Як повністю відключити стеження в Windows 10

Після релізу Creators Update в настройках конфіденційності Windows 10 багато чого змінилося, тому в цей раз ми вирішили, що прийшов час зробити докладний посібник для параноїків з відключення всілякої стеження системи за користувачем. Далебі, вся ця тема зі стеженням за користувачами здається притягнутою за вуха, адже Microsoft точно пояснює яка інформація і для яких саме цілей їм потрібна. Якщо ж Ви все-таки налаштовані відключити стеження в Windows 10, то в цій статті ми розповімо Вам як це зробити правильно, не вплинувши на працездатність ОС.

На сьогодні, в параметрах Конфіденційність системи міститься близько 20 різних вкладок. Звичайно, якщо у Вас спостерігається особливо гостра форма параної, то можна просто відключити їх все, однак такий крок може призвести до непередбачених наслідків в плані працездатності готельних функцій і системних служб, а то і системи в цілому. Тому нижче ми опишемо, за що відповідає кожен окремо взятий пункт цих налаштувань.

Як повністю відключити відправку інформації про систему в Windows 10

На першій вкладці параметрів Конфіденційність, яка іменується «Загальна», Ви можете відключити відображення реклами з урахуванням Ваших інтересів. Зробивши це, на сервера Майкрософт не більше передаватися інформація про історію Ваших пошукових запитів. Варто відзначити, що безпосередньо від реклами Ви таким чином не позбудетеся. Крім цього, при включеній функції Ідентифікатора реклами Вам відображаються лише цільові оголошення, які можуть Вас зацікавити. При відключенні ж цього параметра Ви будете бачити абсолютно все рекламні оголошення в мережі.

Також на цій вкладці можна відключити збір даних про запускаються додатках, а для веб-сайтів заблокувати доступ до списку системних мов. Перший пункт можете сміливо відключати, це ніяк не позначиться на використанні системи, а ось при відключенні другого є небезпека того, що певні сайти будуть відкриватися на незнайомій мові.

Якщо Ви проти того, щоб деякі сайти і додатки мали доступ до інформації про Ваш місцезнаходження, то вимкніть цей параметр на вкладці «Місцезнаходження» налаштувань Конфіденційність. Відзначимо також і те, що всю інформацію про Ваших переміщеннях система зберігає в окремому журналі, який можна очистити, при потребі.

Далі два пункти стосуються камери і мікрофона. Доступ до них можна як відключити зовсім, так і обмежити для обраних додатків. Деякі користувачі вважають за краще заклеювати камеру і мікрофон скотчем або ізоляційною стрічкою, однак в даній ситуації має вистачити простого відключення доступу до них в параметрах.

Наступною в параметрах розташувалася вкладка «Текст, рукописне введення і введення тексту». Відключення даного параметра заборонить збір відмінних рис вашого голосу, почерку і очистить журнал, в якому зберігається історія набраного тексту. Після цього в Майкрософт перестане відправлятися пристойний обсяг інформації, однак Ви не зможете давати голосові команди помічникові Cortana. Насправді описаний недолік відключення неактуальний для нашого регіону, так як Кортан доступна лише в англомовних країнах, і то не всіх, тому відключайте сміливо.

Далі знаходяться вкладки «Відомості облікового запису», «Контакти», «Календар», «Журнал викликів», «Електронна пошта», «Завдання», «Повідомлення» та «Радіо». Відключати їх повністю сенсу особливого немає, в їх налаштуваннях можна лише обмежити доступ деяких додатків до даних параметрами, цього вистачить. Яким додатків залишити доступ до це інформації вирішувати Вам самим.

З вкладок, які ще не були розглянуті цікавою є тільки одна – «Відгуки і діагностика». Тут є можливість вибрати в якому обсязі Майкрософт збиратиме інформацію про загальну працездатності системи. Для тих, хто вже дуже стурбований проблемою стеження слід вибрати пункт «Основний», інші можуть залишити значення даного параметра на позначці «Повний». Про всяк випадок нагадаємо, що за умовами ліцензійної угоди, всі зібрані дані на серверах компанії зберігаються не більше 13 місяців і в зашифрованому вигляді. Збільшити цей період можна тільки отримавши Ваше персональне дозвіл, тому тут боятися нічого.

Крім цього є пару налаштувань в Захиснику Windows, які можуть насторожити деяких користувачів. Це «Хмарна захист» і «Автоматична відправка зразків». Обидва цих параметра збирають деяку інформацію на Вашому ПК і передають розробникам, проте все це робиться лише з метою підвищення рівня безпеки та захищеності системи від вірусів та іншого шкідливого ПЗ. Якщо ж це так необхідно, то в принципі можете відключити і ці параметри.

Як бачимо, з останнім оновленням Microsoft значно розширив доступ рядових користувачів до параметрів Конфіденційність. Крім цього, була значно пом’якшена політика збору даних.

За традицією діліться цією інструкцією з друзями в соціальних мережах і підписуйтесь на наше співтовариство ВКонтакте, де будемо боротися зі змовами і стеженням спільними зусиллями! Також залишайте свої коментарі з Вашим ставленням до політики, яку проводить Майкрософт та інші корпорації щодо збору даних користувачів.

Ссылка на основную публикацию