Як правильно налаштувати мікрофон на комп’ютері?

В першу чергу мікрофон набувають для спілкування через додатки голосового зв’язку, кращим з яких є Skype. Також використовується різноманіття командних мереж на зразок TeamSpeak, RaidCall і інші подібні. От тільки невдача в тому, що якість зв’язку змушує задуматися, що не так, якщо мене або співрозмовника погано чути.

Найчастіше проблема не в самій програмі, хоча і таке не рідкість, а скоріше в абонентах. Справа в тому, що в гонитві за дешевими товарами та їх здешевленням з боку виробника, використовуються неякісні матеріали. Така апаратура просто не здатна передавати якісний голос і це накладає відбиток на його використання.

На жаль, але є ті механізми, на які вплинути легко ми не зможемо, наприклад звукова карта. Купувати зовнішню карту заради рідкісних дзвінків і спілкування користувач навряд чи захоче. А ось питання як налаштувати мікрофон на Windows 7 вже більше реальна тема, в якій ми спробуємо розібратися.

Насамперед розглянемо, які мікрофони існують:

 • Прості аналогові, настільні мікрофони;
 • Вбудовані в вебкамеру або навушники;
 • USB мікрофони.

Серед усіх видів зустрічаються пропозиції хорошої якості і зовсім огидні. Наприклад вбудовані в вебкамеру просто не здатні передавати якісний звук, так як його доводиться трансформувати в аналоговий сигнал, який змінює голос і вже точно не в кращу сторону. Звичайно, використання динамічних мікрофонів набагато краще, але це незручно. Тому краще звернути увагу на аналоговий хорошої якості, ціна, звичайно, буде вище.

Як налаштувати мікрофон на ноутбуці Windows 7?

Перешкоди, слабка чутливість і перебої в якості звуку можуть бути на 3-х етапах настройки. Ключові меню настройки мікрофона знаходяться:

 • Безпосередньо в стандартному інструменті Windows;
 • У кодеку, зазвичай Realtek;
 • Безпосередньо в програмному забезпеченні, найчастіше Skype.

Всі вони впливають на різному рівні на звучання, тому слід перевірити кожен варіант. Як правильно налаштувати мікрофон? – по черзі перевірити кожен розділ.

Насамперед вам слід переконатися, що мікрофон підключений правильно. Кожна звукова карта має окремий вихід під нього, зазвичай він забарвлений рожевим кольором, так само як і сам штекер. Вам слід використовувати стандартний роз’єм, хоча можна підключити і через інший (використовується для декількох мікрофонів).

Налаштування звуку мікрофона

Насамперед слід скористатися вбудованими засобами Windows для тесту мікрофона:

 • Натисніть Пуск і «Панель управління»;
 • Виберіть плитку «Звук»;

 • Перейдіть на вкладку «Запис»;
 • У вас повинен бути зазначений серед пристроїв мікрофон і відзначений він зеленої галочкою, відкрийте його властивості;

 • На вкладці «Рівні» необхідно, щоб була висока гучність, при необхідності виберіть «Посилення мікрофона»;
 • У вкладці «Покращення» ви можете задати деякі ефекти, наприклад придушення шуму, використовуйте по необхідності.

Як налаштувати мікрофон Windows за допомогою контролера Realtek

Якщо потрібно налаштувати навушники з мікрофоном на Windows 7, то вам в першу чергу слід звернути увагу на цей пункт, так як часто мікрофон просто неправильно розпізнається. Вказавши тип пристрою в драйвері, ви зможете спілкуватися без проблем.

 • Зайдіть в «Панель управління»;
 • Далі перейдіть на «Диспетчер Realtek HD»;
 • Перейдіть на вкладку «Мікрофон»;
 • Перевірте, щоб він був позначений як працює і встановіть рівень звуку з мікрофона.

Можливо, буде потрібно вказати якесь саме пристрій ви підключили до комп’ютера. Існує інша проблема, що спливає в деяких моделях ноутбуків, коли присутній тільки один роз’єм 3.5, в який можна вставити або навушники, або окремий мікрофон. Тому доведеться поєднувати все в навушниках.

Також існує проблема, актуальна для стаціонарних ПК, коли налаштувати мікрофон навушників Windows 7 не виходить тому, що стоїть галочка біля пункту, який вимикає звук з пристрою підключеного ззаду, якщо існує ще один мікрофон в роз’ємі спереду. Цей параметр знаходиться в «Додаткові налаштування пристрою» в правому верхньому кутку і встановлений за замовчуванням, змініть його на одночасну роботу (якщо це ваша ситуація).

Як налаштувати мікрофон на комп’ютері в додатку Skype

Існує ще один варіант, що дозволяє налаштувати навушники з мікрофоном на Windows 7 і це Skype, точно таким же чином відбувається настройка і окремого аналогового мікрофону. Skype наведено як приклад і не є ключовим пунктом в інструкції. Подібним чином можна виконати дію в будь-якому іншому додатку, можливо доведеться скористатися мануалом.

Для того, щоб налаштувати мікрофон на Віндовс 7 потрібно:

 • Зайдіть в програму, в нашому випадку Skype;
 • Клік по табу «Дзвінки» і виберіть «Звукові настройки»;

 • На цій сторінці, якщо все налаштоване правильно, відображається якийсь еквалайзер голосу, якщо ви скажете щось в мікрофон, повзунок біля нього буде рухатися. Встановіть галочку біля «Дозволити автоматичне налаштування мікрофону»;

 • Натисніть «Відкрити додаткові настройки» і ви беріть пристрій, з якого повинен прийматися сигнал.

Виходячи з усього перерахованого вище стає ясно, що якщо вас взагалі не чутно або звук дуже тихий, то швидше за все в одній з налаштувань задано придушення звуку. Встановивши значення в 100% проблема повинна зникнути. Також відсутність сигналу і підтримки мікрофона, свідчить, що він неправильно визначився в драйвері Realtek.

Тепер для поліпшення якості зв’язку слід виконати наступні рекомендації:

 • Оновити версію Skype;
 • Перевірити швидкість інтернету. При модемному з’єднанні проблема може бути зовсім не в мікрофоні;
 • Зменшіть гучність музики / шуму і наблизьтесь до мікрофона.

Якщо проблема була не в фізичної неполадку мікрофона, то вона повинна бути усунена не залежно від місця виникнення проблеми.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Як налаштувати мікрофон на комп’ютері Windows 7?», То можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию