Як посилити сигнал wifi роутера: проблеми з сигналом і шляхи решени

Бездротове мережеве обладнання частіше працює в просторових межах, що не перевищують трьох десятків метрів. Важливо враховувати наявність перешкод на шляху сигналу: стіни, матеріал, з якого стіни виконані та інші прилади, що знаходяться в зоні дії вайфая.

Користувачі, як вдома, так і при роботі з корпоративними мережами або громадськими точками доступу зазнають труднощів з передачею даних і їх прийомом в рамках конкретної мережі Wi-Fi.

Причинами цього можуть бути, як ми вже зазначили, всілякі чинники від матеріальних перешкод до інших пристроїв в діапазоні роботи мережевого устаткування. За умови недостатньо сигналу і поганого прийому даних, а також їх передачі, нагальним можна вважати питання: як посилити сигнал роутера?

Розглянемо проблему детальніше.

Підсилюємо сигнал вай-фай і робимо роботу в мережі інтернет комфортної

Причин, як і методів їх подолання для поліпшення передачі даних усередині мережі вай фай, можна виділити кілька. Отже, розберемося, як посилити сигнал wifi роутера, і підвищити ефективність його використання.

Пристрої, які заважають передачі і прийому даних

Для того щоб поліпшити сигнал, що виходить від роутера в квартирі або офісі, в іншому приміщенні, де розташовано мережеве обладнання, необхідно, перш за все, обмежити присутність на шляху сигналу інших пристроїв. Серед них варто виділити:

  • Телефони, у тому числі мобільні і підтримують стандарт радіозв’язку;
  • Мікрохвильові печі;
  • Різноманітні системи безпеки;
  • Пульти дистанційного керування, будь то пульт від акустичної системи або від телевізора.

Для того, щоб точно визначити, яке саме з пристроїв в діапазоні дії мережі перешкоджає стабільній роботі обладнання, можна по черзі включати і вимикати, активно використовувати і, навпаки, відключати кожне з них. При цьому слід уважно спостерігати за рівнем сигналу по індикатору на роутері або по індикатору на пристрої, з якого здійснюється підключення.

Такий підхід дозволить виявити причинне технічний засіб і обмежити користування ним на час користування мережею.

Положення мережевого обладнання

Нерідко, щоб здійснити посилення необхідної характеристики, можна просто перемістити обладнання на будь-яку точку, де, за логікою речей, воно змогло б функціонувати краще. У нашому випадку такими місцями є високі відкриті позиції, наприклад, робочі столи.

Перелік підходів для вирішення означеної проблеми, якщо причина криється в розташуванні обладнання, наступний:

  • Потрібно вибрати високу точку – висота в даному випадку буде підсилювачем ефективної дальності мовлення;
  • Щоб збільшити радіус охоплення конкретного приміщення, можна помістити роутер в його центрі. Не забуваємо про висоту;
  • По можливості потрібно розташувати пристрої, підключені до вайфай, ближче до роутера;
  • Слід уникати розташування у щільних стін або металевих конструкцій;
  • Також важливо враховувати наявність поблизу інших приладів, що могли б вплинути на якість прийому і передачі даних.

За таким принципом проблема, позначена нами, може бути вирішена, особливо такий підхід характерний для роутера без антени.

Якщо жоден із перерахованих методів не допоміг збільшити рівень сигналу, можна спробувати способи, викладені далі.

Перемикання мережевого обладнання на вільні канали як метод вирішення проблеми

Більшість із сучасних роутерів підтримують можливість роботи на певній кількості каналів. Зміна одного каналу на інший дозволяє створювати чіткий обмін даними з різними підключеними до нього пристроями. Для визначення положення щодо каналу можна скористатися призначеним для цього програмним забезпеченням.

Більшість маршрутизаторів за замовчуванням самі вибирають зручний канал роздачі вай-фаю. Вам же потрібно вибрати доріжки 1, 6, або 11. Ці канали будуть забезпечувати найкращий сигнал, тому що вони ніколи не перекриваються. Спробуйте поекспериментувати і подивитися, з якими даними в налаштуваннях сигнал буде потужнішим.

Більшість із сучасних програм, таких як Acrylic, дозволяють виявити ступінь завантаженості того чи іншого каналу, і вибрати найбільш оптимальний – незавантажений канал для мережевого обладнання. далі в настройках роутера потрібно вибрати певний раніше за допомогою програмних засобів канал, який характеризується найменшою завантаженістю.

Посилення сигналу вай-фай

Перед використанням даного методу з метою збільшення поточного сигналу, уважно вивчіть інструкцію і знайдіть пункт, який описує опцію xmit. Вона безпосередньо пов’язана з можливістю поліпшення якісних показників передачі і прийому даних при використанні роутера.

Варто розуміти, що серед можливих наслідків ручного посилення, існує ймовірність пошкодження обладнання або його перегріву.

Здійснити задумане допоможе та ж інструкція по налаштуванню маршрутизатора.

заміна антени

Нерідко причиною поганого рівня сигналу або його недостатності може бути несправна або недостатньо потужна антена. У такому випадку, якщо ви твердо впевнені, що причина, що цікавить нас проблеми криється саме в антені, рекомендується її заміна на більш потужну.

Додаткові антени для роутерів бувають двох видів: всеспрямовані і з великим коефіцієнтом посилення. Всеспрямована антена розсилає наявний сигнал у всіх напрямках і актуальна, якщо роутер стоїть в центрі будинку. А якщо сигнал потрібно транслювати в конкретному напрямку, то доречно купити посилює антену. Для точки роздачі, що стоїть в центрі житла, це не зручний варіант.

Двохдіапазонний Wi-Fi маршрутизатор здатний роздавати одночасно два сигналу, збільшуючи, тим самим, швидкість Інтернет-з’єднання.

Технологія «802.11ac» вміє визначати місце, де знаходиться ваш пристрій і фокусувати сигнал саме в цьому напрямку.

підсилювачі сигналу

Якщо нічого не допомагає, а збільшити показники передачі і прийому даних все-таки потрібно, потрібно використовувати спеціальне пристосування – підсилювач. Такий пристрій, що підключається до роутера, називається також бустером. Правильно підібраний і підключений бустер дозволить значно збільшити вихідну потужність і якісні показники сигналу мережі, тим самим вирішивши нагальну для нас проблему.

репітери

Репитер або повторювач покликаний розширювати мережу одержуваних сигналів. Беручи дані, які виходять від мережевого устаткування, ретрансляція підсилює їх сигнал з метою подальшого збільшення його діапазону.

Практично і компактно, як і попередній метод, що полягає в підключенні бустера.

Перенаправлення сигналу Wi-Fi або «очманілі ручки»

Певна кількість умільців для посилення якісних характеристик сигналу провертають наступне: беруть звичайну банку з-під газованої води або пива, розрізають і розгортають її, а потім кріплять до антени обладнання таким чином, щоб сигнал був направлений в якомусь певному напрямку.

Пам’ятайте про безпеку і усвідомлювати естетичність даного методу, однак метод ефективний – результат очевидний.

Підбиваючи підсумки

На закінчення статті хотілося б відзначити очевидні переваги використання технічних засобів, щоб посилити показники прийому і передачі даних роутером. Вони не вимагають користувача проводити маніпуляції з обладнанням, виключають всілякі несприятливі наслідки на кшталт перегріву або перевантаження (при збільшенні показників передачі). Що й казати про «банкове» посилення?

До всього іншого, підсилювачі і репітери досить поширені і є доступними, що робить їх придбання і подальше використання для досягнення мети – посилення сигналу WiFi – практичним і виправданим методом для вирішення досліджуваного нами питання.

В Інтернеті часто пропонують встановити додаток, яке посилює сигнал роутера. Насправді, це неможливо зробити за допомогою будь-якої програми. Єдине, що можна знайти корисного в мережі – це драйвера для мережевої карти і оновлення прошивки роутера. Сумнівні програми з спокусливими пропозиціями, як правило, заражають комп’ютери користувачів вірусами.

Заміна антени роутера на довшу або більш потужну – теж досить сумнівну пропозицію. По-перше, більшість антен в маршрутизаторах вбудовані і не підлягають заміні. По-друге, подовження і збільшення кількості антен, в принципі, змінює лише дизайн пристрою, не зачіпаючи його здібностей. По-третє, фахівці, розібравши кілька довгих пластикових антен з Китаю, побачили, що металевий сердечник всередині не завжди доходить навіть до середини довжини.

Ссылка на основную публикацию