Як правильно видаляти програми з комп’ютера?

Всі власники операційних систем стикалися з певними процесами і ситуаціями, які стосуються кожного користувача. Подібні процеси викликають інтерес у всіх користувачів, незалежно від того, для чого вони використовують свій комп’ютер – переважно для роботи, ігор, користування інтернетом і т.п. Однією з таких процедур є видалення програм.

Погодьтеся, кожен користувач встановлює різного роду додатки для певного призначення. Ось тільки не всі файли інструменти виявляються потрібними і корисними. Деякі ще й можуть завдавати шкоди системі, особливо якщо «захопили» з собою пару-трійку вірусів з віртуального простору. Інші програми просто можуть втратити свою актуальність або вони будуть вдало зміщені альтернативними інструментами. В цілому, мета ліквідації не настільки важлива, наскільки важливий сам процес, адже його потрібно здійснювати за правилами. Використовуючи неперевірені інструкції та поради, Ви піддаєте небезпеці і збоїв свою систему, шкоди якої завдасть неправильне видалення будь-якої програми. Так як правильно видаляти програми з комп’ютера?

Видалення програм на Windows XP

Заходимо в головне меню системи під назвою «Пуск», в якому клікніть на пункт «Панель управління». У діалоговому вікні знайдіть опцію «Установка і видалення програм». Після її натискання на моніторі з’явиться перелік програм, які є на Вашому пристрої. У цьому списку необхідно знайти програму, від якої Ви хочете позбутися. Як тільки виявите мета, клікніть по ній. Найменування додатки виділитися синім кольором, а в правому нижньому кутку виділеної частини списку з’явиться кнопка «Видалити».

Після того, як Ви активуєте дану кнопку, з’явиться запит, який уточнить про реальні наміри вилучити вибрані елементи. Підтверджуємо дію натисканням кнопки «Так» і програма благополучно покидає новий пристрій. Причому без негативних наслідків.

Як видалити програми з комп’ютера Windows 7?

У цій версії ОС параметри вже звикли деяких змін у порівнянні з попередником, але все також починається з «Пуск» і «Панелі управління». В оновлених налаштуваннях «Панелі» вибираємо пункт «Програми та засоби».

Після вибору опції відкриється список з встановленими програмами, для видалення яких слід дотримуватися тієї ж інструкції, що і в попередньому випадку. Ось тільки запит про підтвердження видалення матиме інший вигляд. Крім того, в ньому з’явився рядок «Видалити призначені для користувача дані». Наприклад, у випадку з ліквідацією веб-оглядача, після позначки втечуть посилання, паролі та інші дані, які засмічують ОС.

Видалення додатків в Windows 8

Передостання з нині вийшли версій виглядає вже на багато функціональніша, тому способи видалення різні і залежать вони від призначення і статусу програм. Для початку розповімо, як позбутися від програм, які є частиною інтерфейсу і представлені у вигляді плиток на стартовому екрані «вісімки».

[Tip] Більшість «плиткових» додатків є встановленими. Як правило, лічені одиниці реально використовуються, про наявність інших швидко забувають. Власне, від них можна з легкістю позбутися – системі це ніяк не зашкодить. [/ Tip]

Отже, Ви можете видалити попередньо програму безпосередньо на стартовому екрані. Натисніть на плитку, правою кнопкою мишки для виклику контекстного меню, в якому виберіть опцію «Видалити». Як тільки Ви підтвердите запит про видалення, додаток зникне з ПК. У тому випадку, якщо Ви сумніваєтеся в даному питанні, система надає можливість просто вилучити іконку зі стартового екрану. У контекстному меню можна побачити пункт «Відмінити закріплення від початкового екрана», яка знімає плитку додатки з початкового екрана, але програма залишається в «вісімці». Для її доступу можна буде скористатися списком «Всі програми».

Якщо ж подібної плитки програми, яку бажаєте видалити, Ви не побачили – це значить, що процес ліквідації буде здійснюватися за допомогою згаданого переліку «Всі програми». У цьому списку потрібно клікнути по потрібного додатка і натиснути на кнопку «Видалити», яка з’явиться в нижній частині екрана.

В цілому, видалення додатків, які входять в інтерфейс системи – це досить проста процедура без серйозних наслідків і виникнення помилок.

Що ж стосується інших програм, то процес видалення має схожі риси з аналогічною процедурою в попередніх версіях ОС, але ми все ж розповімо про це повністю, щоб у Вас не виникало ніяких питань.

Швидше за все видалити додаток можна за допомогою «Панелі управління», в якій знаходиться опція «Програми та засоби». Тут користувач може позбутися непотрібного елементу шляхом набору комбінації клавіш Win + R і в віконці, що з’явилося «Виконати» ввести команду appwiz.cpl і клікнути ОК.

Видаляти елементи можна і через список «Усі програми», в якому після виділення конкретного додатка з’являється кнопка «Видалити».

Якщо ж Ви збираєтеся позбавлятися від програми для робочого столу, то система перенаправить в спеціальний розділ «Панелі управління». В даному розділі необхідно вибрати потрібну програму і клікнути на кнопку «Видалити / Вилучити». Після натискання запуститься майстер видалення, за допомогою якого Ви зможете повністю видалити програму.

Видалення програм в Windows 10

В останній версії, яка має схожий інтерфейс, ліквідувати програми можна також через розділ «Програми та засоби», як і на Windows 8. Подібний розділ є і в «Пуск». Для його доступу виберіть в головному меню системи розділ «Параметри», потім клацніть на підрозділ «Система». У списку опцій виберіть рядок «Програми та можливості». Після натискання відкриється список програм, після виділення яких буде з’являтися кнопка «Видалити».

Ось і всі поради, які стосуються видалення програм в останніх чотирьох версіях Windows. Дотримуйтеся описаних інструкцій і тоді процес пройде без шкоди для системи.Якщо у Вас залишилися питання по темі «Як правильно видаляти програми з комп’ютера? », То можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию