Як правильно вибрати блок живлення комп’ютера?

Зазвичай при покупці комп’ютера в зборі блок живлення рідко потрапляє в область пильної уваги користувача. Даремно. На потужність пилососа, чайника або двигун авто увагу звертаємо, а ніж блок живлення комп’ютера гірше? Причому неважливо, чи збираєтеся ви придбати новий блок замість старого, особисто намагаєтеся створити власну збірку або просто вирушаєте в магазин за новим комп’ютером: все, що тут написано, вам знадобитися. Так як вибрати блок живлення комп’ютера?

Як вибрати блок живлення: на що звернути увагу відразу 

 Однак часто, незважаючи на все більшу кількість важливих характеристик, в блоці живлення для комп’ютера при виборі все ж зводиться до обслуговування системи за двома важливими характеристиками: споживана потужність і питома потужність по каналах (шин). Давайте про них детальніше.

 Потужність системи – складова енергія, яку споживають компоненти комп’ютера в цілому. Раніше тим користувачам, які приміряли майбутні “збірки” і кому вистачало мізків взяти до уваги такий компонент, як БП, доводилося вручну прикидати теоретичну потужність майбутнього комп’ютера. Шляхом простого додавання споживаних потужностей компонентів:

  • жорсткого диска
  • відеокарти
  • материнської плати і т.д.

Сьогодні завдання полегшено: всім доступні онлайн калькулятори, за допомогою яких вже можна прорахувати (більш-менш точно) який блок вам буде потрібно. Якісь оновлюють движки і статистику частіше, якісь рідше. Але перед тим, як ви утвердитесь в величині потужностей пам’ятайте, що потужний блок живлення дійсно може підстьобнути ваші колишні компоненти, але, навпаки, найсучасніше обладнання “помре”, якщо буде отримуватиме харчування від NoName блоку живлення, придбаного казна-де. Про це ще докладніше трохи нижче в абзаці про характеристики на боковині блоку живлення.

Питома потужність по каналах. Для досвідчених оверклокерів виробники блоків живлення давно створили спеціальну нішу, в якій можна підібрати БП з урахуванням зростаючої потужності по певних каналу. Звичайно ж мова йде про спеціальні збірках, в яких увага приділяється 12+ вольта каналам, який буде живити відеокарту. Так що, якщо ви збираєте комп’ютер ИГРОВОЙ, зверніть увагу на параметр споживаної потужності вибирається відеокарти.

Що ще ?

Форм-фактор. Це питання стосується тих, хто збирається комп’ютер зібрати заново, а не просто замінити новий на старий (хоча і в останньому випадку краще не забувати про сумісність). Простіше кажучи – питання полягає в тому, щоб блок живлення і материнська плата ергономічно “сіли” в корпус і при установці навісного обладнання (особливо це стосується радіатора і на процесор) не просто не заважали один одному, але і не служили мішками і правильно охолоджувалися. У цьому питанні рулять материнська плата і корпус. Суворо кажучи, при складанні нового комп’ютера спочатку вибирається форм-фактор материнської плати, а під неї вже й корпус з БП. Але з огляду на семимильними кроків розвитку комп’ютерної техніки, форм-фактором як поняттям можна трохи знехтувати: у продажу з’являється все більше перехідників і розширювальних плат. Про це також трохи нижче.

Як вибрати потужність блоку живлення виходячи з компонентів?

Я вже озвучив, що існує чимало онлайн калькуляторів для розрахунку приблизної потужності блоку живлення. Такими послугами обзаводяться все частіше саме виробники систем охолодження і блоків живлення. Так що відразу до їх списку:

  •  Контора займається не тільки виробництвом корпусів, блоків живлення, кулерами, але і надає всім бажаючим можливість вибрати блок живлення з передбаченням або наявних складових. Вибирайте процесор, відеокарту, планки RAM і т.п. на сторінці:

не забувайте вказувати кількість ядер, карт, планок і т.д.

як тільки натисніть на кнопці Calculate, сторінка видасть сумарну потужність і найближчий рекомендований продукт (вироблений її, зрозуміло, конторою) і запропонує послужливо посилання на магазин

  • Все те ж саме, але налаштувань менше. Не думаю, що розрахунок потужності вашого майбутнього БП від цього сильно постраждає:
  •  Черговий калькулятор, що нагадує той, що на початку абзацу, проте з тією лише маленькою різницею, що тут можна вибрати два режими підрахунку (Expert і Basic): докладний і полегшений:
  •  Черговий виробник потрібної вам продукції, і на цьому сайті все російською мовою:

Вобщем, вам є з чого вибрати
: пробіжіть по калькуляторах і через деякий час ви напевно утвердитесь на думці. Однак на мій погляд все з перерахованих завищують вимоги до комп’ютера, хоча це краще, ніж підраховувати або прикидати вручну.

Прикидаємо вручну …

Коли веб-сервісів не було в помині, доводилося підраховувати потужність саме вручну. Я користувався такими даними, які могли вже трохи подустареть, однак практика показує, що все в загальному відповідало. Нехай це буде варіантом “на швидку руку”:

Продовжу. Якщо ви не знайшли цікавить ваш показник, то можу навести деякі цілком офіційні дані, що наводяться компанією PC Power & Cooling, яка свого часу більш точно підрахувала споживані потужності таких компонентів (посилання загубилася, знайду – вставлю).

Ссылка на основную публикацию