Як повністю видалити Microsoft Edge в Windows 10

Оскільки Microsoft Edge вбудований браузер в Windows 10, видалити його звичайним способом система не дає. Для повного видалення Microsoft Edge потрібно фізично видалити файли або використовувати PowerShell.

Так як браузер є частиною Windows 10, його повне видалення може спричинити збої в роботі системи. Альтернативний варіант вирішення проблеми використовувати маленьку програму Edge Blocker. Ця утиліта повністю заглушить всю активність браузера, але при цьому немає ризику збоїв і є можливість зворотного включення.

Видалення Microsoft Edge через провідник

Найгрубіший спосіб раз і назавжди позбутися від Microsoft Edge видалити всі файли браузера через провідник. Щоб Windows 10 дозволила видалити файли, дія потрібно проводити в акаунті адміністратора.

 1. Зайти в папку C: \ Windows \ SystemApps. Замість C: \ Windows \ може бути інша адреса, в залежності від місця установки системи.
 2. Знайти папку з назвою Microsoft.MicrosoftEdge і буквами з цифрами в кінці. Цифри на кінці не мають значення і можуть відрізнятися в залежності від версії збірки. Клікнути по ній правою кнопкою миші і перейти в властивості.
 3. У властивостях встановити галочку Тільки для читання (застосовується лише до файлів в папці), натиснути застосувати і Ок для збереження змін. Якщо галочка вже стояла, то нічого робити не треба.
 4. видалити файли MicrosoftEdge.exe і MicrosoftEdgeCP.exe додаток для запуску браузера перестане існувати. Якщо Windows не дає видалити файли, їх можна просто перейменувати (як в прикладі з .exe на .old) браузер перестане запускатися.

Для видалення файлів MicrosoftEdge.exe і MicrosoftEdgeCP.exe може знадобитися дозвіл від TrustedInstuller. Видаляти всі файли з папки не радиться можуть виникнути системні помилки. Видалення EXE-файлів досить, щоб Microsoft Edge більше ніколи не запускався.

Видалення за допомогою PowerShell

PowerShell універсальний інструмент, який робить управління Windows 10 набагато легше. PowerShell дозволяє видаляти файли, з якими не вдалося впоратися іншими методами. У тому числі встановлені видаляються додатки, в списку яких є Microsoft Edge.

 1. У пошуку меню Пуск ввести PowerShell.
 2. У кращому відповідно має з’явитися Класичне додаток Windows PowerShell. Потрібно клікнути по ньому правою кнопкою миші і Запустити від імені адміністратора.
 3. У вікні PowerShell ввести команду Get-AppxPackage. Дочекатися появи інформації про всіх встановлених системних додатках.
 4. Знайти в списку додаток з назвою (графа Name) Microsoft.MicrosoftEdge.
 5. знайти рядок PackageFullName і скопіювати повна назва версії браузера: щось типу Microsoft.MicrosoftEdge_20.10240.17317_neutral_8wekyb3d8bbwe.
 6. Ввести команду для видалення програми, підставивши свою повну назву браузера: Get-AppxPackage Microsoft.MicrosoftEdge_20.10240.17317_neutral_8wekyb3d8bbwe | Remove-AppxPackage.

Після виконання команди браузер буде активовано. Microsoft Edge НЕ буде запускатися як браузер за замовчуванням або включатися в принципі. Системних помилок після такого методу видалення бути не повинно.

Блокування браузера за допомогою EdgeBlocker

EdgeBlocker блокує будь-яку активність браузера Microsoft Edge. Остання версія програми Edge Blocker v1.4. Програма безкоштовна, як і всі інші рішення від цієї команди.

 1. Завантажити EdgeBlocker v1.4 з сайту розробника (https://www.sordum.org/9312/edge-blocker-v1-4/).
 2. Розробник попереджає, що перед використанням програми потрібно зробити браузером за замовчуванням який-небудь інший браузер. В іншому випадку Windows буде намагатися по-старому запустити Edge, але зробити цього не зможе, що призведе до системних конфліктів.
 3. Запустити завантажену програму це один EXE-файл, установка не потрібна.
 4. Натиснути кнопку Block робота браузера буде зупинена, програму можна закривати.
 5. При необхідності можна заново відкрити EdgeBlocker і натиснути Unblock для зняття блокування.

Програма не видаляє файли браузера, а лише блокує дію програми. Включити Edge назад можна в будь-який час, відкривши Edge Blocker і натиснувши на кнопку Unblock.

,

Відключення або видалення непотрібних розширень з Google Chrome проводиться в налаштуваннях. Для управління розширеннями досить ввести в адресному рядку chrome: // extensions /. Розширення не обов’язково видаляти з браузера остаточно.

Ссылка на основную публикацию