Як посилити сигнал 3G на телефоні своїми руками

Інтернет – незамінна річ в сучасному світі. Чим більше нам потрібен мобільний інтернет, тим Прикро виявляти поганий сигнал або навіть його повна відсутність. Хоч якість стільникового зв’язку і покращився за останні роки, вона як і раніше часто підводить. Як же виправити низька якість сигналу 3G і що для цього робити?

Причини поганого сигналу мобільного зв’язку: чи можна його поліпшити

Проблеми з стільниковим зв’язком і мобільним інтернетом можуть бути викликані абсолютно різними джерелами: від віддаленості від стільникових веж до поганих погодних умов. Давайте розберемо найпоширеніші причини:

 • віддаленість стільникових веж,
 • сторонні мережі, які порушують сигнал,
 • велика кількість перешкод – багатоповерхівок, металевих споруд, пагорбів, гір,
 • погані погодні умови – дощі, грози, бурі і т. д.,
 • велика завантаженість мережі – поширене ввечері,
 • апаратні проблеми – наприклад, низька зарядка телефону.

Поліпшити сигнал стільникового зв’язку можна, і ось – найочевидніші і прості способи:

 • перебувати ближче до стільникового вишці,
 • вийти на відкрите місце або до вікна – щоб бар’єри не заважали «подорожі» радіохвиль від телефону до вишки,
 • підзарядити пристрій – видалення від вежі стільникового зв’язку вимагає більшої потужності передавача, що швидше розряджає батарею.

Несподівано для себе я виявив, що чохли та аксесуари, зроблені з металу – або мають металеві вставки – можуть негативно впливати на сигнал, зовсім як великі металеві конструкції. Власникам таких аксесуарів пропоную випробувати швидкість інтернету з чохлом і без нього. Результат може вас приємно здивувати.

Інші способи складніше і не такі очевидні, вони пов’язані з додатковими пристроями або програмами. Розберемо їх докладніше.

Посилення зв’язку за допомогою додатків: плюси і мінуси

В інтернеті є велика кількість додатків для посилення сигналу. При цьому ви не ризикуєте пошкодити телефон і не витрачаєте коштів. Давайте подивимося, чи так це насправді?

Програмний спосіб поліпшення сигналу я розберу на прикладі одного з популярних і простих у використанні додатків – Internet Speed ​​Master.

Автор програми стверджує, що користувачі зможуть оптимізувати інтернет-з’єднання за все в пару натискань. Подібні додатки допомагають телефону підключитися до сильнішого сигналу мережі.

Для використання Internet Speed ​​Master потрібно лише запустити програму і натиснути кнопку «Застосувати патч» (Apply Patch) – для смартфонів з Root-правами або «Поліпшити швидкість Інтернету» (Improve Internet Connection) для нерутованних телефонів. Всякий раз при поганому сигналі досить ще раз використовувати додаток і смартфон знайде сильний і стабільний сигнал мережі.

Root-права або права «Суперкористувача» – це повноцінний доступ до всіх даних пристрою. Саме завдяки Root-прав, користувач може отримати «безмежний» доступ до всіх файлів на пристрої під управлінням Android.

Wikipedia

https://ru.wikipedia.org/wiki/Root

У програми Internet Speed ​​Master гранично простий і зрозумілий інтерфейс

Будьте обережні, якщо захочете отримати root-права. Необережне використання прав «суперкористувача» може запросто перетворити смартфон в «цеглина». Краще зайвий раз перестрахуватися, ніж шкодувати потім про втраті пристрою.

Розглянемо всі плюси і мінуси цього додатка і способу в цілому.

Плюси програмного способу:

 • простий і зрозумілий інтерфейс у більшості додатків,
 • спосіб не вимагає матеріальних витрат,
 • додатки не вимагають вашого втручання – досить натиснути пару кнопок,
 • спосіб можна перевірити за пару хвилин, навіть не виходячи з дому.

Мінуси програмного способу:

 • не на всіх пристроях дає позитивний результат,
 • Багато інших програм вимагають наявності Root-прав.

Недоліки в порівнянні з перевагами незначні. Можна з упевненістю сказати, що випробувати цей спосіб при поганому сигналі точно не зашкодить.

Використання куплених або саморобних антен для посилення зв’язку

Рівень сигналу стільникового зв’язку вимірюється в децибелах (дБ) і варіюється від -50 дБ (відмінний сигнал) до -120 дБ (відсутність сигналу). Антени, ретранслятори, репітери і інше устаткування підвищує цей рівень, покращуючи зв’язок.

Якість сигналу мережі варіюється від -50 дБ до -120 дБ

Дізнатися рівень сигналу на Android можна в такий спосіб:

 1. Перейдіть в налаштування телефону.
 2. Відкрийте вкладку «Про телефоні» ( «Довідка», «Інформація про пристрій» і т. Д.).
 3. Зайдіть в графу «Загальна інформація».
 4. Подивіться якість зв’язку в пункті «Рівень сигналу». Залежно від телефону пункт «Рівень сигналу» знаходиться у вкладці «Статус SIM-карти».

  Графа з рівнем сигналу знаходиться в настройках

Якщо попередній спосіб надав недостатнє поліпшення якості сигналу, то варто спробувати підвищити швидкість зв’язку за допомогою антени. Вартість покупної антени починається від 1300 гривень. Асортимент обладнання досить широкий і серед китайських пристроїв, і у російських виробників.

Штирьова антена – недорогий і простий спосіб підсилити сигнал зв’язку

Основною відмінністю пива антен є діаграма спрямованості – найбільш поширені антени з круговою (може ловити сигнал з усіх боків) і спрямованої (максимальний ефект при направленні в сторону стільникового вишки) діаграмами. Також антени розрізняються за формою. Найпопулярніші – штирові і панельні.

Ще один різновид антен – панельна

Якщо з якоїсь причини ви не хочете купувати антену, її можна спорудити і своїми руками, використовуючи прості підручні засоби. Це не вимагає особливих знань, тому під силу більшості користувачів.

Використання ретрансляторів (репітерів)

Ретранслятори або репітери – більш складні і дорогі пристрої, ніж антени. Ціни на репітери починаються від 7000 гривень, однак і підвищують якість сигналу вони сильніші. Навіть у самих недорогих пристроїв зона покриття досягає 200м² при хороших умовах (сигнал в 3-4 палички). А дорогі моделі (від 40000) цілком можуть покрити кілька поверхів офісної будівлі або торгового центру.

Репітери – одні з кращих пристроїв для посилення сигналу

Установка ретрансляторів стільникового зв’язку

Якщо ви вже вибрали підходяще пристрій, його потрібно правильно встановити. Звичайно, можна скористатися послугами майстрів, а й самому провести установку цілком реально. Для цього достатньо скористатися інструкцією:

 1. Встановити зовнішню антену поза приміщенням. При цьому, антени спрямованого типу обов’язково повинні дивитися в напрямку вежі стільникового зв’язку.
 2. Внутрішні антени розташувати всередині приміщення, як мінімум на п’ять метрів нижче зовнішньої.
 3. З’єднати зовнішню і внутрішню антени кабелями, підключити до ретранслятора.
 4. Підключити ретранслятор до харчування і перевірити наявність електроживлення.

У разі, якщо ви не впевнені, де знаходиться станція стільникового зв’язку, попросіть кого-небудь перебувати у внутрішній антени, а самі повільно повертайте антену, поки не знайдете найбільш якісний сигнал.

Якщо все зроблено правильно, то рівень сигналу біля внутрішньої антени істотно збільшиться, наблизившись до максимального.

Інші підсилювачі сигналу 3G

У продажу можна зустріти компактні підсилювачі у вигляді наклейок-стікерів, розташованих усередині корпусу смартфона. Вони являють собою геометричний малюнок з декількох металевих смужок. Виробник стверджує, що підсилювач зменшує кількість перешкод і покращує сигнал в місцях, де він майже відсутній. На сайті AliExpress подібні стікери продаються по 10 штук всього лише за 140 гривень, однак їх ефективність, що називається, покладається на авось і по більшості відгуків приросту у користувачів не спостерігається.

Подібні невеликі наклейки можуть поліпшити зв’язок

Замість таких наклейок, багато простих користувачів і навіть фахівці стверджують, що отримати надбавку до сигналу допомагає навіть звичайний шматочок фольги, розташований під кришкою телефону. Цей спосіб вимагає мінімальних витрат, тому цілком придатний для перевірки.

Основні причини поганого сигналу криються в віддаленості станцій стільникового зв’язку і глухий місцевості, але якість зв’язку так чи інакше поліпшується за допомогою простих і не дуже засобів. Нехитрі маніпуляції дають солідну надбавку до швидкості зв’язку.

Ссылка на основную публикацию