замка. Змінити пароль ви можете через параметри, натиснувши на «Управління BitLocker» через ПКМ.

Це один з найпростіших способів, як поставити пароль на флешку.

І один секрет, як зняти пароль з флешки: форматіроватьеё. Але, на жаль, таким шляхом ви втратите все, що на ній зберігатися.

2. Програма Rohos Mini Drive

Дана програма допоможе вам зашифрувати всю флешку або ж певні її дані.

Насамперед переходимо по цій ссилочку. Там безкоштовно викачуємо установочнік «Rohos Mini Drive» (4.3Мб) натиснувши на кнопку «Завантажити». Далі відкриваємо скачав файл «rohos_mini.ехе» і запускаємо установку програми.

У запропонованих мовах вибираємо «Русский» і натискаємо «Ок». Від вітання та рекомендацій програми обробляють через «Далі». Погоджуємося з ліцензійною угодою вибравши пункт «Я приймаю умови угоди» і натискаємо “Далі”. Кількома по черзі на що з’являється «Далі» і на «Встановити».

 У вікні натискаємо на «Завершити», тим самим відкриваємо програму.

Із запропонованих операцій вбираємо «Зашифрувати USB диск». Програма автоматично вибере диск для для реалізації шифрування флешки. Якщо ж в ваш ПК вставлено більше одного носія, то можете визначитися з необхідним вам через дію «Вибір …». Вводите пароль і його підтвердження і після клацаєте на «Створити диск».

За підсумком шифровки вискакує повідомлення про завершення

Надалі всіх виконаних найпростіших операціях отримуємо на USB-накопичувачі захищений розділ, який доступний після введення вірного пароля.

Для відкриття захищеної інформації на чужому комп’ютері необхідно в корені USB клінкнуть на іконку Rohos mini.exe  і вірно ввести пароль.

Розглянута програма легка у використанні і підійде для новачків. Це одне з кращих рішень для захисту вашого USB-накопичувача від сторонніх.

Ссылка на основную публикацию