Як повністю видалити браузер Google Chrome з комп’ютера

Практично кожен користувач стикався з проблемами роботи Google Chrome, починаючи від глюків і закінчуючи падіннями. І настає момент, коли браузер припадає заново або підшукувати йому альтернативу. Однак щоб зробити це, спочатку необхідно видалити старий «Хром», і бажано повністю.

Навіщо може знадобитися повне видалення Chrome

Повне видалення Google Chrome з комп’ютера може знадобитися перш за все, якщо ви хочете встановити нову версію даного браузера, не вдаючись до оновлення, або випробувати інший продукт, наприклад, Opera або Firefox. Крім того, повна деінсталяція «Хрому» може знадобитися, коли:

 • є глюки, зависання і падіння сторінок,
 • встановлені розширення / доповнення, від яких не виходить позбутися інакше,
 • в рамках «лікування» системи після вірусної атаки,
 • комп’ютер не тягне одну зі свіжих версій Chrome, що славляться своєю ненажерливістю,
 • просто захотілося поекспериментувати.

Відомо, що Google Chrome активно збирає інформацію про дії користувача в інтернеті, це також може бути причиною бажання позбутися від браузера повністю.

Як зберегти паролі і закладки

Перш ніж приступити до видалення Google Chrome, вам, швидше за все, знадобиться зберегти деякі дані, а саме, паролі і закладки. Згодом їх можна буде імпортувати в новий браузер. Збереження закладок здійснюється за наступною схемою:

 1. Запустіть «Хром». Натисніть на значок «Налагодження та управління Google Chrome», розташований в правому верхньому куті браузера. Виберіть «Закладки», потім «Диспетчер закладок».

  У вікні відображаються всі ваші закладки

 2. У вікні, клацніть по вкладці «Управління», натисніть «Експортувати закладки в файл HTML».

  «Інші закладки» та інші папки в диспетчері експортуються аналогічно

 3. Виберіть папку для збереження файлу і натисніть «Зберегти».

  Закладки зберігаються в HTML документ

Алгоритм збереження паролів з Google Chrome трохи складніше. Робиться це в такий спосіб:

 1. Перш за все вам потрібно перевірити, чи активована функція імпорту та експорту паролів в прихованих налаштуваннях браузера (за замовчуванням вона відключена). Для цього скопіюйте і вставте в пошуковик chrome: // flags / # password-import-export і натисніть Enter. У рядку, виділеної жовтим, поставте прапорець «Включено». Перезапустіть браузер.

  Так як в новітніх версіях браузера приховані функції не переведені на російську мову, рядок буде називатися Import and export passwords

 2. Клацніть по значку з трьома крапками в правому верхньому куті вікна браузера ( «Налагодження та управління Google Chrome»). Зайдіть в «Налаштування».

  Вхід в основні і додаткові налаштування браузера Google Chrome

 3. У новому вікні натисніть «Показати додаткові налаштування» і перейдіть розгорнувся список до параграфа «Паролі та форми». Натисніть «Налаштувати» поруч з рядком «Пропонувати зберігати паролі для сайтів».

  В останніх версіях «Хром» частково або повністю використовується оформлення Material design, тому сторінка може виглядати інакше

 4. У спливаючому вікні активуйте кнопку «Експортувати». Виберіть місце для збереження файлу і натисніть «Зберегти».

  CSV – текстовий файл, в якому міститься будь-яка інформація

У першому випадку дані зберігаються на комп’ютері у форматі HTML, у другому – це розширення CSV. Обидва формати повністю сумісні з браузерами на движку «хромиум» і деякими іншими (наприклад, з Mozilla Firefox), тому їх подальший імпорт не повинен буде викликати будь-яких проблем.

Видалення Google Chrome засобами Windows

Як правило, щоб видалити «Хром» з комп’ютера, не потрібно вдаватися до якихось хитрощів. Це легко робиться стандартними засобами Windows:

 1. Відкрийте меню «Пуск». Клацніть по значку програми правою кнопкою миші і виберіть «Видалити».

  Інший шлях – «Панель управління» / «Програми та засоби»

 2. У вікні, клікніть по назві деінсталліруемого програми та натисніть «Видалити».

  Частково стерти закладки та історію можна, встановивши прапорець «Видалити дані про роботу» у вікні, яке з’являється в процесі деінсталяції

Деінсталяція Google Chrome стандартними засобами операційної системи зазвичай проходить гладко, але не завжди: значка браузера може не виявитися в списку програм, система повідомляє «Неможливо видалити Google Chrome» і т. П. Вирішити проблему можна за допомогою сторонніх додатків.

Деінсталяція за допомогою сторонніх утиліт

Серед безлічі утиліт, призначених для видалення програм в Windows найбільш простий, але водночас потужної, є програма Piriform CCleaner. Інструмент вміє не тільки деінсталювати програми (включаючи ті, які неможливо видалити стандартними засобами системи), а й виконувати очищення тимчасових файлів, працювати з реєстром, проводити аналіз дисків. Завантажити «Клинер» безкоштовно можна з офіційної сторінки завантаження.

Установка програми здійснюється запуском файлу. Російська мова включається під час інсталяції або на вкладці «Налаштування» вже встановленої програми. Щоб видалити «Хром» з комп’ютера:

 1. Відзначте всі пункти в графі Google Chrome в блоці «Очищення». Виконайте видалення файлів, натиснувши на відповідну кнопку в правому нижньому кутку.

  Перед видаленням файлів ви можете виконати їх аналіз, натиснувши на відповідну кнопку

 2. Перейдіть до блоку «Сервіс». Клацніть мишкою по рядку з видаляється додатком і натисніть «Деінсталяція».

  Вибирайте саме «Деінсталяція», пункт «Видалити» не приведе до видалення всіх файлів

«Клинер» – заслужено один з найкращих «чистильників», але якщо з якихось причин він вас не влаштовує, то з не меншою ефективністю працюють:

 • Advanced SystemCare,
 • Revo Uninstaller,
 • Uninstall Tool,
 • Ashampoo UnInstaller,
 • IObit Uninstaller.

Однак практично всі перераховані утиліти є навороченими комбайнами, велика частина опцій яких не потрібна пересічному користувачеві. Такі важкі програми можуть значно навантажувати систему і не підходять для слабких комп’ютерів. Тому, на мій погляд, CCleaner – найбільш оптимальне рішення.

Як видалити приховані файли

Після видалення будь-якої програми (а у випадку з «Хромом» особливо) бажано підчистити файли, які деинсталлятор Windows торкається. Частка «хвостів» вручну – нудна і небезпечна для здоров’я системи завдання. Після деінсталяції Google Chrome як вбудованими, так і сторонніми засобами, в Windows в будь-якому випадку залишаються неудалённие файли. Ці файли приховані, і їх потрібно прибрати з системи, щоб уникнути конфліктів, глюків або інших проблем під час і після установки нового браузера. Видаляються приховані файли Google Chrome наступним чином:

 1. Запустіть провідник. Розгорніть стрічку (значок у правому верхньому кутку вікна). Поставте позначки на пунктах «Розширення імен файлів» і «Приховані елементи».

  По завершенні процедури видалення знову приберіть галочки

 2. Пройдіть по шляху C: \ Users \ “Ім’я користувача» \ AppData \ Local. Видаліть папку Google.

  Віддалена папка міститься в корзину (якщо тільки у вас не налаштоване інакше)

Не чіпайте інші папки і файли в AppData – це системні складові, їх видалення або перейменування може привести до непрацездатності будь-якої програми або краху Windows.

чистка реєстру

Після деінсталяції будь-якої програми в базі даних параметрів і налаштувань Windows, званої реєстром, залишається велика кількість «сміття». У нашому випадку це файли, так чи інакше пов’язані з Google Chrome. В принципі, вони займають небагато місця і не заважають, якщо ви не плануєте встановлювати «Хром» за новою.

Чистити реєстр «руками» – справа невдячна і небезпечна, можна випадково змінити / видалити не те, що потрібно, викликавши падіння системи (фахівці з Microsoft, до речі, настійно не рекомендують змінювати записи в реєстрі). Але Piriform CCleaner зробить це швидко і акуратно в автоматичному режимі:

 1. У блоці «Реєстр» відзначте всі пункти графи «Цілісність реєстру» і активуйте «Пошук проблем». Утиліта покаже файли, які на її думку є непотрібними і підлягають видаленню або повинні бути виправлені.

  Пошук проблем в реєстрі зазвичай займає кілька секунд

 2. Натисніть «Виправити вбрання». На даному етапі утиліта запропонує створити файл збереження для відкоту до попереднього стану в разі виникнення непередбачених проблем. Погодьтеся і натисніть у спливаючому вікні «Виправити відзначене».

  Не зловживайте очищенням реєстру, використовуйте тільки в разі потреби

 3. Після закінчення процесу виконайте завершальну очищення комп’ютера.

  Щоб не видалити щось потрібне, вивчіть інструкції по налаштуванню програми на її офіційному сайті

Після видалення Google Chrome і додаткових маніпуляцій рекомендується виконати перезавантаження комп’ютера.

Повне видалення браузера не викличе ніяких труднощів, якщо слідувати наведеним в статті інструкціям. Після деінсталяції і видалення супутніх файлів, ви можете встановити новий Google Chrome або альтернативний продукт, виконавши імпорт збережених закладок і паролів.

Ссылка на основную публикацию