Як посилити сигнал інтернету – Техніка та інтернет

Не так давно бездротова мережа в будинку була лише у просунутих користувачів, які могли переплатити кілька тисяч гривень за радіомодуль в модемі або роутере.

На сьогоднішній день в кожному будинку (не завжди) / квартирі є точка доступу WiFi.

Насправді це дуже здорово, адже ми нарешті щось не прив’язуємося до проводів. Без проблем, сидячи на вернади, в спальні, на кухні можна дивитися YouTube, читати новини, електронну книгу, готуватися до занять. Можливостей стало багато, однак є одна проблема, яка безпосередньо впливає на ваш комфорт – погано ловить Вай-Фай!

Напевно, багато хто з вас стикалися з подібним. А може бути ви хочете ось прямо зараз кардинально вплинути на невдачу. Добре, зараз детально розберемо питання, як посилити сигнал інтернету.

Заковика в тому (всім на замітку), що з рівнем сигналу техпідтримка провайдера вам не допоможе. Загалом, залишитеся ви один.

Як посилити сигнал інтернету, коли погано ловить вай фай

необхідні поняття

Точка доступу – бездротова станція, що дозволяє підключатися до інтернету через Wi-Fi. Для її роботи використовують роутер. Також точка доступу може створюватися за допомогою смартфона, планшета або ПК, оснащений Wi-Fi-картою.

Роутер – це пристрій, здатність якого полягає в одночасному підключенні до інтернету або до локальної мережі декілька пристроїв.

Причини поганої роботи wi fi.

Причина №1: Частотний діапазон перевантажений

Найпоширеніша причина поганої роботи вай фая в багатоквартирних будинках. Суть в тому, що використовується діапазон 2.4 ГГц, який має обмежену кількість радіо-каналів. У нашій країні всього навсього 13 каналів, в Європі, 11. Ще є непересічні, ті, які не впливають на інші канали, їх 3.

До чого це все, зараз дізнаєтеся. Запускайте пошук мережі на комп’ютері / ноутбуці, телефоні. Скільки там точок доступу? якщо більше 10 точок доступу вай фая, то все цілком очевидно.

Вай фай погано ловить через перевантаження каналу. Чим більше робочих точок доступу, тим гірше прийом. Найбільш правильний вихід з такої ситуації перейти на діапазон wi fi в 5ГГц. Що може коштувати грошей. приблизно 3-4 тисячі гривень на роутер і на вай фай адаптери для кожного з пристроїв (1-1,5 кіло гривень).

Причина №2: Неправильне розташування роутера

Ось тут очевидний факт недбалого ставлення. Як вже зрозуміло з підзаголовка причиною поганого прийому сигналу WiFi може стати невдале розташування роутера. Хто винен? Без жодних докорів сумління звалюємо все на майстра-установника. Так як саме він повинен зробити установку роутера в потрібному місці. Хтось не питає і ставить в коридор, як то кажуть аби-аби.

А насправді важливо дати зрозуміти клієнтові, що роутер можна підключати до комп’ютера відразу, тобто, якщо встановити його де в дали від ПК, то буде потрібно Адаптаре для користування вай фаем на пристрої.

Раджу вам спочатку перевіряти рівень сигналу в далеких куточках будинку. Необхідно знайти золоту середину, що сигнал потрапляв на хорошому рівні в усі віддалені, важкодоступні місця. Це не займе багато часу, буквально 10 хвилин.

Якщо ваш будинок реально великий або має другий поверх з перекриттям у вигляді товстого бетонної підлоги, то в важкодоступні місця (стосовно рівня сигналу) можна поставити WiFi-повторювачі – репітери. Далі слід підключити їх до основного роутера саме за допомогою кабелю – це дозволить уникнути втрати в швидкості.

На замітку! Чи не намагайтеся перебувати з пристроєм якомога ближче до точки доступу, оскільки ефект часто буває абсолютно не той, який ви хотіли, якість сигналу падає. Оптимальна відстань між роутером і підключається пристроєм 2 метри.   

Причина №3: ​​Програмні настройки роутера

Будь бездротова точка доступу WiFi являє собою сукупність апаратних і програмних параметрів, які впливають на якість бездротової мережі.

Погано ловити wi fiвполне може через неправильну настройки або підбору характеристик пристрою. Наприклад, в настройках роутерах можна побачити параметр Transmit Power, що означає силу сигналу, з якої точка доступу роздає WiFi.

Найчастіше буває так, що людина не володіє інформацією в цих настройках або взагалі про них не чув. І не рідкість, де даний параметр був виставлений на 40% або навіть менше кількість відсотків. Загалом, перевірте це у себе. Бийте в сотку і все буде в порядку.

Швидкість передачі даних в бездротовій мережі також залежить від виставленого режиму. Кращий режим, точніше має найбільшу «дальність» – стандарт 802.11N. Виставте параметр «Тільки 802.11N».

Плутанина полягає в тому, що при змішаному режимі (B / G / N), роутер автоматично може переключитися на більш повільний режим G.

Прічіна№4: Слабка антена

Зараз розбираємо причину, пов’язана безпосередньо з апаратною частиною. Купуючи дешевий роутер, не сподівайтеся на потужний сигнал військового радара. Він видає лише те на що здатний.

Звернемо увагу на бездротовий маршрутизатор D-Link DIR-300 D1. Це очевидний економ-клас.

Можна помітити зовнішніх антен і роз’ємів для їх монтажу немає. Там всередині монтована слабенька антена на 2 dBi. Таке пристосування забезпечить швидким інтернетом невелику квартиру, але не більше.

Беремо ще одну модель – ASUS RT-N12:

Посилені антени на 9dBi, яких вистачить на цілий котедж.

Також ви можете посилити сигнал на ПК, встановивши додаткову антену на комп’ютерний адаптер. Подібне можна виконати тільки з ПК, ноутбуки не мають роз’єму RP-SMA.

Прічіна№5: Апаратна несправність пристрою

Буде дуже прикро і забавно, якщо ви намагалися посилити сигнал інтернету, перебираючи купу варіантів, але все було в поганій якості пайки контактів. Так, буває так, що витратиш час / гроші на розуміння причини, а все виявляється зовсім по-іншому. Зате це безцінний досвід. Подібне показує в чистому вигляді навчання на власних помилках.

Щоб всього цього уникнути візьміть у одного роутер і подивіться чи все так погано.

Як посилити сигнал інтернету на телефоні

1 спосіб: включити колонки

Перший варіант посилення сигналу інтернету, який не зажадає від вас зайвих витрат і зусиль – використовувати звичайні звукові колонки. Користувачі мобільного інтернету відзначили, що якщо підсунути їх ближче до модему, рівень сигналу підвищується на 10-20%. Це не дуже багато, але при поганій якості зв’язку дає відчутний приріст. Буде правильно, звук динаміків знизити до мінімального, щоб позбутися від настирливих хрипів. Це підходить лише для мобільних пристроїв, якщо виходити з досвіду багатьох користувачів.

 2 спосіб: настройки мережі

Хтось знає, хтось ні при низьку якість з’єднання, за замовчуванням, пристрій автоматично переходить на режим зв’язку 2g, з яким нормально не взяли участі. Навіть при наявності 2-3 антенок зміна режимів може статися.

Щоб уникнути такої плутанини, в установках пристрою чітко вкажіть параметр: використовувати тільки з’єднання 3g.

Порядок зміни опції:

  • запустіть програму налаштування мережі,
  • виберіть вкладку «Підключення» (або зі схожою назвою),
  • далі режим пошуку мережі потрібно змінити з автоматичного на 3g. Це змусить пристрій працювати тільки на цих частотах, які не скидаючи з’єднання до менш швидкісного.

Всі модеми відрізняються один від одного, так що, для кожного з роутерів встановлений cвой порядок включення опції.

3 спосіб: Посилення сигналу 3g модему USB-подовжувачем

Про проблеми зі зв’язком співробітники компанії зв’язку знають. Тому постійно намагаються розширювати зону покриття. В якості додаткового інструменту був створений підсилювач 3g сигналу для модемів. Це антена, що підключається до пристрою і працює на необхідних частотах. Вибирати ту чи іншу модель необхідно, спираючись на показники діаграми спрямованості і коефіцієнта усіленія.Чтоби антена працювала максимально ефективно, її необхідно направити в бік найближчої вишки мобільного оператора.

Підставку закріплювати слід таким чином, щоб штирі були перпендикулярні землі. Використовуйте короткий кабель, що втрата сигналу була незначною.

Ссылка на основную публикацию