Як поставити пароль на комп’ютер Windows 7

Сьогодні запароліть можна не тільки операційну систему комп’ютера або ноутбука, але і якусь кавоварку з електронним управлінням, щоб їй не скористалися сторонні або діти. Зовсім не обов’язково вішати на холодильник замок, як це робив герой фільму «Теорія змови», – можна встановити на холодильник пароль і справа в капелюсі.

Але нас цікавить більш тривіальний випадок: установка пароля на найпоширенішу в світі операційну систему. Як поставити пароль на комп’ютер Windows 7, якщо ви не зробили цього в процесі інсталяції – ось тема нашого невеликого огляду.

Зробити це досить просто завдяки розвиненому програмному інструментарію Windows. Вам не доведеться шукати і редагувати ніякі файли або возитися з записами реєстру. Як виявляється, все досить тривіально і просто. Потрібно зауважити, що можливість установки надійного пароля з’явилася тільки в старших версіях даної операційної системи – з ОС сімейства NT.

Ранні версії Windows або зовсім не пропонували такої можливості, або запароліть їх можна було настільки куце, що такий захист знімалася одним невимушеним рухом. У подальшому викладі ми будемо орієнтуватися на найбільш популярну серед публіки версію цієї ОС – а саме Windows 7.

Працюємо з командним рядком

Щоб зробити установку пароля в системі можна скористатися графічним інтерфейсом Windows. Окремий розділ «Панелі управління» спеціально призначений для такого роду операцій: в ньому можна заводити і видаляти користувачів, призначати їм паролі і обмежувати їх права в системі. Однак ми пропонуємо читачеві піти іншим шляхом – скористатися командним рядком (консоллю) Windows. Справа в тому, що практично всі функції доступні через вікна доступні і через командний рядок, більш того можливості командного рядка набагато ширше. Зробити установку пароля – відмінний привід для того, щоб з цими можливостями познайомитися. Отже, пропонуємо коротку інструкцію:

  • Для початку викликаємо віконце «Виконати»: «Пуск» -> «Виконати».
  • В поле для набору команди цього віконця потрібно ввести: cmd.
  • Відкриється вікно командного рядка, в якому потрібно ввести команду: net user user-name *. Тобто саму команду, ім’я користувача і слідом символ зірочки. Тоді система запросить новий пароль для даного конкретного користувача так, як на малюнку:

Ось і все, що потрібно зробити.

Ссылка на основную публикацию