Як поставити ПІН-код в Windows 10 при авторизації?

Захист даних – це важливий момент для будь-якого користувача, особливо якщо це стосується облікового запису. Зрозуміло, з кожною наступною авторизацією, введення пароля злегка набридне. Але нехтувати захистом не варто. Спеціально для користувачів, які втомилися від даної процедури, компанія Microsoft ввела нову опцію, яка дозволяє встановити захист через ПІН-код.

Шанувальники операційних систем від компанії Windows оцінили «десятку» за інноваційні функції безпеки. Власне, опція ПІН-коду стала одним з нововведень останньої версії ОС.

Сьогодні ми розповімо, як поставити ПІН-код в Windows 10 при авторизації.

Природно, що ПІН-код в контексті безпеки далеко не ідеальний і його навряд чи можна порівнювати з такими способами захисту, як відбиток пальця або скан сітківки, які доступні в «десятці» завдяки службі Windows Hello. Не дивлячись на це, даний метод також має якісь переваги.

Навіщо встановлювати PIN-код? переваги функції

Зокрема, введення ПІН-коду відрізняється своєю швидкістю і в тому випадку, якщо неждані гості зможуть дізнатися заповітну комбінацію, їм стане доступним тільки конкретний ПК, а не всі наявні пристрої. Таким чином даний ПІН не допоможе зловмисникові пройти авторизацію на інших пристроях, які пов’язані з членством. Інша справа, коли недображелателю вдається скомпрометувати пароль – тоді з’явиться доступ абсолютно до всіх платформ, які прив’язані до паролю.

Ще одним значною перевагою ПІН-коду є необхідність присутності користувача біля ПК, так як тільки в такому випадку можна ввести код, чого не скажеш про пароль. Крім того, якщо Ваш пристрій буде викрадено, зловмисник ніяким чином не зможе увійти в систему, тому що не знає ПІН.

Варто зазначити, що активація функції ПІН-коду необхідна для користувачів, які бажають «відкрити двері» до розширених функцій безпеки. Зокрема, це стосується сучасних способів захисту, які надає служба Windows Hello.

Ще невеликим бонусом використання ПІН є його зручність набору в пристроях, які функціонують на сенсорних екранах.

Активація опції введення ПІН-коду

В цілому, використання даної функції можна віднести до однієї з найбільш елементарних процедур в системі. Також просто опція і включається. Для цього відкрийте головне меню системи і виберіть розділ «Параметри», потім перейдіть до підрозділу «Облікові записи». З лівого боку в списку опцій натисніть на пункт «Параметри входу». У правій частині екрана знайдіть пункт «ПІН-код» і натисніть кнопку «Додати».

Після цього система зробить запит про підтвердження особи через введення пароля, потім Ви зможете додати ПІН-код.

У тому випадку, коли користувач користується обліковим записом Microsoft, необхідно набрати відповідний пароль і натиснути кнопку «Вхід». Потім з’явиться діалогове вікно, в центрі якого будуть перебувати 2 поля для набору ПІН і його підтвердження.

Система передбачає використання коду, мінімальна тривалість якого становить 4 символи. Як цих символів можуть використовуватися цифри в інтервалі від 0 до 9 (і ніщо інше). А ось максимум не має обмежень, так що спокійно включайте фантазію, адже Ви турбуєтеся за безпеку свого пристрою.

Для того щоб перевірити набрану комбінацію натисніть на іконку, яка розташовується в кінці другого поля з кодом. Щоб внесені поправки набули чинності, завершите процедуру натисканням кнопки «ОК».

Як тільки Ви його додасте, у всіх випадках, коли система вимагає авторизації, Ви зможете застосовувати встановлений ПІН. Варто пам’ятати, що завантаження безпечного режиму передбачає авторизацію тільки через пароль – інші способи системою не розглядаються.

Також слід пам’ятати про деякі нюанси під час набору коду. Як вже говорилося, ліміт за кількістю символів в ПІН відсутня і це дозволяє створити таку комбінацію, що просто «чорт голову зломить». У той же час, дана комбінація повинна бути швидкою в використанні, так як застосування коду не матиме серйозних відмінностей від хитромудрих паролів.

[Important] Ні в якому разі не вводьте банальні коди в форматі 1111 або 1234, так як в даній ситуації зовсім незрозуміло, чи є сенс від такого коду, коли рівень захисту мінімальний мінімального. [/ Important]

Також слід виключити використання ПІН, які застосовується в Ваших банківських акаунтах або кредитні картки. Крім того, не використовуйте одну і ту ж комбінацію на різних платформах.

Зміна ПІН-коду в Windows 10

У тому випадку, якщо Ви сумніваєтеся в надійності своєї комбінації, код можна запросто замінити. Для цього потрібно перейти в той же розділ «Параметри входу», використовуючи меню «Пуск». Тепер Ви побачите перед собою в пункті «ПІН-код» замість кнопки «Додати» кнопку «Змінити».

Власне, після її натискання Ви зможете ввести більш надійну комбінацію в поле «Новий ПІН-код» і набравши її повторно в поле «Підтвердження ПІН-коду».

Втім, нерідко трапляється, що користувач забув код – і таке буває. У такій ситуації Вам необхідно скинути забуті цифри. На щастя, співробітники Microsoft передбачили і такий розвиток подій. В цілому з цієї ситуації легко вибратися – зайдіть в свій обліковий запис, використовуючи пароль. Далі перейдіть в згаданий розділ «Параметри входу» і в пункті «ПІН-код», поруч з кнопкою «Змінити» натисніть на лінк «Я не пам’ятаю свій ПІН-код».

Після цього Вам буде потрібно ще раз ввести пароль, для того щоб підтвердити свою особу і потім користувач зможе ввести новий ПІН.

Як прибрати ПІН-код на комп’ютері?

Для того щоб деактивувати цю функцію, Вам необхідно здійснити процедуру скидання. Ось тільки в віконці, яке з’являється для введення коду, замість набору ПІНу, просто тисніть кнопку «Скасування».

Як бачите, ПІН-код в «десятці» представляє дуже сильну і надійний захист, крім того він дуже зручний при наборі. В принципі, всі налаштування, які стосуються коду, дуже прості і внесення змін передбачає всього кілька дій. Крім того, наші докладні інструкції повинні не залишити у Вас ніяких питань по цій темі.

Ссылка на основную публикацию