Як поставити римські цифри в ворде: основні способи

Римські цифри – вельми специфічний стиль написання, і, тим не менш, досить затребуваний серед користувачів. Дані цифри застосовуються для того, щоб відзначити деякі числові величини, наприклад, століття, або ж при нумерації. На практиці нерідко користувачі стикаються з проблемою: як поставити римські цифри в ворде?

Звичайно, можна кожну шукати в інтернеті, копіювати в буфер обміну і по одній вставляти в текст. Але це досить нерозумна трата часу, адже процес можна значно прискорити, до того ж, зовсім необов’язково, щоб він був таким нудним і одноманітним. Якщо вам цікаво, яким чином можна проставити в тексті римські цифри, в цьому матеріалі я вас навчу. А раніше ми вже розглядали як зробити алфавітний список.

спосіб перший

Почну, мабуть, з використання римських цифр для нумерації в тексті. Отже, для того щоб виділити, скажімо, окремі пункти плану, розробники придумали дуже зручну кнопочку, яка в один момент вирішить проблему. Вам потрібно поставити курсив на початку рядка, там, де повинен бути перший пункт початку нумерації. Далі відкрийте розділ «Головна», в якому є блок «Абзац». Серед різних кнопочок ви знайдете там одну, яка називається «Нумерація». Натисніть на стрілку поруч з нею, і випаде список, в якому вам потрібно відшукати нумерацію римськими цифрами.

До речі, якщо текст уже написаний, і ви вирішили застосувати нумерацію на цьому етапі, не біда. Просто виділіть потрібні абзаци, і виконайте ті ж дії, що наведені вище. В кінці просто подкорректируйте пункти плану, а також за допомогою лінійки вирівняти його.

спосіб другий

Даний спосіб актуальний в тому випадку, коли треба поставити римську цифру в самому тексті. Він не настільки елементарний, як перший, але коли до нього пристосуватися – руки вже самі роблять всю роботу, натискаючи певну комбінацію клавіш.

  1. Отже, в тому місці, де ви хочете поставити римську циферку, ставте курсор.
  2. Тепер знайдіть на клавіатурі кнопки Ctrl і F9, затисніть їх одночасно. Як бачите, на тому місці, де щойно стояв курсор, з’явилися дві фігурні дужки, виділені сірим кольором.
  3. Переносимо курсор якраз між дужками і вводимо наступні дані без лапок «= число \ * Roman». У нашому випадку «число» – це потрібна вам римська цифра.
  4. Після виконання запропонованих дій, натисніть на клавіатурі кнопку F9, і написана формула перетвориться в необхідну римську цифру. Це дуже просто, спробуйте!

До речі, якщо ви захочете відредагувати дане число, клікніть по ньому правою мишачої кнопкою, і в меню виберіть рядок «Коди / значення полів». Римська цифра знову набуде вигляду формули.

Звичайно, другий спосіб може здатися вам складним для виконання, проте це тільки на перших порах. Один, два рази практики – і ви пристосуватися!

Ссылка на основную публикацию