Як повністю видалити SQL Server з комп’ютера сторонніми утилітами

SQL Server – службова програма для управління реляційними БД від Microsoft, заснована на мові запитів Transact-SQL. Щоб повністю видалити SQL Server з комп’ютера, необхідно скористатися вбудованими утилітами Windows або стороннім ПЗ. Надалі користувач зможе підготувати операційну систему до повторної установки програми на ПК.

Навіщо видаляти систему управління БД?

На жаль, в останні роки кількість кібератак збільшилася. Так, фахівці з IBM X-Force в травні 2018 р виявили троян, який здатний передавати запити в командний центр через Microsoft SQL для зв’язку з CC. Троян MnuBot, який хакери розробили на базі мови програмування Delphi, розшукує файл Desk.txt в стандартній директорії% AppData% Roaming.

Якщо зазначений елемент в Roaming відсутня, то зловредів самостійно його створює і підміняє стандартний Desktop методом накладення шару, що цілком передбачувано у випадку з трояном. Таким чином всі дії на екрані користувача можуть фіксуватися в конфігурації MnuBot. Функціонал трояна вражає спектром можливостей. Він здатний:

 • робити скріншоти екрану,
 • використовувати опцію key logger, т. е. зчитувати дії користувача з клавіатури,
 • імітувати введення тексту і цифр на клавіатурі, кліки мишки,
 • здійснювати позаплановий ребут зламаної системи,
 • знищувати захисні механізми Windows, в т. ч. Trusteer Rapport,
 • красти будь-які вводяться користувачем дані, включаючи інформацію по банківських картах з паролями і CVV.

Найнеприємніше, що MnuBot автоматично запитує у MS SQL Server дані, що, до всього іншого, сильно гальмує роботу комп’ютера. Тому, якщо СУБД активно не використовується, її краще видалити і почистити реєстр від залишкових файлів.

В іншому випадку можна зіткнутися з хакерськими атаками, збоями в роботі ПК і зі списанням коштів з електронних гаманців і банківських карт, або з іншими неприємностями, які тягне за собою викрадення персональних даних користувача третіми особами.

Активним користувачам даного програмного рішення видалення Microsoft SQL Server може знадобитися для того, щоб очистити систему від залишкових компонентів програми з метою подальшої установки нової версії СУБД.

Підготовка до деінсталяції

Перед тим як приступити до процесу знищення даних, потрібно підготуватися:

 1. Упевнитися в тому, що у файлу підкачки Windows достатній розмір. Оптимальним показником є ​​діапазон:
  • від 3548 до 3548 Мб для ПК з оперативкою 2048 Мб,
  • від 3024 до 3024 Мб для ПК з оперативкою 4096 Мб,
  • від 2016 до 2016 Мб для ПК з оперативкою 8 Гб. Брак віртуальної пам’яті може призвести до того, що SQL Server 2008 буде видалений з комп’ютера в повному обсязі.
 2. Якщо на ПК встановлено декілька версій SQL Server, то браузер буде знищений після деінсталяції останньої версії. Для повного видалення SQL Server 2017 потрібно буде в розділі «Програми та засоби» вручну деінсталювати браузер SQL Server з переліку софта.
 3. Після очищення додатки будуть видалені всі tempdb. Так, дані по шаблону «tempdb_mssql _ *. Ndf» знищаться. Потрібно зберегти потрібні файли.

Перед деінсталяції важливо виконати наступні операції:

 1. Зберегти наявні бази даних tempdb: створити резервну копію БД. Для цього скопіювати дані і журнали з директорії MSSQL в будь-яку іншу папку. Так, потрібно зберегти файли в форматі «.mdf» під іменами «Master», «Model», «Msdbdata», «Mssqlsystemresource», «Tempdb» і «.ldf» під іменами «Mastlog», «Modellog», «Msdblog» , «Mssqlsustemresource» і «Templog», а також БД Reporting Services ReportServer [$ name] і ReportServer [$ name] TempDB – тимчасову БД Служби Reporting Services.
 2. Знищити локальні групи безпеки.
 3. Зупинити служби через «Диспетчер завдань».
 4. Перейти до облікового запису з правами admin.

процес деінсталяції

Видалення СУБД буде залежати від версії програмного продукту. Щоб видалити SQL Server 2005 з ПК, можна скористатися як вбудованими утилітами Windows – «Установка і видалення …» або «Програми та засоби», так і шляхом скачування спеціалізованих дєїнсталлятора. Розглянемо обидва можливих варіанти. Видалити SQL Server 2005 і 2008 можна в такий спосіб:

 1. Клікнути по зображенню лупи, яке знаходиться в лівому кутку екрану – поруч з меню «Пуск». У пошуковому рядку Віндовс ввести запит «Add or Remove Programs». Увійти в даний розділ також можна через меню «Пуск», клацнувши по значку у вигляді шестерінки і перейшовши у вкладку «Програми» у вікні «Параметри».
 2. У бічному меню знайти розділ «Програми та можливості» в пошуковому рядку, розташованої під синім написом «Управління додатковими параметрами», ввести найменування деінсталліруемой БД. Можна здійснити пошук вручну, відсортувавши файли по імені або датою установки.
 3. Клацнути по відобразити елементу лівою кнопкою мишки і натиснути «Delete».
 4. Діяти відповідно до підказкам «Майстра установки і видалення», періодично натискаючи «Далі».
 5. Щоб видалити конкретний екземпляр SQL Server, необхідно в «Майстрі видалення» у вкладці «Вибір примірника» вказати непотрібний файл або параметр, що відноситься до категорії загальних компонентів або засобів управління даної СУБД. Клікнути «Далі».
 6. Наступним етапом стане вибір компонентів – виділити непотрібні дані. На екрані з’явиться діалогове віконце для підтвердження дій користувача – натиснути «ОК».
 7. Установник видасть на екрані віконце «Все готово для видалення» – перевірити правильність заповнення форми та запустити процес деінсталяції, тапнув по «Delete».
 8. По завершенні процесу клікнути «ОК», вийти з «Параметрів» і здійснити перезавантаження ПК.

Зазначений метод видалення підійде для SQL Server 2012 і пізніших версій продукту.

Можна провести деінсталяцію через «Панель управління». Для цього:

 1. У вбудованій пошуковому рядку Windows ввести ключовий запит «Панель управління».
 2. У вікні «Всі елементи панелі управління» вибрати «Програми та засоби».
 3. У «Видалення або зміна програми» знайти непотрібне ПО вручну, або скористатися рядком пошуку, що знаходиться в правому верхньому куті екрану.
 4. Тапнуть лівою клавішею миші по знайденому компоненту – поруч з опцією «метод», розташованої над списком встановлених програм. На дисплеї з’явиться опція «Видалити» клікнути по ній. Можна деінсталювати елемент, клацнувши по ньому правою кнопкою миші і вибравши опцію «Delete».
 5. Компонент SQL Server 2008 r2 буде видалений.

Деінсталяція вузлів кластера SQL включає в себе наступні етапи:

 1. Запустити setup.exe.
 2. У вікні «Майстра установки» на крайній панелі інструментів тапнуть по «Обслуговування», після чого вибрати функцію «Видалити вузол з відмов кластеру».
 3. Погодитися з видаленням, клікнувши на «ОК» в діалоговому вікні.
 4. В меню «Файли підтримки програми установки» клікнути на «Встановити» для перевірки ОС Windows. Після завершення запущеного автоматичного процесу клацнути на «Далі».
 5. У «Зміни вузла кластера» ввести ім’я змінюваного компонента, який при деінсталяції відобразиться в поле «Ім’я цього вузла».
 6. Виділити вузол і клацнути на «Delete».
 7. По завершенні роботи uninstall.exe клацнути на «Закрити» (вихід з відкритого діалогового вікна).

Тепер потрібно почистити реєстр від залишкових файлів, щоб в системі не залишилося сміття. Згодом користувач зможе легко встановити нову версію СУБД без конфліктів з компонентами Windows. Процес ручного чищення включає в себе наступні основні маніпуляції:

 1. Необхідно створити точку відновлення Windows. Це важливо для того, щоб при виникненні позаштатної ситуації (наприклад, випадкової деінсталяції критичного файлу ОС) можна було відкотити Віндовс до працездатного стану. Зробити це легко: клікнути по значку лупи, розташованому праворуч від меню «Пуск», і вбити запит «Відновлення».
 2. Перейти в розділ «Налаштування відновлення системи» на дисплеї з’явиться вікно «Властивості системи». Потрібно клікнути по інтерактивній клавіші «Налаштувати …», що знаходиться прямо над кнопкою «Скасувати».
 3. Вказати найменування точки відновлення і директорію майбутнього розташування файлу.
 4. Обов’язково тапнуть «Застосувати» і вийти з відкритого діалогового вікна, клацнувши на «ОК».
 5. Тепер зайти на ПК в безпечному режимі, щоб в процесі чистки ОС не завдати шкоди критичним компонентів Windows.
 6. Для входу в безпечному режимі потрібно утримувати клавішу «Shift» в процесі стандартної перезавантаження комп’ютера. У момент виникнення чорного екрану завантаження клацнути на клавішу «F8» комбінація залежить від пакета поставки і вказується в інструкції виробника, після чого на екрані з’явиться синє діалогове вікно «Вибір дії».
 7. Перейти у вкладку «Пошук несправностей». У розділі «Діагностика» вибрати пункт «Доп. параметри ».
 8. Тапнуть по значку шестерінки – «Параметри завантаження».
 9. Клікнути на кнопку (розташована в правому нижньому кутку монітора) «Перезавантажити» для того, щоб увійти в систему в необхідному режимі.
 10. Після перезавантаження на моніторі з’явиться меню «Параметри завантаження» для входу в потрібний параметр потрібно використовувати цифру «4» або «F4».
 11. Також можна виконати кроки 6-11 наступним чином: зайти в меню msconfig. Треба викликати діалогове вікно «Виконати» (комбінація Win + R) або здійснити введення команди через вбудований пошуковик, вбивши код «msconfig» без лапок. Також можна скористатися пошуковим рядком Віндовс і ввести код «msconfig» або ключову фразу «Конфігурація системи».
 12. Зайти на вкладку «Завантаження» з вікна Конфігуратора і відзначити галочкою параметр «Безпечний режим». Обов’язково виділити пункт, розташований у правому нижньому куті віконця вбудованої утиліти, «Зробити параметри завантаження постійними» на випадок, якщо доведеться повторно здійснити ребут в процесі чистки ОС від leftovers.
 13. Клікнути «Застосувати», натиснути «ОК». Наступний вхід буде здійснено в потрібній конфігурації.
 14. Тепер користувач може перейти до очищення реєстру штатними методами: затиснути поєднання Win + R в віконці «Виконати» в полі «Відкрити» ввести команду «regedit».
 15. Створити резервну копію поточного стану «Windows registry» – зайти в меню «Файл» в лівому верхньому кутку «Registry editor» і вибрати опцію «Експорт …». Задати ім’я документа і вказати директорію збереження. В поле «Діапазон експорту», ​​що знаходиться в лівому кутку Editor, клацнути на «Весь реєстр». Натиснути «Зберегти». Запуститься системний процес, який може зайняти кілька хвилин.
 16. У «Редакторі реєстру» затиснути поєднання клавіш Ctrl + F для виклику вбудованого пошукача – в поле «Знайти» вбити назву видаляється СУБД, тапнуть «Знайти далі».
 17. Висвітиться перелік залишкових файлів: вивчити кожен з компонентів реєстру і перевірити поля «Параметр» і «Значення», щоб дізнатися, чи має та чи інша запис відношення до Деінсталювати софту чи ні. Чистити потрібно дані з папки «HKEY_LOCAL_MACHINE» «SOFTWARE». Клацнути по удаляемому файлу правою клавішею мишки і вибрати опцію «Delete». На екрані з’явиться повідомлення системи про підтвердження виконуваної дії – тапнуть «Так».
 18. Проводити процедуру до тих пір, поки в цій папці не залишиться компонентів, що відносяться до SQL Server.

Видалення сторонніми утилітами

Якщо користувачеві потрібно терміново повністю видалити SQL Server 2012, а чистити систему вручну не хочеться або ж користувач боїться пошкодити компоненти Віндовс, то можна скористатися сторонньою програмою. Ось кілька варіантів софта на вибір:

 • Revo Uninstaller,
 • Uninstall Tool,
 • Reg Organizer,
 • CCleaner.

Для деінсталяції СУБД в Revo Uninstaller потрібно виконати наступні дії:

 1. Завантажити утиліту з офіційного сайту, завантажити і відкрити.
 2. Перейти в меню «Усі програми» вкладки «Деінсталятор».
 3. У правому верхньому куті над списком програм розташована вбудована пошукова рядок – ввести найменування видаляється додатки.
 4. Виділити лівою клавішею мишки відобразився елемент списку і на верхній панелі інструментів клацнути «Delete» (значок у вигляді папки з червоним хрестиком) або клікнути по файлу правою кнопкою мишки і натиснути «Delete».
 5. По завершенні процесу uninstall.exe на моніторі з’явиться віконце «Виконання первинного аналізу …». Вибрати «Високий рівень» режим і тапнуть на «Сканувати».
 6. Запускається процес перевірки ОС на предмет leftovers, після закінчення якого клацнути в лівому нижньому кутку програми «Вибрати все» і «Delete», натиснути «Далі».
 7. В меню «Знайдені залишилися файли і папки» можна очистити компоненти вручну і клікнути на «Готово».
 8. Для видалення сміття з ОС досить перейти в меню «Чистильник Windows» і вибрати пункт меню «Очистити історію відкриття ключів реєстру», «Сліди в реєстрі» і «Сліди на жорсткому диску». У правому верхньому куті тапнуть по «Очистити».
 9. По завершенні процесу натиснути «ОК» і закрити програму.
 10. Перезавантажити комп’ютер.

Для видалення софта за допомогою Uninstall Tool необхідно:

 1. Завантажити, встановити і відкрити програму.
 2. Перейти у вкладку «Software» в поле «Search» вбити ім’я видаляється ПО і натиснути «Enter».
 3. Якщо знищити програму стандартним способом не виходить, то слід вибрати опцію «Примусове вилучення» і слідувати підказкам на екрані – натиснути «Так».
 4. За фактом деінсталяції на екрані з’явиться список залишкових елементів файлової системи і реєстру – виділити все і клікнути «Delete».
 5. На екрані з’явиться повідомлення «Все залишки програми видалені» клацнути «ОК».
 6. Здійснити ребут.

Щоб виконати аналогічну операцію через Reg Organizer, знадобиться:

 1. Завантажити, встановити і відкрити утиліту.
 2. Перейти у вкладку «Видалення програм» на правій бічній панелі інструментів. Скористатися вбудованим пошукачем або знайти файл вручну, виділити його і клацнути на «Delete». Діяти підказкам «Майстра видалення» на моніторі.
 3. По завершенні процесу буде потрібно почистити реєстр від залишкових компонентів: перейти в меню «Автом. чистка »в верхньому лівому куті дисплея і запустити логічну, фізичну структуру registry, а також чистку диска.
 4. При необхідності скористатися інструментом ручної очистки.
 5. Перезавантажити ПК.

Найпопулярнішим інструментом у користувачів є CCleaner, так як дане додаток є безкоштовним. З його допомогою можна повністю видалити SQL Server з ПК:

 1. Завантажити, встановити і відкрити Клинер.
 2. Зайти в меню «Сервіс» (значок гайкового ключа ліворуч), вибрати «Видалення програм» знайти деінсталліруемий елемент, клацнути по ньому правою кнопкою мишки і тапнуть по «деінсталяції» або скористатися клавішею в правій верхній частині дисплея.
 3. Увійти в меню «Реєстр» виділити всі пункти в розділі «Цілісність реєстру» і клікнути «Пошук проблем».
 4. На екрані відобразиться перелік несправностей – натиснути «Виправити …».
 5. Створити точку відновлення – клікнути в вікні на «Так», ввести ім’я файлу і директорію, після чого натиснути «Виправити зазначені» і «Закрити».
 6. Здійснити перезавантаження Віндовс.
Ссылка на основную публикацию